Hüzün Tünellerinden Eller Havaya

Uzunçorap 17.12.2015 Kiralık Aşk
Kiralık Aşk

#KiralıkAşk Vol.25
Geçen bölüm gibi yine hafif mutlu, layt bir bölümdü. Bu bölüme kadar Ömer'in davranışlarını, hissettiklerini, birilerine bahsetmesine gerek kalmadan anlayabiliyordum, hissedebiliyordum. Fakat bu bölüm Defne'yi alt katta, yeni tasarımcı olarak gördüğünde tutunduğu pardon takındığı kayıtsız tavrı hiç beklemiyordum, şaşırdım. Kaç bölümdür hüzün tünellerinde kaybolmuş Ömer İplikçi'yi neredeyse hop eller havaya moduna geçmiş buluverdik. Aslında bu iki sebeple hoşuma gitti. Hem şaşırmaktan hoşlandım, hem de Ömer'in üzülmeyişine sevindim, rahatladım. Defne'nin 26. bölüm fragmanında "Yeter ya kendimi yıprattığım, düşün düşün manyağa döndüm" dediği gibi, Ömer de yeter artık, koyu acı çekmesin. 

 
Defne'yi de hem bu bölümde hem de fragmanlarda eski enerjisine yaklaşmış ya da yoluna girmiş gördüm. Başlardaki gibi, enerjik, saf, sakin, yumuşak huylu, Ömer'e ilgisini böyle yaşayan bir Defne. Kariyerindeki yükselişle birlikte karakteri sertleşen, zaten uzun süredir gergin olan sinirleri daha da gerilen, artan sorumluluk ve stresle daha gergin bir Defne'nin karşımıza gelme ihtimali vardı ama Ömer'in el durumu Defne'yi yumuşattı. Bir de kaç bölümdür yazıyorum, tüm tutarsızlıklar Defne'ye diye. bu bölümde Defne biraz eski haline döndü, Ömer de dizinin ilerlemesi için herhalde elzem lazım olan tutarsızlık yükünü omuzladı, dolayısıyla böylesi fena da olmadı, biraz dengelendi gibi durum. Defne'nin haddi hatırlatıldığında "Ömer Bey" demesine karşılık bu kez "Defne Hanım"ı duymasını da dengelerin yerini bulmasına iyi bir işaret kabul ediyorum. Yazılı olmayan kurallarda, iş yerlerinde vb. amirlerin memurlara bey ya da hanım kullanmadan isimle hitap ederken, memurların bu hakkı olmaması hoş mu, ne kadar hoş? Buraya bir soru işareti bırakıp geçelim.
 
Bir parantez açayım. Ömer Defne'ye bu "Geride bıraktık, kayıtsızım, üzülmüyorum" tavrını Defne istifasını verdiğinde de göstermişti ama o zaman bunun Defne'ye karşı bir maske olduğunu, Defne yanından gidip de Ömer yalnız kaldığında, acılı üzgün yani esas haline döndüğünde anlıyorduk ama bu kez bu tip işaretlere de rastlamadım. Bir de tuhaf bir ilişkileri var. Ömer sabah asansöre geliyor, Defne orada bekliyor, Ömer bir selam vermiyor, günaydın bile demiyor. Defne garibim sürekli tepkili. Defne olmasa belki de iletişimleri kopacak diyeceğim ama Ömer'in hali de hal değil, gelgitli. Neyse bu bölüm, ayrı gibi görünseler de birbirlerine yaklaştılar sanki. Ayrıca Defne'nin bu enerjik, vurgulu, hızlı hızlı makineli tüfek gibi konuşmalarından da hoşlandım. Defne bol bol konuşsun zaten. Ömer'in onu duymaya ihtiyacı var. Defne konuşmadı ya da konuşamadı, zaten sorunları da bundan kaynaklandı. 

Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Kiralık Aşk Bilgileri