1001 Tv > 1001 Yorum > Biri Defne'ye söylesin

Biri Defne'ye söylesin

Uzunçorap | 2.10.2016 | Kiralık Aşk
Kiralık Aşk

İzlemeye devam
Kiralık Aşk yeni sezonunu bu bölümle başlamış hissettim. Çünkü, geçen bölüm finalini saymazsak, Ömer ve Defne'nin yüzyüze geldiği sahneler bu bölümle başladı. Şahsen ne kadar Ömer haklı, Defne haksız demeye devam da etsek, dizi bir şekilde kendi rotasında yürüyor, o rota da Ömer'in kendini haksız bulması üzerine kurulmuş durumda. Biz de ya bu rotayı gözleyeceğiz ya da bu diziden vazgeçeceğiz. Ömer aşk ve gurur arasında kalmadı zannımca, aşk ve mantık arasında kaldı, o da aşkı seçti. Şimdi ben de diziye bakıyorum, mantıksız ama dizide beni çeken bir şeyler var, şusu busu çekiyor desem olmuyor, bütün bir şey, ne bilmiyorum, fakat aşk olsa gerek deyip, izlemeye devam ediyorum.


Ömer yanlış yerden girdi
Ömer kendini haksız buluyorsa, Ömer'deki bu hava ne canım?  Bir mahçup ol, bir mesafe al, bir tedirgin ol, bir gözle. Ama yok. Demek ki Defne'nin kendisini çok sevdiğine olduğuna inanmış. Aslında bu da iyi bir şey. Zaten o sevgiye, o sevginin büyüklüğüne inanmasaydı dönmezdi. Neyse döndü ama beklediği gibi olmadı. O affederek döndü, kendini cezalı buldu... diyecektim ki tam, alışkanlık işte, bir yıl boyunca sırrı bilip saklayan herkes vicdan azabı çekmemiş Ömer duyunca tepkisi ne olur, terkeder diye korkmamış gibi dizi yeni baştan yazıldı ve O kendini suçlayarak döndü, doğal olarak da cezalı buldu. Genel mantık içinde değil, dizinin koyduğu kurallara göre fikir yürütüyorum. Kendini suçlayan, bin pişman bir adam böyle mi davranır a canım. Elalemin kızına otoparkta sarılmalar. Çok film izlenmiş. O filmlerde kız bağırır çağırır adam bastırır, kız sakinleşir, pes eder. Öyle olmadı çok şükür, Defne Ömer'in elinden kurtuldu, bastı gitti. Ömer'in yapacağı... O da ne yapacağını şaşırdı işte. Yalnız Defne'yi Pamir'le giderken gördüğünde dizinin bir dönemi kapandı, yeni dönemi açıldı. İsterim ki, Pamir de Ömer'le Defne'yi başbaşa, samimi görsün, bu samimiyetin illaki canım cicimli olması gerekmez malum, aradaki mesafeden bir şeylerden anlaşılır o, neyse Pamir için de Defne başka bir yere gelsin. Şu anda gerçi kibirli değil, hatta mesafesi de fena değil ama Defne'yle hemen "ya yaparsın ya yerine başka bir lojistikçi alırız" falan diye konuşması hoşuma gitmedi. Zaten okumakla ceo mu olunurmuş, sen hiç bir yerde çalışma, okuldan çık ceo ol. Jet kariyer.


Neriman'ı affetmemiş
Bu bölüm Ömer'in Neriman'ı affetmediğini öğrendik. Helal Ömer falan diyemeyeceğim, arkasında durduk, önümüzden çekiliverdi. O yüzden şaşırta da bilir. Necmi zaten zamanla affeder dedi. Zaten herkes her istediğini yapsın zamana bıraksın, ne güzel di mi. Nasıl olsa affeder. Ömer'in Neriman çilesi daha bitmedi, bunu da henüz bilmiyor. Yine sırf para için Pamir'i Defne'nin başına sardığını acaba öğrenecek mi? Defne öğrenecek mi? Belki de Defne sezon sonuna doğru tam Pamir'i seçecek ve düğünde Pamir ona gerçeği, kendisinin bir kiralık aşk olduğunu söyleyecek. Dıdıs dıs dıdıs (Nolur Ayrılalım'ı izlediyseniz, oradaki gibi)! Ve gelsin Kiralık Aşk 3. sezon. Bu hikayenin esas karakteri Ömer mi, Defne mi tartışmaları yapılırken esas karakter Neriman çıktı. Habire birilerine kiralık aşk kurgusu yazıyor. 3. sezonda da Ömer yazıp üçgeni tamamlayıp finali yapabilir. (Bu beklenmedik bir yere gitti, Aşk Laftan Anlamaz'da Hayat'ın Tuval'e gidip Murat ve İbrahim'i anlattığı durum gibi oldu.)


Necmi göründü
Geçen hafta Amerika'da olan Necmi bu bölüm Türkiye sınırlarında göründü, Koray Sargın Stil Vagonu'nda işe başladı.Neriman Ömer'e gidip özür diledi, Ömer affetmedi. Nihan Ömer'in döndüğünü öğrendi. Serdar ve Nihan, Defne'ye analı kızlı yemek siparişi verdi. Ekmekarası Defne'nin özel kutusunu buldu, Defne kutuyu işe götürdü. Aytekin Defne'yi sinir edip durdu. Pamir, Defne'ye "Albertine" adını taktı. Pamir Defne'ye "Ömer'in kuzeni" diye tanıtıldı. Koriş Şükrü'yü ağzına doladı, işten çıksın falan deyip durdu. En son Nazlıcan'a böyle yapmıştı. Ağzından yel alsın. Sadri Usta Ömer'in döndüğünü öğrendi. Ömer Sadri Usta'yı görmeye gelmedi. Ömer'in üzerinde hassasiyetle durduğu kahve makinası çalışmadı, bozuk çıktı. Defne iki firmanın birden Lojistik müdürü oldu. Passionis'e gidip ver bana bir maaş dedi ama haliyle sigorta mevzu olmadı, bari Bes yapsalardı.


Neler hoşuma gitti, gidiyor?
Seda'nın alt perdeden, sakin, serin konuşmaları hoşuma gidiyor. Üzerimde dinlendirme etkisi yapıyor. Sinan kendisine "Saldırgansınız Seda Hanım" diyor ama aslında kendi alanı içinde duruyor ve net. Uzlaşmacı değilsiniz dedi, O konuda bir şey diyemeyeceğim. Sizin yerinize konuşabileceğim biri var mı, onunla konuşayım ben, dedi. Aslında bu sözün aslı,  "sizin yerinize konuşabileceğimiz bir erkek yok mu, bizimle o muhatap olsun", maalesef deneyimdir, o yüzden Seda bunu kadın-erkek ekseninde almakta haklıdır,  Sinan genelde ılımlı bir kişi olmasına rağmen Seda'ya karşı kendisi bizzat suçladığı şeyi yapıyor, saldırgan davranıyor. Fakat bu bir yana, Sinan'ın, sütten ağzı yananın yoğurdu üflemesi misali hiçbir sırra gizli mahrem konuya girmemesi hemen kaçması hoş. İso'nun Defne'nin moralinin bozuk olduğunu anında anlaması hoşuma gitti. Rol yapmasını falan yemedi. Fakat sahip çıkmayı fazla abarttığına bu bölüm tanık olduk. Neriman Ömer'in suçluluğu konusunda kararsızım diyecek oldu, bir  ejderha gibi kızın üzerine alev püskürttü. Vaktiyle Nihan'a kara sevdalıyken böyle sahiplenmiyordu Nihan'ı, vaktiyle Nihan'a kötü davranıyor diye Serdar'a atar yapıyorken bile Serdar'a Ömer'e olduğu kadar öfkeli değildi. Bir şey olmuş.


Defne'nin Üzerinde Mahalle Baskısı
Defne affetsin demiyorum. Herkesin kendini korumaya hakkı var. Bu ilişkiden zarar gördüğünü düşünüyorsa tabii ki istediği gibi susabilir, muhatap olmayabilir. Küsçülük oyunu falan deyip kendi yaptığını küçümsedi ama susmanın iyi olduğu durumlar vardır. Fakat sanki Defne'ye kalsa affedecek de anneannesini, etrafında kendisi için bu bir yıl boyunca çabalamış, düzelsin diye uğraşmış insanlara ihanet edecekmiş gibi hissediyor ve kendinden çok onları düşündüğü için sanırım Ömer'e biraz olsun ılımlı davranmıyor. Kiralık Aşk'ın olmazsa olmazı asansör sahneleri yeniden başlayacak galiba.


Ömer'in kuzeni değil, Neriman'ın Yeğeni
Biri Defneye Pamir'in Ömer'in kuzeni değil, Neriman'ın yeğeni olduğunu söylesin. Araya "Neriman" anahtar kelimesi girince gör bak Defne'de ne kapılar açılacak, ne karanlıklar aydınlanacak. Şimdi kızcağızda bir güven, bir iyi niyet. Böyle böyle Neriman'ın ağına yine dolanıyor. Yoksa bu kez Defne mi Neriman'a kök söktürecek?

 

Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı