TRT'nin yeni dizisi Gönül Dağı'nın yayın tarihi belli oldu

08.10.2020 Gönül Dağı
Gönül Dağı

TRT'nin yeni dizisi Gönül Dağı'nın yayın tarihi belli oldu. Berk Atan ve Gülsim Ali İlhan’ın başrollerini üstlendiği dizi 17 Ekim Cumartesi, 20:00’de izleyici ile buluşacak.

 
Sapsarı toprakların, yıllarca dile gelen efsanelerin, unutulmaz aşkların hikayesini anlatan Gönül Dağı,  küçük dünyalarında büyük hayaller yeşerten Anadolu çocuklarının yaşamlarından kesitler sunuyor. 

 

 

Yazdığı tüm hikayelerde bozkırı ve bu coğrafyada yaşayan insanları samimi bir dille eserlerine yansıtan Mustafa Çiftçi’nin gün yüzüne çıkmamış öykülerinden esinlenilerek senaryolaştırılan Gönül Dağı, ilk bölümde izleyicilerin beğenisini kazanacak, yıldızlaşacak... 
 
Yapımcılığını Ferhat Eşsiz’in üstlendiği Gönül Dağı’nın yönetmenliğini Yahya Samancı yapıyor. Berk Atan ve Gülsim Ali İlhan’ın başrollerini üstlendiği dizide, Ecem Özkaya, Ferdi Sancar, Ali Düşenkalkar, Erdal Cindoruk, Gülhan Tekin, Feyza Işık, Ege Aydan, Eser Eyüboğlu, Cihat Süvarioğlu, Semih Ertürk, Nazlı Pınar Kaya, Şebnem Dilligil, Yavuz Sepetçi, Nuri Gökaşan, Hüseyin Sevimli ve Çiğdem Aygün rol alıyor.
 

Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Gönül Dağı Bilgileri