Ömer dizisi kadrosunda kimler yer alıyor? Ömer dizisinde hangi oyuncu, hangi karakteri canlandırıyor? Ömer dizisinin oyuncu kadrosunda kimler var?

 

Televizyon izleyicileri Ömer dizisi oyuncu kadrosunda hangi oyuncunun hangi karakteri canlandırdığını merak ediyor. Ömer dizisi oyuncularının isimleri, Ömer dizisinin karakterlerinin isimleri, Ömer oyuncularını ve karakterlerini sizler için listeledik.Ömer:yaşadığı mahallenin camisinde müezzinliğin yanı sıra ortaokulda geçici din dersi öğretmenliği yapan Ömer karakteriyle izleyici karşısına çıkacak. Ömer, iç dünyası zengin, resim yapmayı seven, dingin, az ama öz konuşan hümanist bir karakterken diğer yandan yaşam biçimi ve istekleri söz konusu olduğunda azimli, dirayetli, cesur ve inatçı birine dönüşebiliyor. Mahalleye Gamze’nin gelmesiyle tüm hayatı bir anda değişen Ömer, karşısına çıkacak tüm zorluklara rağmen ona olan aşkına engel olamıyor.

Gamze:ailesinin karşı çıktığı bir adamla evlendikten yıllar sonra evliliğini bitirip mahallesine oğlu Tuna ile geri dönüyor. Bir yandan dönüşünü annesi ve ablasına kabul ettirmeye çalışan Gamze, oğlunu da yeni hayat düzenlerine alıştırabilmek için elinden geleni yapıyor. Özgürlük alanları yaratmak için her eyleme geçtiğinde başlangıç noktasına, aynı sıkışmışlığa dönmenin yorgunluğunu hisseden Gamze, kendinden yaşça küçük Ömer’e aşık olduğunda onunla olma cesaret ve yürekliliğine sahip olmasına rağmen korkak davranıyor. Geçmişte yaşadıkları bu cesaretini kırarken bir yandan da düzene sokmaya çalıştığı hayatında yeniden yolunu kaybetmenin korkusunu yaşıyor.

Reşat: Sezgileri güçlü, vicdanlı, merhametli, ailesine içtenlikle bağlı olan Reşat, annesi Nezahat ve oğlu Ömer’le yaşamaktadır. Reşat’ın Tahir ve Nisa adında iki çocuğu daha vardır. Kızı Nisa’nın onaylamadığı bir evlilik yapmasının ardından arasına mesafe koyan ama bu durumu kendi iç dünyasında sorgulayan Reşat, bu kez de oğlu Ömer’le aynı durumla karşı karşıya kalmanın kaygısını hissetmektedir.

Nisa:Ailesinin onaylamadığı Hakan’la evlenen ve bu evlilikten 5 çocuk sahibi olmuştur. Yaptığı evliliğin ardından büyük bir yükün altına giren ve eşinin yurt dışına gitme kararıyla istemeyerek Reşat’ın kapısını çalan Nisa, çocuklarıyla birlikte zorlu bir dönemin içine girecektir.

Tahir:  Babasının takdirini kazanmak uğruna yıllar önce hayallerinden vazgeçmiş. İçindeki boşluğu katı kurallara tutunarak doldurmaya çalışıyor ve bu yönüyle de Ömer'le sürekli çatışma halinde

Nezahat: Ömer’in babaannesi. Yuvasında çok mutlu ama muhtaç olmaktan hiç memnun değil.

Sadık:Saf, temiz kalpli, ailesine bağlı bir eş. Tek arzusu yuvasının huzurlu olması.

Fatma: Dışarıdan ne kadar sert görünürse görünsün aslında o yıllarca kızına özlem duymuş bir anne.

Şükran: Baba evini özleyeceği hiç aklına gelmezdi. Nereye kadar böyle gidecek, nerede yeter diyecek?

Tuna: Tek bir dileği var; annesiyle baş başa, kendilerine ait bir eve taşınabilmek.

Emine: Başka bir hayatın hayalini kuran, dayısı Ömer gibi kalıplara sığmak istemeyen, annesinin güçlü kızı…

Çiçek: Reşat'ın imamlık yaptığı caminin mutfağında aşçılık yapan, şefkatli bir kadın...

 

 

Tüm Ömer Bilgileri