Aybike Turan

Dizi: Yüksek Sosyete | Rol: Şirin| Ajans: Özlem Duran
Oyuncuya ait sosyal medya hesapları:                Aybike Turan Özgeçmiş:

Aybike Turan 1988 yılında Kırıkkale'de dünyaya geldi. İki yaşındayken ailesiyle İzmir'e yerleşti.

2006 yılında Karşıyaka Anadolu Lisesi'nden mezun olup, endüstri mühendisliği okumak için İstanbul'a, Sabancı Üniversitesine geldi. Bir yandan mühendislik okurken bir yandan da her zaman yapmak istediği tiyatro ile ilgilenmeye başladı. 2011 yılında üniversiteden mezun oluncaya kadar tiyatro kulübünde aktif olarak görev aldı; oyunculuk ve yönetmenliğin yanında kulüp başkanlığı da yaptı. 
 
 2011 senesinde Şahika Tekand Studio Oyuncuları'na başladı ve iki yıl boyunca oyunculuk eğitimi aldı. Aynı zamanda Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nde yüksek lisans yapmaya başladı ve 2014 yılında tezini vererek mezun oldu.
 
 Şu an hem sahne üstünde hem de kamera karşısında çeşitli projelerde yer almaktadır. Ayrıca İstanbul Drama Sanat Akademisi ve Ragıp Savaş Sanat Akademisi'nde yaratıcı drama eğitimi vermektedir.

Yer aldığı diziler: Yüksek Sosyete (Şirin) (2016), Melek İle Serhat (2016) (1. bölüm konuk oyuncu), Kertenkele (2015), Bana Artık Hicran De (2014), Adını Kalbime Yazdım (2013), Muhteşem Yüzyıl (2012), Arka Sıradakiler Umut (2011)

Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Aybike Turan Bilgileri