Barış Falay

Barış Falay kimdir? Barış Falay hangi dizide oynuyor? Barış Falay, Ömer dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Barış Falay hangi dizilerde oynadı? Reşat Ademoğlu karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Ömer |  Rol: Reşat Ademoğlu

Dizi: Menajerimi Ara |  Rol: Kıraç

Barış Falay 'Ömer' dizisinde 'Reşat Ademoğlu' karakterini canlandırmaktadır.
Barış Falay

Özgeçmiş:

9 Nisan 1972, Edremit, Balıkesir doğumlu. Barış Falay Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü bitirmiştir.Çeşitli özel tiyatrolarda ve Ankara Devlet Tiyatrosu’ nda 2 yıl çalıştıktan sonra, 1997 yılında kuruluş sınavıyla beraber İzmit Şehir Tiyatrosu sanatçısı oldu. “Hamlet” ile başlayan bu serüven, “Üç Kuruşluk Opera”, “Misafir”, “Kamyon”, “Roberto Zucco”, “Kırmızı Yorgunları”, “Azizname”, “Barış”, “Bahar Noktası”, “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz”, “Karar Kimin” ve daha birçok oyunda oynayarak sürdü. “Deniz Kızı Masalı”, ve “Bir Yaz Gecesi Rüyası” adlı oyunları yönetti. Tiyatronun bünyesindeki Tiyatro Okulunda eğitmenlik yaptı. 2015 Aralık ayında Kocaeli şehir tiyatrolarındaki görevinden ayrıldı. Oyuncu Esra Ronabar'la evlidir.

 
Tatlı Hayat, Yarım Elma, Dadı gibi sitkomlarda ufak rollerde canlandırdığı başarılı karakterler ile dizi kariyerine atılan Barış Falay ilk yükselişini Aliye adlı dizide canlandırdığı Mücahit (Müco) karakteri ile yapmıştır. 2009'dan 2011'e kadar süren Ezel dizisinde Kerpeten-Ali Kırgız rolünü canlandırmıştır. Bu rol ile birçok kişinin beğenisini kazanan Barış Falay Magazinciler Derneği tarafından En İyi Erkek Oyuncu seçilmiştir. Oyuncu Eylül 2011'de yayınlanan Al Yazmalım dizisinde Cemşid rolünü oynamıştır. 2013'den 2015'e kadar süren Medcezir dizinde Selim Serez rolünü canlandırmıştır. Şu an ise Endemol Yapım imzalı Paramparça dizisinde Harun'u canlandırmaktadır.
 
Kaynak: Vikipedi

Yer aldığı diziler: Ömer (Reşat Ademoğlu, Star Tv, 2023), Menajerimi Ara (Kıraç, Star Tv, Ay Yapım, 2020), Paramparça (Harun, Star Tv, Endemol Shine), Aliye (atv)

Sosyal medya hesapları:   
 bfalay
 bfalay/   

Haftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Ömer OYUNCULARI