Final yapanlar, gün değiştirenler, başlayanlarla ekranlar çok hareketli

Işınla Bizi Scotty 22.10.2016 Vatanım Sensin
Vatanım Sensin
Ekranlar çok hareketli. Yayın günü ve saati değişenler, yayın tarihi belli olanlar, final kararı alınanlar...

Yakında yayına başlayacak olan iki iddialı dizinin yayın günü konusunda belirsizlik sürüyordu; biri belli oldu. Vatanım Sensin beklendiği gibi Perşembe akşamları yayınlanacak. Daha önce Kasım ayında ekrana geleceği söylenmişti ama Bodrum Masalı iki haftadır performans düşüklüğü gösterince kanal (Hazır Cannes rüzgarı da arkalarındayken) vakit kaybetmeden gösterişli dizisini ekrana getirmek istemiş olmalı. Vatanım Sensin hemen önümüzdeki perşembe, 27 Ekim'de başlıyor. 
 
Hem aldığı oranlar hem de çektiği ilgi bakımından çok başarılı başlayan Bodrum Masalı iki haftadır düşüşte. Kanal D'nin Vatanım Sensin'e uygun başka günü de bulunmuyordu. Babam ve Ailesi'nin de durumu çok parlak değil ama henüz çok yeni bir dizi. Karşısında da çok başarılı bir İçerde ve pes etmeyen bir Kırgın Çiçekler var. Kanal bu zor koşullarda mücadele eden dizisine şans vermek istiyor gibi görünüyor. Ayrıca İçerde bu kadar güçlü devam ediyorken, Vatanım Sensin'i karşısına koymak da riske atmak olurdu. Dolayısıyla Bodrum Masalı, eğer çok yüksek oranlar almazsa yerini Vatanım Sensin'e bırakacaktı zaten.

Dizinin yeni günü Pazar oldu. Böylece Seviyor Sevmiyor, O Hayat Benim, Hayat Bazen Tatlıdır, Arkadaşlar İyidir ve O Ses Türkiye'den oluşan Pazar rekabetine o da katılmış oldu. İyi başlamış olduğu kendi gününde düşüşe geçen dizinin yeni gününde şansının ne olacağını söylemek zor. Bununla birlikte Pazar akşamı çok yüksek reytinglere ulaşan, akşam üzerinde belirgin bir hakimiyeti olan bir program da henüz yok. 

Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Vatanım Sensin Bilgileri