Tv yazarları bugün ne yazdı?

1001 Dizi 21.6.2018 Erkenci Kuş
Erkenci Kuş

21 Haziran 2018 Perşembe günü gazetelerin televizyon yazarları köşelerinde ne yazdı?
 

Yaz ekranında neler izleyeceğiz?
Oya Doğan

Star TV, Kalbimin Sultanı’nı başlattı. Merakla beklenen dizisi Erkenci Kuş ise salı akşamı başlayacak. Gold Film’in yapımcılığını, Çağrı Bayrak’ın yönetmenliğini, Meriç Acemi’nin proje tasarımını, Ayşe Kutlu’nun senaristliğini üstlendiği dizide; Demet Özdemir, Can Yaman, Özlem Tokaslan, Cihan Ercan, Öznur Serçeler, Berat Yenilmez, Birand Tunca, Sevcan Yaşar, Ali Yağcı, Tuğçe Kumral, Anıl Çelik, Sibel Şişman ve Tuan Tunalı rol alıyor. Dizi; reklam ajansında işe başlamak zorunda kalan Sanem ve reklam ajansı sahibi olan babasının koltuğuna geçen Can’ın arasındaki engellerle dolu tutkulu aşk hikayesini anlatıyor. Fox TV, uzun süredir 4N1K için hazırlanıyor.

yazının devamı>>


 

 

'Kiraz Mevsimi' ABD piyasasında
Sina Koloğlu

‘Telenovela’nın yeni starı Türkiye... ‘Yalan Rüzgarı’ ihraç ediyorduk, şimdi kendi ‘Yalan Rüzgarları’mızı satıyoruz. Bu işin ana vatanı Latin Amerika... Şimdi, İspanyolca konuşan Amerikalılar hedefte. Son olarak ‘Kiraz Mevsimi’, 2008’de kurulmuş Florida merkezli Pasiones TV’de ekrana geliyor. ‘Aşk-ı Memnu’, ‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’, ‘Elif’ ve ‘O Hayat Benim’le müşterilerine Latin dublajlı Türk dizilerinden bir demet sunuyor. Kanalın bağlı olduğu Hemisphere Media Group Başkan Yardımcısı Francisco Gimenez, “Türk dramalarının popülaritesi, serpilmeye devam ediyor. Biz de seyircimize onların hayal ettikleri içerikleri sunmaktan gurur duyuyoruz. 

yazının devamı>>


Yeni sezonda eskiler-yeniler
Mustafa Doğan

Ekrana veda eden ve sezon finali yapan dizilerin ardından yeni yayın döneminin fotoğrafı da ortaya çıktı.
Görünen o ki, yeni sezonda rekabetin en çetin yaşanacağı gün pazartesi olacak.
Show TV’de ‘Çukur’, Star TV’de ‘Söz’, Fox TV’de ‘Yasak Elma’ yarışa kaldıkları yerden devam edecek.

Kabuk değiştirecek olan ‘Çukur’, başta Cumali olmak üzere kadrosuna eklenecek yeni karakterlerle zirvenin en güçlü adayı. Kahramanlık temalı dizilerin rüzgârının dindiği kanaatindeyim. O yüzden ‘Söz’ için zor bir sezon olacağını düşünüyorum.

yazının devamı>>


Gündüz programlarının karnesi
Mesut Yar

Şöyle bir karne denemesi yapalım. Bizimkisi biraz bayram telaşına geldi; sezonun hak edenlerine ağız dolusu bir “pekiyi” diyemedik...

Sabah kalktınız. Bu yıl ağırlıkla “Müge Anlı ile Tatlı Sert”i (atv) izlediniz. Program dün reytinglerde Dünya Kupası maçlarından çok izlenmişti. 9 aydır neredeyse hiç kan kaybetmedi. Üstüne bir de 10 küsur yıl ekleyin; pekiyi!

Geçen yıl Esra Erol programına karnı burnunda devam etmişti. Bu yıl aynısı Zahide Yetiş için oldu. Zahide, Show TV sabah ekranını ayağa kaldırdı. Pekiyi! Öğleni buldunuz.

yazının devamı>>


 

 

Taksi durağında haber toplantısı
Yüksel Aytuğ

Sabahları kimler 'haber toplantısı' yapar? Bizim meslek erbabı, yani gazetelerin yazı işleri, televizyonların ve ajansların haber merkezleri değil mi? Meğer öyle değilmiş. Nereden mi öğrendik? FOX Haber'in tanıtım filminden... Taksi durağında şoförler toplanıp o gün müşterilere verecekleri haberler için(!) toplantı yapıyorlar. Durağın idarecisi, hiçbir haberi beğenmiyor. Hatta 'Mars'ta su bulunmuş' haberi ile dalga geçiyor. Olan biten her ne kadar 'reklam fantezisi' olarak görünse de, içinde gerçek payı var.

yazının devamı>>


Sekiz yıl uygulana ceza
Ali Eyüboğlu

Pazartesi akşamı Show TV’nin prime time kuşağında peş peşe iki belgesel yayınlandı. Bunun sebebi, kanalın 2010’da ekrana getirdiği ‘Türk Malı’ dizisine verdiği ‘yayın durdurma cezası’ydı…

2010’da verilen bir ceza niye sekiz yıl sonra uygulandı? Çünkü Show TV, haksız gördüğü bu cezaya itiraz etti. Yerel mahkeme, temyiz ve Danıştay derken, yargı süreci sekiz yıl sürdü.Türkiye’de hukuk sürecinin bu kadar uzun sürmesi işin acı yanı, ama güzel olan şu:

Show TV’de yayınlanan RTÜK belgesellerini, bayağı izleyen oldu ve alt sıralardan da olsa hepsi reyting listesine girdi.

yazının devamı>>


Paylaş

 

Tüm Erkenci Kuş Bilgileri