İstanbullu Gelin hakkında tüm bilgiler... İstanbullu Gelin konusu... İstanbullu Gelin kadrosu...

İstanbullu Gelin hangi gün, hangi kanalda yayınlanıyor? İstanbullu Gelin oyuncuları kimler? İstanbullu Gelin konusu nedir?


İstanbullu Gelin 87. Bölüm
Son bölüm tarihi: 31.05.2019 Cuma -  20:00 | Son bölüm no: 87

Bölüm Bilgisi:  FİNAL


İstanbullu Gelin Dizisi Künyesi ve Yayın Bilgileri

Kanal: Star TV
Yayın Platformu: Televizyon
Tür: Dram, Aşk
Sezon: 3

Yayın Günü:  Cuma -
Yayın Saati:  20:00

Yapım Firması: O3 Medya »
Yapımcı: Onur Güvenatam
Yönetmen: Zeynep Günay Tan, Deniz Koloş
Senaryo: Berfu Ergenekon, Elif Asılkefeli Yeter

İstanbullu Gelin Dizisi Karakterleri (Oyuncular):

Özcan Deniz (Faruk Boran), Aslı Enver (Süreyya Boran), İpek Bilgin (Esma Boran), Salih Bademci (Fikret Boran), Fırat Tanış (Adem Sezgin), Güven Murat Akpınar (Osman Boran), , Meral Çetinkaya (Ülfet Kavaklı), Nihal Yalçın (Güneş), Kaan Çakır (Okan Korkmaz), Neslihan Yeldan (Senem), Dilara Aksüyek (İpek), Anıl İlter (Mert), Nergis Çorakçı (Kıymet), Özge Borak (Begüm), Neslihan Arslan (Dilara), Pelinsu Pir (Nurgül), Semra Dinçer (Reyhan Sezgin), Eren Balkan (Gülistan), Ahmet Sabri Özmener (Mustafa), Muharrem Türkseven (Nazif), Hakan Altıner(Şahap), Nilay Erdönmez (Asiye), Fatih Koyunoğlu (Akif), Tilbe Saran, Didem İnselel (Gözde), Defne Samyeli (Siren Demirci), Kadir Polatçı (Boğaç Duman), Ahsen Eroğlu (Yaz Boran), Berkay Hardal (Murat Boran), Hira Koyuncuoğlu (Bade), Bilge Şen (Fatma)

İstanbullu Gelin Dizisi Konusu:  

Annesiz babasız büyümüş, genç yaşta hayatın yükünü sırtlamış, çok güzel ve gururlu bir genç kız olan Süreyya’nın; aniden karşısına çıkan zengin ve karizmatik iş adamı Faruk’a aşık olarak Bursa’ya gelin gitmesiyle başlayan dramatik bir aşk hikayesidir. Büyük şehirde yetişmiş, özgürlüğüne düşkün Süreyya ve modern görüntüsüne rağmen ailesine ve geleneklere sıkı sıkıya bağlı Faruk arasındaki aşk, daha ilk dakikadan itibaren pek çok sınavdan geçecektir. Süreyya, konağın çatısı altına giren herkesin tek hakimi olmak isteyen kayınvalidesi Esma hanım, tek amacı genç kızın ayağını kaydırarak onun statüsünü elde etmek isteyen eltisi İpek, kocasının her biri birbirinden sorunlu kardeşleri Fikret, Osman ve Murat’la ilgili sorunlarla boğuşurken, Faruk ise hiç beklemediği bir anda karşısına çıkan sürpriz bir düşmanla başa çıkmak zorunda kalacaktır. Olaylar geliştikçe neredeyse dört yüz yıldır bütün haşmetiyle ayakta duran konak temellerinden sarsılacak, bütün aile bundan nasibini alacaktır. "İstanbullu Gelin" Dr. Gülseren Budayıcıoğlu'nun eserinden uyarlanmıştır. * "İstanbullu Gelin" 16 Haziran 2017 Cuma günü yayınlanan 16. bölümüyle 1. sezon finalini yaptı. * "İstanbullu Gelin" 22 Eylül 2017 Cuma günü yayınlanacak 17. bölümüyle 2. sezonuna başlayacak.

Tarihçe:

  
  • İstanbullu Gelin 21 Eylül 2018 Cuma günü yayınlanacak 54. bölümüyle 3. sezonuna başlayacak.
  • İstanbullu Gelin 8 Haziran 2018 Cuma günü yayınlanan 53. bölümüyle 2. sezon finalini yaptı.

 

Bölüm özeti Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı