Nihal Menzil

Nihal Menzil kimdir? Nihal Menzil hangi dizide oynuyor? Nihal Menzil, Camdaki Kız dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Nihal Menzil hangi dizilerde oynadı? Hafize karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Camdaki Kız |  Rol: Hafize

Nihal Menzil 'Camdaki Kız' dizisinde 'Hafize' karakterini canlandırmaktadır.
Nihal Menzil

Özgeçmiş:

Nihal Menzil: 13.12.1962 yilinda konya'da dünyaya gelmişim. Aslen sivas kökenliyiz. Burcum yay, yükselen burcum  akrep. Babamin asker mensubu olmasi nedeniyle hayatım ilden ile taşinarak geçti. İlkokulu bile iki ayri ilde bitirdim.1 ve 2. sınıfı Konya Devrim ilkokulunda; 3-4-5 Malatya Gazi ilkokulunda okudum. Bitmedi ortaokuluda 2 ayri ilde bitirdim. Ortaokul  1 ve 2 Ankara Abidinpaşa Cumhuriyet ortaokulunda, orta3 ise İstanbul Bahçelievler ortaokulunda. Daha sonra Bahçelievler Lisesi 1.sinifta okurken sinavlarina girdiğim Haydarpaşa sağlık kolejini kazandim. İkinci sinifa geldiğimde beni evlendirdiler; evliliğim bir bebekle renklenirken kader elim bir trafik kazasiyla 18 aylik evliliğimi bitirmişti. Hayat artik zordu ve mücadele etmem gerekti.çalişmaya başladim.oyuncu olmadan önce bir çok sektörde değişik işlerde çaliştim (tezgahtarlık-sekreterlik-anketörlük-kitappazarlaması-radyo proğramcılığı-haber spikerliği-vokalistlik.....gibi) Benim hayatimda herşey görüntüde tesadüflerden oluşuyor. Aslinda kaderimi yaşiyorum ben de sizler gibi. İşte güzel bir tesadüfte beni sizlerle taniştirdi. Ek iş olarak sigorta poliçesi sattiğim dönemde verilen adrese gittim. Araba kaskosu tanıtımı yapmak için. Yer bir ajansti. Çalıştıkları proje için seçilen oyuncuya ulaşilamiyordu.Bu proje Show Tv'de yayinlanan "Sıcağı Sıcağına" adlı proğramdı ve ben gerçek hikayedeki kadına benziyormuşum. Orda hemen teklif yapildi. O anda bile oyunculuğu daha sonra meslek olarak yapacağim aklima gelmemişti. Kabul ettim gittim. Ondan sonra zaten sürekli işe çağrildim. Böylece oyunculuk serüvenim başlamiş oldu. Meslek olarak artık oyunculuğu seçmiştim ama beni sizlere sevdiren ilk dizi "İkinci Bahar"dir; "Asmali Konak"la da artik ailenizden biri gibi sahiplendiniz ve sevdiniz. 1996 yilindan beri işimi saygi,sevgi ve disiplinli çalişmakla sahiplendim.. 

İşte kisaca böyle herkesin bir hayat hikayesi var. Benimkide bazan çok özel, bazan çok aci, bazan da çok güzelliklerle dolu geçti..
Karşilik beklemeden kalbinde bana yer açan ve sevgisini her daim gösteren sizlerede bendende yürek dolusu sevgi ve saygilar..

(Kaynak: nihalmenzil.com)

Yer aldığı diziler:

Ver Elini Aşk, O Hayat Benim, Asmalı Konak, İkinci BaharSosyal medya hesapları:   
 nihalmenzil
 nihalmenzil/   


Ajans: Selin BoronkayHaftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Camdaki Kız OYUNCULARI