Burcu Biricik

Burcu Biricik kimdir? Burcu Biricik hangi dizide oynuyor? Burcu Biricik, Camdaki Kız dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Burcu Biricik hangi dizilerde oynadı? Nalan İpekoğlu karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Camdaki Kız |  Rol: Nalan İpekoğlu

Dizi: Fatma |  Rol: Fatma

Burcu Biricik 'Camdaki Kız' dizisinde 'Nalan İpekoğlu' karakterini canlandırmaktadır.
Burcu Biricik

Özgeçmiş:

Burcu Biricik 4 Mayıs 1989 tarihinde Antalya’da doğdu. 2006 yılında Antalya’da düzenlenen güzellik yarışmasında "Akdeniz Kraliçesi" seçildi. Lise yıllarında katıldığı tiyatro festivalinde ödül aldıktan sonra profesyonel anlamda oyuncu olmaya karar veren Biricik, Ege Üniversitesi Arkeoloji bölümünde lisans eğitimini tamamlarken, aynı zamanda da Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nda oyunculuk eğitimi aldı.

Biricik, oyunculuk kariyerine Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda stajyer kadroda yer alarak başladı. Burada İkinin Biri, Yaşlı Hanımın Ziyareti, Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım ve Yedi Kocalı Hürmüz gibi çeşitli oyunlarda rol aldı. 2007 yılında Show TV'de yayımlanan Maçolar dizisindeki yan rolüyle televizyonda ilk kez yer aldı. Daha sonra Toprak'ın Günlüğü kısa filmini çeken Biricik, Kanal D'de 2011 yılında yayımlanan Artiz Mektebi adlı oyunculuk yarışmasına katıldı ve burada birinciliği Alican Aytekin ile paylaştı. Daha sonra Muhteşem Yüzyıl (2011) ve Ustura Kemal (2012) dizilerinde küçük roller aldı. Show TV'de yayımlanan Düşman Kardeşler (2012) dizisindeki Derya adlı Trakyalı bir kızı canlandırdı.

Oyuncu, TRT 1'de yayımlanan Beni Böyle Sev (2013) dizisinde Seda karakterini canlandırmıştır ve çeşitli reklâm filmlerinde oynamaktadır. Biricik 2014 yılının Kasım ayında Kanal D'de başlayan Şeref Meselesi dizisinde Kübra karakterini canlandırmaktadır.

Kaynak: Vikipedi


Yer aldığı diziler:

Camdaki Kız (Nalan İpekoğlu, Kanal D, OGM Pictures, 2021)
Kuzgun (Dila, Star Tv, Ay Yapım, 2019)
8. Gün (Bahar, Atv, Ay Yapım, 2018)
Hayat Şarkısı (Hülya)
Şeref Meselesi (Kübra)
Beni Böyle Sev
Düşman KardeşlerSosyal medya hesapları:   

 burcubiricik/   


Ajans: Kokarca MedyaHaftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Camdaki Kız OYUNCULARI