Gizem Karaca

Gizem Karaca kimdir? Gizem Karaca hangi dizide oynuyor? Gizem Karaca, Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Gizem Karaca hangi dizilerde oynadı? Evdokya karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Alparslan: Büyük Selçuklu |  Rol: Evdokya

Dizi: Baraj |  Rol: Bahar

Gizem Karaca 'Alparslan: Büyük Selçuklu' dizisinde 'Evdokya' karakterini canlandırmaktadır.
Gizem Karaca

Özgeçmiş:

Gizem Karaca 7 Eylül 1992 yılında İstanbul'da doğdu. Küçükken ailesi Amerika'ya taşındığı için çocukluğu ABD ve Kanada'da geçti. İlkokulu ABD'de, ortaokulu Kanada'da bitiren Karaca lise yıllarında Türkiye'ye döndü. Lise bittikten sonra İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazandı. Ingilizce ve Fransızca biliyor. 

İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü kazandıktan sonra zor geçen derslerden kaçmak için güzellik yarışmasına katılmaya karar vermiş, Miss Turkey 2011 güzellik yarışmasına katılmış ve 2. olmuştur. Yarışma bittikten hemen sonra gelen dizi tekliflerini değerlendirmiş, 2012 yılında yayınlanan Eve Düşen Yıldırım adlı dizide başrol ile oyunculuk kariyerine başlamıştır. 2012-de Emir'in Yolu isimli ikinci dizisinde de baş rol Güneş Sancaktar'ı oynadı. 13. bölümün ardından dizi yayından kaldırıldığı için bir süre Amerika'ya gidip New York Film Akademisi'nde oyunculuk eğitimi alan Gizem Karaca yeni dizisi Benim Hala Umudum Var ile 2013 ün yazında ekranlara dönüş yapmıştır. Güzel oyuncu 2014 yılında Seni Seviyorum Adamım isimli ilk sinema filminde baş rol oynadı. Film 21 Kasım'dan itibaren vizyona girdi. Karaca 2014 Haziran ayından beri Star TV'de yayınlanan Güzel Köylü adlı dizide Mehmet Ali Nuroğlu ve Berk Cankat ile beraber başrol oynamaktadır.


Yer aldığı diziler:

Alparslan Büyük Selçuklu (Evdokya, Trt1, Akli Film, 2021), Baraj (Avukat Bahar, Fox Türkiye, Medyapım & No: 9 Productions, 2020), İnsanlık Suçu (Suna Değirmenci), Eve Düşen Yıldırım (2012), Emirin Yolu (2012), Benim Hala Umudum Var (2013-2014), Güzel Köylü (2013-2014)Sosyal medya hesapları:   
 Gizem__Karaca
 gizemkaraca   

Haftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Alparslan: Büyük Selçuklu OYUNCULARI