Barış Arduç

Barış Arduç kimdir? Barış Arduç hangi dizide oynuyor? Barış Arduç, Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Barış Arduç hangi dizilerde oynadı? Sultan Alparslan karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Alparslan: Büyük Selçuklu |  Rol: Sultan Alparslan

Dizi: Kulüp |  Rol: Fıstık İsmet

Barış Arduç 'Alparslan: Büyük Selçuklu' dizisinde 'Sultan Alparslan' karakterini canlandırmaktadır.
Barış Arduç

Özgeçmiş:
Barış Arduç, 9 EKim 1987 yılında İsviçre 'de dünyaya geldi. (Terazi Burcu)
 
Emlakçılık yapan bir anne babanın ortanca çocuğudur. Aslen Arnavut 'tur. Ağabeyi Onur Arduç ve kardeşi Mert Arduç ile beraber 3 kardeştir.
 
İlkokulu Sakarya ve Gölcük'te, ortaokulu Bolu da okuyan Arduç, lise son sınıfta ailesiyle beraber İstanbul'a gelerek ortaöğrenimini burada tamamladı. Liseden mezun olduktan sonra Kayseri'de spor akademisini kazandı fakat ilk yılında okula adapte olamayınca İstanbul'a geri döndü. Aktif olarak yüzme, dalgıçlık, futbol, basketbol, hentbol gibi spor dallarıyla uğraşmasının yanı sıra Türkiye Sualtı Sporları Federasyonuna bağlı olarak Şile'de 8 yıl cankurtaranlık yaptı.
 
Daha sonra tiyatro sanatçısı Ayla Algan ile tanışıp Ekol Drama'da oyunculuk eğitimi aldı.Ardından Sadri Alışık Tiyatrosu'nda teatral eğitimine katıldı.
 
Arduç, ilk olarak 2011 yılında Küçük Hanımefendi, Dinle Sevgili gibi dizilerde oynamıştır.
 
Barış Arduç "Benim İçin Üzülme" adlı dizide "Ahmet" karakteriyle adını iyice duyurmuş, daha sonra "Bugünün Saraylısı" dizisinde "Selim" karakterini ve2015 Mart ayında ekrana gelen "Racon: Ailem İçin" adlı dizide "Tekin" karakterini canlandırmıştır.
 
14 Kasım 2014 tarihinde vizyona giren "Deliha" adlı sinema filminde rol alan ve "Cemil" karakterini canlandıran Arduç, şimdilerde ise Star TV'de yayınlanan "Kiralık Aşk" adlı dizide "Ömer" karakteriyle başrol oynamaktadır.

(Kaynak: Vikipedi)

Ajans: ahmetkoralturk.com

Yer aldığı diziler:

Alparslan: Büyük Selçuklu (Sultan Alparslan, Trt1, Akli Film, 2021), Çukur (Arık Böke Erdenet, Show Tv, Ay Yapım, 2020), Kuzgun (Akça Kuzgun Cebeci, Star Tv, Ay Yapım, 2019), Kiralık Aşk (Ömer İplikçi, Star Tv, Ortaks Yapım), Racon:Ailem İçin (Tekin), Bugünün Saraylısı (Selim, Trt1), Dinle Sevgili (Hakan), Benim İçin Üzülme (Ahmet), Küçük Hanımefendi (TRT1)Sosyal medya hesapları:   
 baris_arduc
 arducbrs   


Ajans: Ahmet KoraltürkHaftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Alparslan: Büyük Selçuklu OYUNCULARI