Fahriye Evcen

Fahriye Evcen kimdir? Fahriye Evcen hangi dizide oynuyor? Fahriye Evcen, Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Fahriye Evcen hangi dizilerde oynadı? Akça Hatun karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Alparslan: Büyük Selçuklu |  Rol: Akça Hatun

Dizi: Ölene Kadar-atv |  Rol: Selvi

Fahriye Evcen 'Alparslan: Büyük Selçuklu' dizisinde 'Akça Hatun' karakterini canlandırmaktadır.
Fahriye Evcen

Özgeçmiş:

4 Haziran 1986, Solingen, Almanya doğumlu. Solingen'de doğan Fahriye Evcen, çocukluğunda Almanya'da ailesi ile zor zamanlar geçirdi. Yedi yaşında iken Alman Neo-Naziler Solingen şehrinde Türklerin yaşadığı evleri yakmaya başlayınca, Evcen'in ailesi dikkat çekmemek için evlerinin ışıklarını hep kapalı tuttu. Türkiye'de tatilde bulunduğu bir dönemde Oya Aydoğan'ın programına seyirci olarak bulunduğu sırada Aydoğan, Evcen'i yapımcı İbrahim Mertoğlu ile tanıştırdı. Almanya Düsseldorf Heinrich-Heine Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde okurken dizi teklifleri alınca, okulu dondurup annesiyle birlikte İstanbul'a yerleşen Fahriye Evcen, Yaprak Dökümü adlı dizide Necla karakterini canlandırdı. Fahriye Evcen ilk sinema deneyimini 11 Nisan 2008 tarihinde yayınlanan Cennet filminde başrol oyuncusu olarak yaşadı, aynı sene Aşk Tutulması filminde başrol oynadı. Almanya'daki üniversite eğitimini tamamlamayan Evcen, Boğaziçi Üniversitesi'nde tarih bölümünden mezun olmuştur. Yapımcılığını TİMS Productions'ın yaptığı Çalıkuşu'nda Feride karakterine canlandırdı. Çalıkuşu'nda başrolü paylaştığı Burak Özçivit'le yeniden, bu sefer bir sinema filmi Aşk Sana Benzer ile beyazperdeye döndü. Son olarak Kurt Seyit ve Şura dizisinde rol aldı.

Kaynak: Vikipedi


Yer aldığı diziler:

Alparslan: Büyük Selçuklu (Akça Hatun, Trt1, Akli Film, 2021), Ölene Kadar (Selvi), Kurt Seyit ve Şura, Çalıkuşu (Feride, Tim Production), Yaprak Dökümü (Necla)Sosyal medya hesapları:   
 EvcenF
  

Haftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Alparslan: Büyük Selçuklu OYUNCULARI