Şükrü Özyıldız

Dizi: Nefes Nefese | Rol: Yusuf| Ajans: İD İletişim
Oyuncuya ait sosyal medya hesapları:                Şükrü Özyıldız Özgeçmiş:

Şükrü Özyıldız; 18 Şubat 1988 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Annesi Rum, babası ise Karadenizli’dir. Kendisinden iki yaş küçük bir kız kardeşi vardır. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Gemi Makineleri Mühendisliği bölümünü kazanıp, İstanbul’da bir yıl okuduktan sonra yeniden sınava girerek, Ege Üniversitesi’nde İşletme bölümünü okumaya başlamış daha sonra da Erasmusla Portekiz’e gitmiştir.

Küçüklüğünden beri dövüş sporlarına merakı olan Özyıldız, Portekiz’de kafes dövüşlerine katılmıştır. Daha sonra Kafes dövüşlerini bıraktığını açıklayan Şükrü Özyıldız; hiperaktifliğini dizi setlerinde bastırdığını söylemiştir. Yurtdışında oyunculukla ilgili bir workshopa katılan genç oyuncu bunun ardından oyunculuğu çok sevdiğine karar verip Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde veCraft Oyunculuk Atölyesi oyunculuk eğitimi almıştır.

Müjdat Gezen Sanat Merkezinde "Mücadele"  ve 2014- 2015 sezonunda Oyun Atölyesi'nde "Kim Korkar Hain Kurttan" oyunlarında rol almıştır. reklamlarda ve dizilerde rol alan oyuncu ekranlarda ilk olarak 2011 Yılında “Derin Sular” adlı dizide görülmüştür.2013 yılında Star TV ekranlarında yayınlanan “Benim Hâlâ Umudum Var” dizisinde başrollerini Gizem Karaca ve Berk Oktay ile paylaşmış daha sonra ise 2013 yılında da ilk sinema filmi “Neva” da başrol oynamıştır. Ardından 2015 yılında  "Sevimli ve Tehlikeli" filminde rol almıştır.  Şu anda "Şeref Meselesi" dizisinde "Emir" karakteriini canlandırmaktadır.

Kaynak: Vikipedi - oyunatolyesi.com


Yer aldığı diziler: Nefes Nefese (Yusuf, Star Tv, 2018), Çoban Yıldızı (Seyit Zahir), Tatlı Küçük Yalancılar (2015), Şeref Meselesi (Emir) (2014 -2015) (Kerem Bürsin, Yasemin Allen), Benim Hala Umudum Var (2013) (Gizem Karaca, Berk Oktay), Uçurum, Derin Sular (2011)

Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Şükrü Özyıldız Bilgileri