Yüz Yıllık Mucize birinci bölüm replikleri -

1001 Tv 24.03.2023 Yüz Yıllık Mucize
Yüz Yıllık Mucize

Konusuyla olduğu kadar replikleriyle de ilgi çeken, Star Tv'nin yeni dizisi Yüz Yıllık Mucize'nin ilk bölüm repliklerinden öne çıkanları sizler için derledik.

 

Yüz Yıllık Mucize

Bir insan ne vakit ölür? Göğsüne bir kurşun yediğinde mi? Top atışının ortasında kaldığında mı? Yoksa bir süngünün ucunda son nefesini verdiğinde mi? Hayır! Bir insan ancak ve ancak inancını kaybettiğinde ölür. Bu vatanı sağ salim evlatlarımıza teslim etmeden bize ölüm yok. Çünkü biz vurulsak dahi, inancımız hep yaşayacak. Çünkü bir diğerimiz sırtlayıp taşıyacak onu. Çünkü hürriyete olan inancımızı hiçbir vakit, hiçbir koşulda kaybetmeyeceğiz. O yüzden de biz hiç ölmeyeceğiz. (Ali Tahir)
 

İnsan ne vakit ölür? Göğsüne bir kurşun isabet ettiğinde mi, yoksa onun yüzünden bir tabur asker zayi olduğunda mı? (Ali Tahir)


Yüz Yıllık Mucize
Herkesin kendi yaşanmışlıkları var tabi. Herkesin acıları var, kayıpları var... O yüzden bir araya geldik. Herkes yalnız ama kimse tek başına değil. (Harika)

 
Yüz Yıllık Mucize

Kemal - Herkes kazandığı savaşlarla tanır Mustafa Kemal'i ama aslında onun büyük mücadelesi cumhuriyet kurulduktan sonra başlamış.
Harika - Yüz yıl öncesinde zamanın ötesini görmek, öyle adım atmak, dünden bugünü bilmek...
Kemal - Çağının çok ötesinde bir liderdi.


Yüz Yıllık Mucize

Hiçbir şeyi ertelememek lazım gibi geliyor bana. Önemli olan, gerçek olan tek şey bugünmüş, şu anmış gibi... (Harika)


Yüz Yıllık Mucize

Süreyya - Gözleriniz size ait değil gibi sanki. Başka alemden ödünç almışsınız gibi.

Eşref - Unutmak mümkün olsa unuturdum o alemleri. Sadece şu an, burada mevcut olurdum. Lakin bir ölüden farkım yok. Ondandır gözlerimin kederi.


Yüz Yıllık Mucize

Zaten aslında hayatta bizi öfkelendiren her şey hep yapmak isteyip de yapamadıklarımızla ilgili değil midir? (Kemal)

Hiçbir amacı olmadan yaşamak nasıl bir zûldür, bilir misin Turgut? Her günün senin için aynı olması, bütün ömrün boyunca yaptığın hataların, yarım ya da eksik yaptığın şeylerin geceleri seni rahat bırakmaması, o hesapları kapatman gereken insanların çoğunun artık ölmüş olması, çok kimliği olmuş ama kimsesiz, vatan sever ama vatansız, baba olmuş ama evlatsız, mecnun olmuş ama Leyla'sız olmak nedir, bilir misin? İşte bu yüzden, yüz yıl önce, ölmem gereken saatte, ölmem gereken şekilde gitmeye karar verdim. Rabbim bunca yıl hayatta kalmamı istediyse bir sebebi vardı, orası kat'i ama bu sebebi, benden her nedense, gizledi. Senden isteğim beni Sakarya Ovası'na gömmen oğlum. Yıllar önce vurulduğum yerde kardeşlerimin, askerlerimin koynunda olmak istiyorum. Hoşça kal Turgut. (Kemal)

 

Bölüm fotoğrafları Bölüm özeti Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı