Uzunçorap 14.11.2016 Muhteşem Yüzyıl: Kösem
Muhteşem Yüzyıl: Kösem

Takvimin 46. haftasında (14 Kasım - 20 Kasım 2016) Fox Tv ve TRT1 kanallarında hareketlilik söz konusu, diğer kanallar stabil. Haftanın kanal hareketleri şöyle:
Fox Tv, ikinci sezonu için gün sayan "Muhteşem Yüzyıl Kösem: Bağdat Fatihi 4. Murat"ı ekrana getiren yayıncı kanal olarak, diziyi bu hafta seyirciyle buluşturuyor. Dizinin yayın günü Cuma olarak belirlendi. Bu da yayınlanmaya başladığı günden bu yana yani 11 haftadır Cuma günleri yayınlanan Ay Yapım imzalı "Bana Sevmeyi Anlat"ın başka bir güne alınması demek oldu. Kanalın herhangi bir dizisinin yer almadığı tek gün, geçtiğimiz haftalarda final kararı verilen "Rüzgarın Kalbi"nden boşalan Pazartesi günüydü. Aslında Salı günü yayınladığı "Familya" dizisi de aldığı düşük reytingler yüzünden son haftalarda sık sık PT2 kuşağında yayınlanıyor fakat kanal tercihini Pazartesi gününden yana kullandı ve "Bana Sevmeyi Anlat"ın yeni bölümü bu hafta yok. Dizi haftaya Pazartesi (21 Kasım) günü yayınlanacak. TMC yapımı "Familya" dizisi bu hafta geçen haftakinden 15 dk. daha geç, saat 23:00'te yayınlanacak. Fox Tv bu hafta da (6) diziyle yayında. Pazartesi ve Salı hariç haftanın diğer günleri PT1'de dizi yayını var. Kanalın geçen haftaki reyting sonuçlarına göre en çok izlenen dizileri "No: 309" (Total ve AB gruplarında) ve "Kalbimdeki Deniz" (ABC1) oldu.

  
TRT1 bu hafta Salı akşamları yayınladığı "Yüzyıllık Mühür" dizisini yayınlamıyor. Dizinin yeni bölümü önümüzdeki hafta yayınlanacak. Kanal bu hafta "Hangimiz Sevmedik", "Diriliş Ertuğrul", "Sevda Kuşun Kanadında", "Seksenler" ve "Baba Candır" olmak üzere (5) diziyle ekranda. TRT1 mini dizisi "Seddülbahir 32 Saat"in finalinden beri Perşembe akşamları herhangi bir dizi yayınlamadı. Bu hafta Salı ve Perşembe günleri dışında her gün bir PT1 dizi yayını var. TRT1'in amiral gemisi geçtiğimiz hafta da "Diriliş Ertuğrul" oldu. 
 
Atv bu hafta da mevcut yayın akışını ve dizilerini sürdürüyor. Kanal (6) diziyle yayında. Atv Çarşamba akşamları dizi yayınlamıyor, onun dışında her gün bir PT1 dizisi var. Kanalın en çok izlenen dizisi, uzun süredir olduğu gibi geçtiğimiz hafta da Salı akşamları ekrana gelen "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" oldu. 
 
Show Tv de geçen haftaki durumunu sürdüren bir diğer kanal. (4) diziyle yayında. Kanal ayrıca (4) diziyle haftanın en az dizi yayınlayan kanalı. Show Tv'nin Çarşamba, Cuma ve Pazar akşamları dizisi yok. Geçen haftanın reyting sonuçlarına göre (ve başladığı günden bu yana) majör dizisi ise Pazartesi akşamları ekrana getirdiği Ay Yapım imzalı "İçerde". 
 
Kanal D, geçen hafta iç yapım dizisi "Tatlı İntikam"ın finalinden sonra bu hafta (7) diziye indi ve haftanın her günü bir dizi yayınlıyor. Birer hafta arayla yayınlamaya başladığı yeni dizilerinden "Vatanım Sensin" şu anda kanalın en çok izlenen dizisi ve yayınlandığı Perşembe gününde de tüm kanalların dizileri arasında en çok izlenen dizi olurken, Cumartesi akşamları ekrana gelmeye başlayan "Altınsoylar" henüz beklenen izlenirliğe ulaşamadı.
 
Star Tv, Kanal D ile birlikte haftanın en çok dizi yayınlayan diğer kanalı. Star Tv de (7) dizi, yani her gün bir dizi yayınlıyor. Kanalın en çok izlenen dizisi Salı akşamları yayınlanan "Anne" aynı zamanda Total grupta geçtiğimiz haftanın en çok izlenen dizisi oldu.
 
Geçtiğimiz hafta Pazartesi akşamı "İçerde" ile Show Tv, Salı akşamı "Anne" ile Star Tv, Çarşamba akşamı "Diriliş Ertuğrul" ile TRT1, Perşembe akşamı "Vatanım Sensin" ile Kanal D, Cuma akşamı "Arka Sokaklar" ile Kanal D ve "Kiralık Aşk" ile Star Tv, Cumartesi akşamı "Kalbimdeki Deniz" ile Fox Tv, Pazar akşamı "Hayat Bazen Tatlıdır" ile Star Tv ve Bodrum Masalı ile Kanal D en çok dizisi izlenen kanallar oldular. Bu haftaki durumları ise önümüzdeki hafta başı belli olacak. 

Geçen haftaya göre Kanallar ve yayın günlerinde reyting birincisi olan dizileri şöyle:
Star Tv (3 dizi) Anne (Salı ve Total grupta tüm haftanın en çok izlenen dizisi), Kiralık Aşk (Cuma AB),   Hayat Bazen Tatlıdır (Pazar Total ve ABC1)
Kanal D (3 dizi) Vatanım Sensin (Perşembe), Arka Sokaklar (Cuma Total ve ABC1), Bodrum Masalı (Pazar AB)
Fox Tv  (1 dizi) Kalbimdeki Deniz (Cumartesi)
Show Tv (1 dizi) İçerde (Pazartesi)
TRT1 (1 dizi) Diriliş Ertuğrul (Çarşamba ve (AB ve ABC1) gruplarında tüm haftanın en çok izlenen dizisi)
Atv (-)
Muhteşem Yüzyıl: Kösem Muhteşem Yüzyıl: Kösem Muhteşem Yüzyıl: Kösem

Paylaş

 

Tüm Muhteşem Yüzyıl: Kösem Bilgileri