1001 Tv > Tüm Diziler > Biten Diziler > Muhteşem Yüzyıl: Kösem

Muhteşem Yüzyıl: Kösem hakkında tüm bilgiler... Muhteşem Yüzyıl: Kösem konusu... Muhteşem Yüzyıl: Kösem kadrosu...

Muhteşem Yüzyıl: Kösem hangi gün, hangi kanalda yayınlanıyor? Muhteşem Yüzyıl: Kösem oyuncuları kimler? Muhteşem Yüzyıl: Kösem konusu nedir?


Muhteşem Yüzyıl: Kösem 30. Bölüm
Final tarihi: 27.06.2017 Salı -  20:00 | Final bölüm no: 30

Bölüm Bilgisi:  FİNAL


Muhteşem Yüzyıl: Kösem Dizisi Künyesi ve Yayın Bilgileri

Kanal: NOW
Yayın Platformu: Televizyon
Tür: Tarih, dram
Sezon: 2

Yayın Günü:  Salı -
Yayın Saati:  20:00

Yapım Firması: Tims Production »
Yönetmen: Mert Baykal, Yağız Alp Akaydın
Senaryo: Yılmaz Şahin

Muhteşem Yüzyıl: Kösem Dizisi Karakterleri (Oyuncular):

Nurgül Yeşilçay (Kösem Sultan), Metin Akdülger (4. Murat), Farah Zeynep Abdullah (Farya), Caner Cindoruk (Silahtar Mustafa Paşa), Aslı Tandoğan (Gevherhan Sultan), Necip Memilli (Evliya Çelebi), Engin Benli (Sinan Paşa), İsmail Demirci (Kemankeş Kara Mustafa Paşa), Ushan Çakır (Hezarfen Çelebi), Metin Belgin, Ece Çeşmioğlu (Atike Sultan), Leyla Feray (Ayşe Sultan), Alma Terzic, Şemsi İnkaya, Yiğit Uçan (Şehzade Beyazid), Aybars Düzey (Şehzade İbrahim), Doğaç Yıldız (Şehzade Kasım) Beren Saat (Kösem Sultan), Ekin Koç (Sultan Ahmed), Hülya Avşar (Safiye Sultan), Berk Cankat (iskender), Kadir Doğulu (Mehmed Giray), Mete Horozoğlu, Mehmet Kurtuluş, Gülcan Arslan (Fahriye Sultan), Erkan Kolçak Köstendil, Esra Dermancıoğlu, Tülin Özen, Aslıhan Gürbüz, Nadir Sarıbacak, Anastasia Thsilimpou (Kösem Sultan'ın gençliği)

Muhteşem Yüzyıl: Kösem Dizisi Konusu:  

Henüz 14 yaşındayken babasının ani ölümüyle tahta çıkan Sultan Ahmed’in genç omuzlarında koca bir cihan imparatorluğunun yükü durmaktadır. Tahta çıkan genç sultan içeride isyanlar, dışarıda değişen güç dengeleri, sarayın içerisinde çıkar çatışmaları ve tahta göz diken ihtiraslı gözlerle karşı karşıyadır. Tüm bu kara bulutlar arasında Sultan Ahmed’in dünyasını aydınlatan tek şey gördüğü bir tablodaki güzel kızdır. Sultan Ahmed’in bu tablodaki genç kızdan ne kadar etkilendiğini gören Safiye Sultan, tabloda resmedilen kızı dünyanın merkezine, Osmanlı’ya “taht hediyesi” olarak getirir. Ahmed ve Kösem, hem Batı’dan hem Doğu’dan çevrelenen bir dünya devletinin var olma savaşının yüklerini omuzlarında taşıyarak yürüyecekleri bu yolda, aşklarının büyük gücüyle birlikte büyüyecekler. Hanedanın yeni düşmanları Sultan Ahmed tahta geçtiğinde Osmanlı tahtının onun dışında yalnızca bir veliahtı kalmıştır. Onun zamanında kaldırılacak olan kardeş katli geleneği nedeniyle hanedanda erkek çocuk neredeyse kalmamıştır. Bu durumu kendileri için bir fırsat bilen Giray Kardeşler ise gözünü tahta dikmiştir. Uzun senelerdir süren geleneğe göre Kırım Hanlığı’nın hanzadeleri tahta çıkmadan evvel İstanbul’da tutuluyor, bir esir hayatına benzeyen bu sürecin sonunda Osmanlı hükümdarının kararına göre Kırım Hanlığı’nın başına geçiyorlardı. Mehmet ve Şahin Giray kardeşler buna bir son vermeye kararlıydılar. Sultanların “perde arkası” savaşları Kadınlar Saltanatı olarak adlandırılan dönemin zirveye çıktığı zamanları anlatan Muhteşem Yüzyıl Kösem’de sultanlar ve onların yapacakları da hikayeyi derinden etkileyecek. Büyük Valide Safiye Sultan, Handan Sultan, Halime Sultan ve Fahriye Sultan’ın müdahaleleri, çevreleri, ilişkileri Saray’ın kaderini kökünden değiştirecek. Yeniçeri Ocağı’nın kapalı kapılar ardındaki hikayesi Muhteşem Yüzyıl Kösem’de ön plana çıkacak hikayelerden biri de Yeniçeriler. İmparatorluk ordusunun asi ve cesur kahramanlarının geçmişleri ve gelecekleri arasında, yasakların gölgesinde sürdürdükleri hayatları kimi zaman Saray’ın en kalbine kadar etki edecek. Sultan Ahmed ve İskender’in yoldaşlığı ise İskender’in sakladığı sır ile daha da karmaşık hale gelecek.

 

Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı