Yakında başlayacak dizilere yakından bakalım

1001 Tv 16.06.2023 Ya Çok Seversen
Ya Çok Seversen

Ekranlarda yaz sezonu başlıyor. Bu sezon da romantik komediden gençlik dizilerine, aile komedilerinden dramlara çok sayıda yeni dizi ekranlarımızda yer alacak. Yıldız oyuncu kadrolarıyla dikkat çeken, önümüzdeki dönemde ekranlarımıza gelecek olan bu dizilere yakından bakalım.

Ya Çok Seversen

KISMET

FOX'ta bu akşam (16 Haziran Cuma) izleyicisi ile buluşmaya hazırlanan Kısmet, romantik komedi türünde. Başrollerini Cem Gelinoğlu ve Özge Özacar'ın paylaştığı dizi NTC Medya imzalı. Dizinin yönetmen koltuğunda Semih Bağcı otururken senaryosunu Mahinur Ergun, Yusuf Reha Alp kaleme alıyor. Oyuncu kadrosounda ise Cem Gelinoğlu, Özge Özacar, Cenan Adıgüzel, Lale Mansur, Arif Pişkin, Serdar Orçin, Kerem Kupacı, Erdal Küçükkömürcü, Zeynep Kankonde, Yeliz Şar, Ece Yaşar yer alıyor.

Konusu: dizisi, mahallenin göz bebeği Avukat Doğan (Cem Gelinoğlu) ile güzeller güzeli komşusu Melike (Özge Özacar)'nin 5 yaşından beri nasıl olup da kavuşamadıklarının hikayesini konu alıyor. Kısmet Apartmanı'nda başlayan Doğan'ın aşkı, aileler arasındaki sosyal farklılıklar ve ikisinin de şahsına münasır karakterleri nedeniyle bir türlü nihayete ermez. Dizide Doğan ve Melike'nin kavuşup kavuşmayacağının hikayesinin yanı sıra, Kısmet Apartmanı sakinlerinin hikayeleri de izleyiciyle buluşacak.

FOX - 16 Haziran Cuma

 

Ya Çok Seversen

MEVLANA

Çekimleri uzun zaman önce tamamlanan Mevla Celaleddin-i Rumi dizisi aslında, TRT'nin yeni dijital platformu olan tabii orijinal dizisi. Dizinin 10 bölümü platformda şu anda yer alıyor. Bununla birrlikte TRT 1, diziyi yaz sezonunda tv izleyicisi ile de buluşturmaya karar verdi. Kadrosunda Bülent İnal (Mevlana), Kaan Yılırım, Devrim Özkan, Yusuff Çim, Burak Can, İlker Aksum gibi çok sayıda başarılı oyuncu yer alıyor. Can Ulkay'ın yönettiği 'Mevlana'  Ünlü Türk mutasavvıfı Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin hayatını anlatıyor.

TRT 1 - 16 Haziran Cuma

 

Ya Çok Seversen

VERMEM SENİ ELLERE 

atv'nin "Forever More"dan uyarlanan yeni dizisi Vermem Seni Ellere'nin çekimleri Ordu'da devam ediyor. Buse Meral ve Emre Bey'in başrollerini paylaştığı romantik-komedi türündeki diziyi, atv için AKN film hazırlıyor; yönetmen koltuğunda Ali Balcı oturuyor.

Dağların, derelerin, yaylaların özgür kızı Zeliş’le her türlü maceranın ve aksiyonun tutkunu Mehmet’in hikâyesini ekranlara taşıyacak olan Vermem Seni Ellere'nin kadrosunda ayrıca Fatih Al, Filiz Ahmet, Cihat Tamer, Bülent Alkış, Goncagül Sunar, Bahtiyar Engin, Burak Can, Sina Özer, İlayda Ildır, Şeyma Peçe, İpek Özağan, Kayhan Açıkgöz, Esin Gündoğdu, Meriç Özkaya, Duygu Kum, Berk Artıran yer alıyor.

atv - 18 Haziran Pazar


ÜVEY ANNE

Yine atv'de erkrana gelecek Üvey Anne ise dram türünde. Gerçek bir hikayeye dayanan dizinin başrollerini, Kutsi, Hazal Filiz Küçükköse, Ezgi Şenler ve Aslı Tandoğan paylaşıyor. ONN Medya imzalı diziyi Yasemin Türkmenli yönetirken senaryoyu ise Yasemin Kırbaş kaleme alıyor.

Ayşegül Günay, Hakan Eratik, Emin Günenç, Ayşen İnci, Mihriban Er, İbrahim Şahin, Bengü Balta, Nehir Gökdemir, Doruk Öztürk, Ali Yerlikaya, Ecenaz Üçer'in bulunduğu Üvey Anne bir babanın çocuklarına olan bağlılığının duygu dolu hikâyesini ekranlara getirecek.

atv - 19 Haziran Pazartesi

 

Ya Çok Seversen

BENİM GÜZEL AİLEM

TRT 1'de çarşamba akşamları ekrana gelecek olan Benim Güzel Ailem bir aile komedisi. Son olarak Balkan Ninnisi ile ekranlarda olan Erdal Özyağcılar ve son olarak Güzel Günler'de izledeiğimiz Seray Gözler'i bir araya getiren dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Onur Buldu, Melis Babadağ, Aycan Koptur, Nergis Kumbasar, Erdem Akakçe, Barış Yıldız, Meltem Pamirtan, Serra Pirinç, Münire Apaydın, Ebrar Karabakan, Emre Akkuş, Toprak Can Adıgüzel ve Tolga Ortancıl yer alıyor.

Yönetmenliğini Sadullah Celen’in üstlendiği, senaryosunu ise Baykut Badem’in kaleme aldığı Benim Güzel Ailem üç farklı kuşağı bir araya getirerek geçmişin değerlerini ve yeninin değişen taleplerini bir araya getiriyor. Dizi, İstanbul'un tarihi semtlerinden birindeki müstakil evlerinde yaşayan Akyol Ailesi’nin yaşamına tanık olacak ve evin anne babası Canan ve Rasim ile çocuklarının etrafında gelişen hikayeleri konu alacak.

TRT 1 - 21 Haziran Çarşamba


KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ 

Ayşegül Çiçekoğlu'nun aynı adlı kitabından uyarlanan Kendi Düşen Ağlamaz romantik komedi türünde. Oyuncu kadrosunda Hakan Yılmaz, Selen Soyder, Eylül Tumbar, Enes Koçak, Berat Yenilmez, Hivda Zizan Alp, Yonca Şahinbaş ve Serhan Onat'ın bulunduğu dizinin yönetmenliğini Emre Kabakuşak ile İnci Balabanoğlu üstlenirken uyarlama senaryosunu Gülbike Sonay Üte ve Tuna Kıygı birlikte kaleme alıyor.

Sevginin gücüne, umuda, kıymetli dostluklara ve her şeye rağmen yeniden başlayabilmenin mümkün olduğunu samimi bir dille anlatmak iddiasındaki dizi, annesinin ölümünden sonra babasının yeniden evlenmesine mani olmak isterken kendi kazdığı kuyuya kendi düşen Alize'nin ve ailesinin başına gelenleri anlatacak.

TRT 1 - 22 Haziran Perşembe

 

Ya Çok Seversen

DÖNENCE

Kanal Dnin gençlik-dram türündeki yeni dizisi Dönence, İsrail formatlı, MIPCOM Cannes Diversify TV ödüllü dizi Exceptional'dan uyarlanıyor.  D Media imzalı dizinin yönetmen koltuğunda Serdar Gözelekli oturuyor. 

Çekimlerinin İzmir Foça’da devam ettiği Dönence'nin başrollerini, daha önce Duy Beni dizisinde de birlikte izlediğimiz Sümeyye Aydoğan ve Caner Topçu paylaşıyor. Oyuncu kadrosunda ayrıca Emre Kınay, Atakan Hoşgören, Didem İnselel, Ogün Kaptanoğlu, Ülkü Hilal Çiftçi, Ahmet Varlı, Doğan Karakaş, Nazlı Çetin, Şebnem Doğruer, Alara Bozbey yer alıyor.

Konusu: Üniversiteye gitme planları yapan Gece, bir yandan da tüm yaz boyunca sevgilisi Emir ile müzik yapma hayalleri kurmaktadır. Ancak tüm hayalleri bir süreliğine askıya alınmak zorundadır. Çünkü özel bir çocuk olan kız kardeşi Gülce için İstanbul’un kalabalığı ve gürültüsü giderek daha da başa çıkılması zor bir hal almaya başlamıştır. Sevgilisini ve tüm hayallerini İstanbul’da bırakmak istemeyen Gece, bir anda kendisini ailesiyle birlikte Foça’da bulur. Hayatı bir anda alt üst olan Gece, kardeşinin yazıldığı yelken kulübünde eğitmenlik yapan Özgür ile tanışır. Özgür, anne ve babasını bir yangında kaybettikten sonra Asperger Sendromlu erkek kardeşi Rüzgar’a hayatını adamış yakışıklı bir gençtir. Gece, Özgür’le tanıştıkça hayata daha olgun bir yerden bakmayı, Özgür de Gece’den hayatı ertelememesi gerektiğini öğrenecektir. Ancak bu süreçte Gece’nin sevgilisi Emir’in Foça’ya gelişiyle ikilinin arasında alışması zor duvarlar oluşur. Gece, gerçek aşkın peşinden gitmeye cesaret edebilecek midir?

Kanal D - 4 Temmuz Salı


YA ÇOK SEVERSEN

Sen Çal Kapımı'dan beri ekrandan uzak olan Kerem Bürsin'i ve ve son olarak Darmaduman'da izlediğimiz Hafsanur Sancaktutan'ı bir araya getiren, Kanal D'nin yeni dizisi Ya Çok Seversen bir Ay Yapım dizisi. senaryosunu Kübra Sülün’ün yazdığı ve Ali Bilgin’in yönetmenliğini üstlendiği dizi perşembe akşamları ekrana gelecek. Dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Hatice Aslan, Şerif Erol, Cemre Ebuzziya, Nazmi Kırık, Aziz Caner İnan, Mine Kılıç, Oğulcan Arman Uslu, Durukan Çelikkaya, Lara Pera Aslan, Özgün Akaçca, ve Adin Külçe yer alıyor.

Konusu: Annesi öldükten sonra küçük yaşta gönderildiği yatılı okuldan bir daha aile evine dönmeyen ve hayatını kendi ayakları üstünde yurtdışında geçiren, kimseye güven duymayan Ateş ile gerçek ailesini hiç tanımamış, insanları kandırarak para kazanan Leyla’nın yollarının kesişme hikayesi.

Kanal D - 6 Temmuz Perşembe

 

Ya Çok Seversen

DİLEK TAŞI

Kanal D'de yakında ekrana gelecek bir diğer dizi olan Dilek Taşı, Pastel Film yapımı. Son olarak Netflix'in Kulüp ve Terzi dizilerinde izlediğimiz Salih Bademci'yi, yine Netflix'te ekrana gelen Sıcak Kafa'da izlediğimiz Hazal Subaşı'yı ve yine Netflix'te yayınlanan Merve Kült filmi ile izleyici karşısına çıkan Ozan Dolunay'ı buluşturan Dilek Taşı bir dönem dizisi. 

1980’li yıllarda geçen dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Perihan Savaş, Özge Özberk, Teoman Kumbaracıbaşı, Elif Doğan, Çiçek Dilligil, Afra Karagöz yer alıyor. Yönetmenliğini Altan Dönmez'ün üstlendiği Dilek Taşı'nın senaryosunu Can Sinan kaleme alıyor.

Kanal D - Yakında


İKİ YABANCI

Listede yer alan, remi duyurusu henüz yapılmamış ve hakkındaki bilgilerin paylaşılmadığı tek dizi olan İki Yabancı, daha önce de Aşk Laftan Anlamaz dizisinde birlikte rol alan Hande Erçel ve Burak Deniz'i bir araya getiriyor. Tims&B'nin FOX için hazırladığı, dram türündeki diziyi Neslihan Yeşilyurt yönetiyor.

FOX- Yakında

 

Bölüm fotoğrafları Bölüm özeti Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı