1001 Tv > 1001 Yorum > Sıcak bir yaz akşamında ekranda nasıl bir dizi izlemek isterdiniz?

Sıcak bir yaz akşamında ekranda nasıl bir dizi izlemek isterdiniz?

Işınla Bizi Scotty | 07.07.2023 | Ya Çok Seversen
Ya Çok Seversen

Işınla Bizi Scotty, Kanal D'nin Ay Yapım imzalı yeni romantik komedisi Ya Çok Sversen'in ilk bölümünü değerlendirdi.

Ya Çok Seversen

Sıcak bir yaz akşamında ekranda nasıl bir dizi izlemek isterdiniz? Birbirlerinden dünyalar kadar farklı bir kadın ve bir erkeğin çatışmayla başlayan aşkını anlatan bir romantik komedi mi? Bir dolandırıcı çetesinin eğlenceli maceralarını anlatan bir aksiyon-komedi mi? Annesinin felaketine sebep olmuş ailesiyle mücadele eden genç bir adamı anlatan bir intikam hikayesi mi? Gerçek ailesini bulmak için tehlikeden tehlikeye koşan genç bir kızın hikayesini anlatan bir macera mı? Peşindeki kişilerden kaçarken yanlışlıkla saklandığı evde başkası sanıldığı için dadı kılığına giren bir kadının yaşadıklarını anlatan bir komedi mi? Peki ya bunların hepsi bir tek dizide yer alıyorsa? 

 

Ya Çok Seversen

Yapım firması, prodüksiyonu ve yıldız oyuncularıyla yaz sezonunun şu ana kadarki en iddialı dizisi olan Ya Çok Seversen'in ilk bölümünü kaçırmak istemedim. Birkaç tanıtımını izlemiştim. Başrol oyuncularının uyumu da, gördüğüm sahneler de ilgimi çekmişti. Ekran karşısına geçtiğimde aklımda, dolandırıcıklık yaparken kaçmak zorunda kalan bir kız ve yanlışlıklar nedeniyle yollarının kesiştiği zengin bir adamla arasında gelişecek çatışmalı komik ve romantik bir hikaye izleyeceğim fikri vardı. Beni bu kadar çok ve farklı hikayenin beklediği konusundaysa hiç fikrim yoktu. 'Ya Çok Seversen'de gerçekten çok şey bir arada oluyor!

 
Ya Çok Seversen

Hikayeyi kısaca özetlersek; Leyla gerçek ailesini bulabilmek için, kendisine bilgi verebilecek tek kişinin komadan çıkmasını beklemektedir. Ve onun tedavi masraflarını karşılamak için ihtiyacı olan parayı bulabilmek amacıyla bir dolandırıcı çetesiyle çalışmaktadır. Bir gün sahte bir nikahın gecesinde damattan kaçmaya çalışırken, kaldığı otelde, otelin sahibi Ateş Arcalı'yla tanışır, ancak yıldızları barışmaz. Ateş'se İspanya'dan İstanbul'a sadece 2 günlüğüne, babasından kalan mirasın açıklamasına katılmak için, istemeyerek gelmiştir. Annesinin ölümünden babasını sorumlu tutmakta, bu nedenle mirası ve ona kalan -hiç tanışmadığı küçük kardeşlerine bakma görevi dahil- yükümlülükleri kabul etmemektedir. Leyla, kendisine annesinden kalan kolyeyi o olaylı gecede kaybetmiş ve her yerde onu ramaktadır. Bu esnada dolandırdığı damadın ailesinden kaçmak isterken bir arabaya saklanır. Saklandığı arabanın, onu Ateş'in ve kardeşlerinin evine götürdüğünden haberi yoktur. Bahçede yakalandığında, güvenliğe hırsız olmadığını anlatmaya çalışken evin uşağı tarafından yeni dadı zannedilir. Ve Leyla ile Ateş'in yolları bir kez daha kesişir.

 

Ya Çok Seversen

On yıl önce Güneşi Beklerken ile hayatımıza giren ve kısa sürede Türkiye'nin en popüler erkek oyuncularından biri olan Kerem Bürsin, yıldızlığını uluslararası boyuta taşıdığı son TV dizisi Sen Çal Kapımı'da olduğu gibi yine bir yaz romkom'uyla karışımızda. Aşk Ağlatır, Son Yaz, Dünyayla Benim Aramda ve Darmaduman'da izlediğimiz Hafsanur Sancaktutan'ı ise ilk kez bir romkom'da izliyoruz. Aralarındaki yaş farkına karşın (13 yaş) ben iki oyuncunun hem görsel hem de performans uyumundan keyif aldım.

 

Ya Çok Seversen

Her ne kadar şimdiye dek Kerem Bürsin'i en çok Muhteşem İkili'de canlandırdığı MKC karakterinde sevmiş olsam da ona bu pervasız, başına buyruk biraz da 'bad boy' denebilecek roller yakışıyor. Hafsanur Sancaktutan'sa kırılgan görüntüsünün altında, sert ve karmaşık rollerin altından kalkabilen bir oyuncu. Çoğu romkom'da olduğu gibi, burada da işin komedi kısmı kadın karakter üzerine kurulu. Hafsanur Sancaktutan'ın komedi performansı açısından biraz daha rahatlamasının, daha akışkan bir hale gelmesinin gerektiğine inansam da Leyla rolünde onu da keyifle izledim.

 

Ya Çok Seversen

Dizinin ilk bölümündeki temel sorunlardan biri tür karmaşası. Bir yandan aile trajedileri, çekişmeler, gerilimlerlerle meşgulken bir yandan da şamatalı düğünde çokça maruz kaldığımız gibi, dozu pek ayarlanamamış fiziksel komediyle karşı karşıyayız. 

 
Bir diğer sorunsa, yukarıdaki uzun özetten de görülebileceği Ya Çok Seversen'de gerçekten çok şeyin aynı anda olması. Hatta belki biraz fazlaca... Dizide işlenen hikayelerin her biri kendi başına ilgi çekici, sürükleyici ve eğlenceli olabilir, ancak bunların hepsini ilk bölümde izlemek, anlamaya ve olaylar arasında ilişki kurmaya çalışmak, hatta türden türe sıçramak epeyce yorucu. Bu durum izleyicinin kopukluklar yaşamasına da neden olabiliyor.
 

Ya Çok Seversen

Dizinin güçlü taraflarıysa; ekran enerjisi yüksek uyumlu iki başol oyuncusunun yanı sıra, renkli yan karakterleri, merak uyandırıcı yan hikayeleri, mekan seçimleri ve gösterişli prodüksiyonu.

Ya Çok Seversen

 
İlk bölüm zorluklarını atlattıktan sonra, tüm yan hikayelerin gelişerek açılması ve aralarındaki bağlantılar kontrollü bir şekilde gerçekleştirilir; türler arasında denge ve uyum da gözetilirse bizleri sadece yaz sezonunda değil, kış sezonunda da izleyebileceğimiz malzemesi bol, eğlenceli bir dizinin beklediğini söyleyebiliriz. 

 

Bölüm fotoğrafları Bölüm özeti Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı