Seni Kimler Aldı nasıl başladı?

Uzunçorap 7.05.2017 Seni Kimler Aldı
Seni Kimler Aldı

İlk İzlenim

Dizinin yayınlandığı geçen pazar yani 30 Nisan akşamı ortalarına denk geldim ve bir süre izledim. Evin büyük oğlu Talat (Serhan Yavaş) eve dönüyordu. Evin çalışanın kızı Zehra (Fulya Zenginer)'e "sus" işareti yaparak hırsız adımlarıyla eve giriyor, akşam sofrası başındaki ev ahalisinin kimine güzel gelen kimine keder veren kimini de şok eden bir açılış yapıyordu. İlk izlenim olarak, mekandan, renklerden hoşlandığımı söyleyebilirim. Daha sonra başından başlayıp izleyebildiğim yere kadar izleyeyim diye düşündüm.
 
 
Reyting rallisi
Dizinin reyting listesine nasıl giriş yaptığına, tüm dizilerin büyük bir hızla yarıştığı ralliye nasıl başladığına gelirsek.. 

"Seni Kimler Aldı" uzun bir aradan sonra Atv'nin pazar akşamını dolduran dizi oldu. Bu adreste dizi namına en son 12 Şubatta 28. bölümüyle ekrana veda eden "Seviyor Sevmiyor" yer almıştı. Şimdi aradan 11 hafta geçtikten sonra, "Seviyor Sevmiyor"daki "Tuna" rolüyle geniş bir seven kitlesi edinen Yiğit Kirazcı da yine aynı günle ekrana dönmüş oldu. Bu çakışmanın tesadüf değil, kanalın özellikle dikkat ederek verdiği bir karar neticesinde olması da muhtemel. 

Dolayısıyla aynı adresi peşpeşe paylaşan, halef selef iki dizi olarak, "Seni Kimler Aldı" ile "Seviyor Sevmiyor" dizilerini kıyaslamak icabeder. "Seviyor Sevmiyor" Total, AB ve ABC1 gruplarında (1.65), (1.83) ve (1.75) reytingleriyle vedasını yapmıştı. Dizi ilk bölümüyle  15 Haziran Çarşamba günü ekrana geldiği için ilk bölüm reyting kıyası yapmak gün farkından dolayı tam olmayacaksa da, bilmekte yarar var: (3.67), (2.66) ve (3.09). "Seni Kimler Aldı" geçtiğimiz hafta yayınlanan ilk bölümüyle (2.46), (1.79) ve (2.03) reytinglerini aldı. Bu tabloaya göre, Seviyor Sevmiyor'un merhabasından düşük, AB grubu dışında ise vedasından yüksek. 

Peki günün diğer dizilerine ve genel dizi reyting skalasına göre bu sonuçlar yeterli mi? Değil. "Haftalık dizi reytingleri" tablosunda göre de 34 sıralı listesnin 28, 30 ve 30. sıralarında yer aldı. Bu akşam dizinin ikinci bölümü yayınlanacak. Geçen hafta Star Tv dizisi "Hayat Bazen Tatlıdır" final yapmıştı ve belki bu dizinin izleyicisi "Seni Kimler Aldı"ya şans verebilir ama tür faktörü de var. "Hayat Bazen Tatldır" (3.62), (2.90) ve (2.79) reytingleriyle final yapmıştı. Bakalım seyircisi başka dizi mi arayacak yoksa bu akşam yine Star Tv'ye mi bağlılık gösterecek. Star Tv'de bu akşam Algı Ege, Bülent Çolak ve Ayşen Gruda'nın başrollerini paylaştığı "Sucu Kamil" adlı yerli komedi filmi yayınlanıyor. Evet, özetle bu akşamki sonuçlar merak çemberi içinde.

Seni Kimler Aldı

Paylaş

Seni Kimler Aldı Yazıları


 

Tüm Seni Kimler Aldı Bilgileri