Işınla Bizi Scotty 14.08.2017 Şevkat Yerimdar
Şevkat Yerimdar

Geçtiğimiz haftanın reyting listesinin zirvesinde yer alan isimler yine değişmedi: TOTAL grubunda cuma akşamı ekrana gelen Şevkat Yerimdar, AB ve ABC1 gruplarında Kalp Atışı haftanın en çok izlenen dizileri oldular. FOX'un komedisi Şevkat Yerimdar lideri olduğu TOTAL grubunda reytingini artırarak haftanın en yüksek reytingini de elde etti. Şevkat Yerimdar bu grupta, bu hafta 7.01 oranında izlenirken, haftanın en çok izlenen dördüncü dizisi olduğu AB'de 5.09 reyting elde etti; ABC1'de az bir kayıpla 5.60 reytingle 2. sırada yer aldı.

 
Hem yayın gününde hem haftalık dizi reytingleri listesinde en büyük rakibi olan Kalp Atışı ise lideri olduğu her iki grupta da önceki haftaya oranla izleyici kaybı yaşadı. Geçen hafta AB'de 7.07 olan reytingi bu hafta 6.78'e; ABC1'de 6.96 olan reytingi 6.34'a geriledi. Haftanın en çok izlenen ikinci dizisi olduğu TOTAL'de ise reytingini 6.20'ye yükseltti. İki grupta düşüş yaşamasına rağmen Kalp Atışı'nın haftanın en başarılı dizisi olduğunu söylemek de mümkün;çünkü Show Tv dizisi tüm gruplarda 6 bandında reyting alabilen, ilk iki sırada yer alabilen tek dizi. 
 
Dolunay ve Ateşböceği arasında, haftanın en başarılı dizileri listesinde üst sıralarda yer alma konusunda rekabet yaşanıyor. Her ikisi de Star Tv romantik-komedisi olan Dolunay ve Ateşböceği, bu hafta tüm gruplarda 5 bandında reytinge ulaştı. Dolunay AB grubunda 5.72 oranında izlenerek bu grubun en çok izlenen 2. dizisi olurken TOTAL ve ABC1'de izleyici kaybı yaşadı. Sırasıyla bu gruplarda 5.49 reytingle dördüncü ve 5.19 reytingle üçüncü sırada yer aldı.
 
Star Tv'nin Perşembe akşamları ekrana gelen romantik-komedisi Ateşböceği tüm gruplarda izleyicisini artırmayı başardı. TOTAL'de 5.69 reytingle ve AB'de 5.36 reytingle üçüncü sırada yer alırken, ABC1'de 5.09 reytingle haftanın en çok izlenen dördüncü dizisi oldu.
 
Kanatsız Kuşlar, Rüya ve Meryem TOTAL'de izleyicilerini artırdı. Bu diziler, bu grupta 4 bandında reyting elde etti. İkinci bölümüyle ekrana gelen Kanal D dizisi Meryem AB'de 4.39 reytinge ulaşarak haftanın en çok izlenen 6. dizisi olurken, ABC1'de 3.95 reytingle 8. sırada yer aldı. Show Tv draması Rüya, Üç bandında reyting aldığı AB ve ABC1 gruplarında sırasıyla sekizinci ve dokuzuncu sırada kendisine yer buldu. FOX draması Deli Gönül izleyicisini artırdığı TOTAL'de 3.90 reytingle dokuzuncu olurken, AB ve ABC1'de daha başarılı sonuçlar elde etti. Bu gruplarda sırasıyla 4.32 ve 4.17 reytingle haftanın en çok izlenen yedinci dizisi oldu.
 
FOX TV'nin yeni komedisi Bu Sayılmaz ise çok iyi bir başlangıç yapamadı. Dizi, TOTAL'de 1.92, AB'de 2.53 ve ABC1'de 2.43 reyting elde ederek tüm gruplarda haftanın en çok izlenen 12. dizisi oldu.    
 
 
Şevkat Yerimdar

Paylaş

 

Tüm Şevkat Yerimdar Bilgileri