1001 Tv 25.03.2019 Vuslat
Vuslat

Haftanın dizi gündemi - 13. Hafta (25 Mart Pazartesi - 31 Mart Pazar 2019) 

 

2019 yılının on üçüncü ve Mart ayının son haftasında pazartesi, çarşamba, perşembe ve pazar günlerinde hareketlilik var. 
 
Pazartesi akşamı TRT1 dizisi A23 Medya yapımı "Vuslat" Euro 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Maçı "Türkiye-Moldova" yayını sebebiyle bu hafta yayınlanmıyor.
 
Salı akşamı Kanal D dizisi, T-Company yapımı "Yüzleşme" 4. ve son kez ekrana gelecek. İki hafta önce de Fox dizisi Gold Yapım imzalı "Vurgun" 6. bölümüyle erken final yapmıştı. Son zamanlarda iddialı iki yapım peş peşe kısa sürede yayından kalkmış oldu. Yeni başlayan bir başka dizi, Atv dizisi Mia Yapım'ın "Hercai"si için şu anda böyle bir risk görünmüyor. Dizi geçtiğimiz hafta yayınlanan ikinci bölümüyle neredeyse tüm gruplarda reytinglerini iki katına çıkartarak büyük bir sıçrama gerçekleştirdi. Dahası haftanın tüm dizileri içinde Total grupta 10 puana yakın bir reytingle ilk dört dizi arasına yerleşti. (Bkz. Haftalık dizi reytingleri)
 
Çarşamba akşamları yayınlanan bir başka Kanal D dizisi Mint Yapım imzalı "Çocuklar Duymasın" bu hafta gün değiştirerek perşembe akşamına taşınıyor. Yapımcı Birol Güven'in sosyal medyası üzerinden ve Ali Eyüboğlu ile İlkay Buharalı'nın youtube kanalına bağlanarak verdiği bilgiye göre dizi Mayıs'ın son haftasında yayınlanacak bölümünden sonra, gündelik hayata dair yeni hikayeler biriktirmek üzere uzun bir ara verecek. Geçtiğimiz hafta yine bir çarşamba dizisi, Tv8 ekranında yayınlanan BKM yapımı "Jet Sosyete" çarşambadan perşembeye taşınmıştı. İki komedi dizisinin çarşamba akşamlarında kendilerine yer bulamayışları düşündürücü. Çarşambada kalan diziler Diriliş Ertuğrul, Kuzgun ve Sen Anlat Karadeniz. Online kanal Blu Tv'de çarşamba akşamları yayınlanan Sıfır Bir'i de bu listeye ekleyebiliriz. Kanal D "Çocuklar Duymasın"dan boşalan slotunda bu hafta suç, aksiyon ve gerilim temalı "Kaçış Planı 2" yabancı filmini yayınlayacak.

 

 

Bu hafta Cuma ve Cumartesi akşamları şimdilik stabil görünüyor. Geçen haftaki diziler gün ve saatlerini koruyarak ekrana gelecekler. Pazar günü ise yerel seçimler sebebiyle tüm kanallar seçim özel yayını gerçekleştireceği için hiçbir kanalda dizi yeni bölümü yayınlanmayacak. Detaylandırırsak, Fox'ta Limon Film yapımı "Savaşçı", Show Tv'de Pana Film'in "Nöbet"i, Star Tv'de Gold Film imzalı "Kardeş Çocukları" ve TRT1'de Üs Yapım yapımcılığını yaptığı "Elimi Bırakma"nın yeni bölümleri 7 Nisan Pazar günü izleyiciyle buluşacak.
  
Çarşamba gününden peş peşe "Vurgun", "jet Sosyete" ve "Çocuklar Duymasın" dizilerinin gitmesiyle, çarşamba günü bu hafta haftanın en yoğun dizi günü ünvanını kaybetti. Perşembe günü 7 diziyle haftanın şampiyonu. Cuma günü de, online kanal FOXplay'de yayınlanan 4N1K Yeni Başlangıçlar dizisinin de eklenmesiyle, 7 dizi yayınlanıyor. Pazartesi günü Vuslat'ın eksilmesiyle 3 dizi alternatifi var: Çukur, Söz ve Yasak Elma. Pazar günü hiç dizi yok, haftanın diğer günleri ise 4'er dizi mevcut. Bu hafta online kanallar Blu Tv ve FOXplay'de yayınlanan "Sıfır Bir" ve "4N1K Yeni Başlangıçlar" dahil toplam 29 dizi yayınlanıyor.
 
Bu arada Netflix'in "Hakan: Muhafız"dan sonraki ikinci Türk orijinal dizisinin setinden bugün ilk fotoğraf geldi. İsmi »Atiye « olarak kesinleşen dizinin kadrosunda daha önce duyurulan Beren Saat dışında Mehmet Günsür, Melisa Şenolsun ve Metin Akdülger de rol alıyor.
 
Günün bir başka haberi de "Canevim" dizisinden. Atv Koliba Film'in yapımcılığını yaptığı yeni dizisine dört oyuncunun daha dahil olduğunu duyurdu: Özgür Çevik, Ezgi Şenler, Bedia Ener ve Münire Apaydın da kadroya katıldı.  
 
Önümüzdeki haftalarda yayına gireceği kesinleşen diziler, 1 Nisan pazartesi günü Kanal D günlük dizisi "Yaralı Kuşlar", yine Kanal D'den aynı tarihte "Zalim İstanbul". Star Tv dizisi "Yoksul Akraba" da yakında ekranla buluşması beklenen dizilerden.
 
 
Edit: Bugün gelen yayın akışı güncellemesiyle Atv dizisi Sinegraf Film imzalı "Sen Anlat Karadeniz"in bu hafta yayınlanmayacağı duyuruldu. Dizinin yayın saatinde "Başkan Erdoğan ile Gündem Özel" programı yayınlanacak.
Vuslat Vuslat

Paylaş

 

Tüm Vuslat Bilgileri