Ekranın yeni dizilerine yakından bakalım

1001 Tv 27.02.2023 Veda Mektubu
Veda Mektubu

Üçü bu hafta, biri önümüzdeki olmak üzere, dört yeni dizi ekrana gelmeye hazırlanıyor. Yıldız kadroları ve iddialı konularıyla dikkat çeken bu dizilere yakından bakalım.

Veda Mektubu

VEDA MEKTUBU

 
27 Şubat Pazartesi - Kanal D
 
Gerçek bir olaydan uyarlanan Veda Mektubu'nun başrollerini usta oyuncular Nurgül Yeşilçay, Selim Bayraktar ve Bennu Yıldırımlar'ın yanı sıra Benim Adım Melek dizisinin ardından, başrolünde yer aldığı Duy Beni dizisi ile büyük bir hayran kitlesi kazanan Rabia Soytürk ve Adı, Zehra ve Bozkır Kurdu yapımlarında izlediğimiz Emre Kıvılcım paylaşıyor. 
 
Dizinin yapımcılığını İkinci Bahar, Sıla, Hayat Şarkısı gibi dizilerinin yapımcısı MOST Production, yönetmenliğini Deniz Çelebi Dikilitaş üstleniyor ve Deniz Akçay kaleme alıyor.
 
Pazartesi akşamları ekrana gelecek ve Alparslan: Büyük Selçuklu, Bir Küçük Gün Işığı, Ömer ve Yasak Elma dizileriyle karşı karşıya gelecek olan Veda Mektubu'nun konusuna gelecek olursak;
 
Modern ve güçlü bir iş kadını olan Alanur ile geleneklerine sıkıca bağlı, Antakyalı bir iş adamı olan Ziya geçmişte çok büyük bir aşk yaşamıştır. Bu aşka karşı olan aileleri yüzünden, istemeden ayrılmış ve başka hayatlar kurmuşlardır. Annesi Seher’in göz bebeği Mehmet; Ziya'nın ileride işlerini bırakmayı planladığı, büyük oğludur. Dans tutkunu, hayat dolu Aslı; Alanur'un Fransız lisesi son sınıfta okuyan, geleceğinin her hamlesini özenle tasarladığı 19 yaşındaki küçük kızıdır. Alanur ve Ziya'nın yolları, yıllar sonra Aslı ile Mehmet’in aşkıyla bir kez daha kesişir. Yarım kalan ne varsa bu kez de Aslı ve Mehmet’in aşkına engel oluşturur. Alanur, kendi yaşadıklarından ders çıkararak kızını güvende tutmak için onu Mehmet’ten uzak tutmaya çalışırken Seher ise yıllarca içinde tuttuğu kıskançlığın acısını Aslı’dan mı çıkaracaktır? Ziya, kendi kaderini yaşayan oğlu için üzülse de bu duruma seyirci mi olacaktır? Aslı ve Mehmet herkese meydan okuyup tüm engelleri aşabilecek, aşklarının gücüyle geçmişin yaralarını sarabilecekler midir? Yoksa onlar da Ziya ve Alanur’un yıllar önceki kaderini mi paylaşacaktır? 

 
Veda Mektubu

ADIM FARAH

 
1 Mart Çarşamba - FOX
 
Her ikisi de Disney Plus Türkiye'nin yüzü olan, romantik komedilerle tanıdığımız ardından Doğduğun Ev Kaderindir ve Dünyayla Benim Aramda gibi dram dizilerinde izlediğimiz Demet Özdemir ve son olarak Sefirin Kızı ve Kaçış dizilerinde izlediğimiz Engin Akyürek, platformun ortağı olan FOX'un yeni draması Adım Farah'ta bir araya geliyor. 
 
Dünya çapında büyük hayran kitlelerine sahip olan iki yıldızın yanı sıra, dizinin kadrosunda ayrıca Fırat Tanış, Senan Kara, Oktay Çubuk, Ali Sürmeli ve Lale Başar yer alıyor.
 
Yapımını; İstanbullu Gelin, Vatanım Sensin, Kulüp, Hakan: Muhafız dizilerinin yapımcısı O3 Medya'nın üstlendiği, Recai Karagöz'ün yönetmen koltuğunda oturduğu dizinin senaryosunu Deniz Dargı, Cem Görgeç ve Cenk Boğatur kalem alıyor.
 
Adım Farah, çarşamba akşamları ekrana gelecek ve Çöp Adam, Kuruluş Osman ve O Kız'la rekabet edecek. 
 
Dizi, ülkesinden kaçmak durumunda kalan ve yasa dışı olarak oğluyla birlikte hayatta kalma mücadelesi veren Farah'ın (Demet Özdemir) istemeden bir cinayete şahit olması ve aynı gece tanıştığı Tahir Lekesiz (Engin Akyürek) ile kesişen hayatlarını konu alacak.

 
Veda Mektubu

BAŞIM BELADA

 
5 Mart Pazar - atv
 
Başım Belada'nın başrollerini, hem şarkıcı hem de oyuncu kimliğiyle tanıdığımız Kerem cem ve geçtiğimiz aylarda ekranlara veda eden TRT komedisi Balkan Ninnisi'nde izlediğimiz Merih Öztürk paylaşıyor. Aksiyon-macera-komedi türündeki dizinin yapımcısı Baba Yapım; genel yönetmenliğini Yüksel Aksu, yönetmenliğini Hatice Memiş – Ulaş Cihan Şimşek üstleniyor ve senaryoyu Hasan Burak Kayacı kaleme alıyor.
 
Dizinin kadrosunda ayrıca Kaan Taşaner, Umut Oğuz, Sinan Çalışkanoğlu, Yağmur Öztürk, Ali Çatalbaş, Zeynep Kumral, Ali İpin, Nazan Diper ve Ayçin İnci yer alıyor.
 
Pazar akşamları ekrana gelerek Ego, Güzel Günler, Teşkilat ve Yargı ile rekabet edecek olan Başım Belada, Emniyet'teki görevinden 'öfke kontrolü' sebebiyle uzaklaştırılan eski bir polis ile mahalleye intikam amacıyla yeni taşınan ve sırlarla dolu geçmişi olan bir ailenin hikayesini anlatıyor.

 
Veda Mektubu
AİLE
 
7 Mart Salı - Show Tv
 
Ülkenin en popüler yıldızlarından olan kıvanç Tatlıtuğ ve Serenay Sarıkaya'yı bir araya getiren Ay yapım oldu. Ekranda son olarak Yakamoz S-245'te izlediğimiz Kıvanç Tatlıtuğ ile Şahmaran'da izlediğimiz Serenay Sarıkaya'nın dışında kadroda ayrıca Nur Sürer, Nejat İşler, Canan Ergüder, Levent Ülgen ve Mert Denizmen yer alıyor.
 
İlk olarak 14 Şubat'ta yayınlanacağı duyurulan dizi, ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle 7 Mart'a ertelendi. Salı akşamları ekrana gelecek olan Aile, Ben Bu Cihana Sığmazam, Taçsız Prenses, Üç Kız Kardeş ve Yürek Çıkmazı ile karşı karşıya gelecek.
 

Yönetmenliğini Ahmet Katıksız'ın üstlendiği ve özgün senaryosunu Hakan Bonomo'nun kaleme aldığı Aile, varlıklı bir aile olan Soykanlar’ın başına geçen Aslan’ın, kendisiyle aynı yerden yaralı psikolog Devin’le tanışmasıyla aile içinde değişen dengeleri, gelişen olayları ve ‘aile’ kavramının en tartışmalı yönlerini ele alıyor. 

 

Bölüm fotoğrafları Bölüm özeti Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı