Uzunçorap 30.10.2019 Kurşun
Kurşun

Bilindiği gibi, pazartesi akşamları yayınlanan Çocuk dizisinin yayın günü değişti ve dizinin yeni bölümü dün akşam ekrana geldi. Durum böyle olunca akla pazartesi akşamındaki reytinglerine göre şimdiki reytingleri ne oldu diye kıyaslamak geliyor. Bir de mevcut salı akşamı dizileri Edho ve Kadın'ın reytinglerini etkileyip etkilemediği. Reytinglere bakınca sonuçlar memnuniyet verici olmuş. Dizi tüm gruplarda reytingini arttırmış. Tüm kişiler grubunda geçen hafta 2 bandında olan reytingi 4 bandına çıkmış. AB ve ABC1 gruplarındaki reytingi 3 bandında ama geçen haftaya kıyasen artmış. Kadın dizisi Totalde reyting kaybetmiş ama diğer gruplarda hem Edho hem Kadın reyting kaybetmiş. Bu kayıplar Çocuk'taki reyting artışlarından fazla ama seyircinin bir kısmı Çocuk'a da geçiş yapmış olabilir. Özetle ilerleyen haftalarda durum belli olur ama gün değişikliği iyi olmuş gibi.

 

Jet Sosyete yeni sezonunda her bölüm birkaç konuk oyuncu alıyor. ilk bölümde Özkan Uğur, Mahir İpek ve Gülay Afşar, ikinci bölümde Ahmet Olgun Sünear, üçüncü bölümde Fatih Artman, Çiğdem Tunç ve Bedir Bedir konuktu. Bu haftaki bölümde ise Özge Özder ve Kubilay Tunçer konuk olacak. Belki ileride bir bölüme de Çağlar Çorumlu konuk olur, bir hafta sonu Bursa'dan çıkıp gelir. Bu sezondaki bölümde Çağlar Çorumlu, Bartu Küçükçağlayan, Aslı Bekiroğlu, Yasemin Sakallıoğlu ve Nursena Yılmaz yok. Çağlar Çorumlu Güldür Güldür Show'a döndü, Aslı Bekiroğlu Benim Tatlı Yalanım'ın Suna'sı oldu. Bartu Küçükçağlayan'ın geçen gün bir youtube kanalındaki söyleşisine biraz baktım. Orada Jet Sosyete'den ayrıldığı konusu geçti ama nedeninden nedense bahsedilmedi. Belki Blu Tv ile kendi dizisi "Bartu Ben" ile başlayan işbirliği sürüyordur. Yasemin Sakallıoğlu Zengo filmini çekmiş. 31 Ekim'de İstanbul Komedi Festivalinde Stand-up gösterisi olacakmış. Ama bunlar Jet Sosyete'ye engel değil. Herhalde hikayesi tıkandığı için dizide yok. Aslında ben onun bölümlerinde çok eğleniyordum.

 

Bu akşam Kurşun dizisinin ikinci bölümü var. Afili Aşk'la çakıştığı için geçen hafta izleyemedim ama bugün 40 dksına kadar geldim. Dizinin konusunu ilk duyduğumda aklıma Karadayı dizisi gelmişti. Şimdi izlemeye başlayınca bir baktım, Karadayı'da Kenan İmirzalıoğlu'nun annesini canlandıran Şebnem Dilligil burada da ana kahramanın, Orhan Atmaca'nın annesi. Üstelik mahalle de Karadayı'daki mahalle galiba, Çok benziyor. O köşedeki dükkanlar falan. Burada Gülce karakteri Orhan'a aşıksa, Karadayı'da da kahramana aşık güzel sesli bir kadın vardı, Ayten. Neyse bu benzerlikleri saymak işin biraz da hoşluğu. Dilerim Karadayı kadar içeriği zengin, başarılı bir dizi olur. Bir de küçük çocuk dikkatimi çekti izlediğim kadarki bölümde. Orhan'ın çocukluğunu canlandıran çocuk oyuncu. Ne güzel oynamış. O babasıyla adliyeye gitmek istediği sahnede arabanın yanında, babası "Peki hangimiz Çelik Bilek?" diye sorunca düşündüğü sahneyi birkaç kere izledim. Yenetekli demek ki, bahtı açık olsun. Çelik Bilek deyince, ben de çocukluğumda, hatta ortaokulda da, epey çizgi roman okudum. Fakat bu Çelik Bilek'i hatırlayamadım. Webden baktım Teksas'mış. Teksas'ı biliyorum ama Çelik Bilek demezmişiz demekki biz. Tommiks Teksas denirdi, birlikte anılıp. Şahsen Teksas'ı pek okumadım. En çok Zagor'u okudum, sonra Mandrake ile Kızıl Maske'yi. Arkasından Tommiks. Bunların yanında Dağlar Kızı Heidi ve Walt Disney çizgi romanlarını da.

 

Takip ettiğim dizilerden Afili Aşk da bu akşam. Son bölümlere göre Ayşe bu "Kuğu" muhabbetine Kerem'e hislerini iyice açık etti. Kerem daha önceden Ayşe'nin ilgisini aklına getirse de ihtimal vermiyordu ama artık resmen ipler elinde olan taraf. Kerem Kuğu dese adeta Ayşe yüzecek. Ah Ayşe sen bu buzda patinaj yapacak kız mıydın... Acilen fren yapması lazım. Bakalım bu akşamki bölümde neler olacak.

 

Kurşun Kurşun Kurşun

Paylaş

 

Tüm Kurşun Bilgileri