Kurşun hakkında tüm bilgiler... Kurşun konusu... Kurşun kadrosu...

Kurşun hangi gün, hangi kanalda yayınlanıyor? Kurşun oyuncuları kimler? Kurşun konusu nedir?


Kurşun 7. Bölüm
Son bölüm tarihi: 04.12.2019 Çarşamba -  20:00 | Son bölüm no: 7

Bölüm Bilgisi:  FİNAL


Kurşun Dizisi Künyesi ve Yayın Bilgileri

Kanal: NOW
Yayın Platformu: Televizyon
Tür: Dram
Sezon: 2

Yayın Günü:  Çarşamba -
Yayın Saati:  20:00

Yapım Firması: Most Production »
Yapımcı: Gül Oğuz
Yönetmen: Murat Can Oğuz, Burak Arlıel
Senaryo: Kerem Deren, Çisil Hazal Tenim, Ayberk Çınar

Kurşun Dizisi Karakterleri (Oyuncular):

Engin Altan Düzyatan: Savcı Orhan Atmaca. Hukuk öğrenimi sırasında lakabı Kurşun imiş. Orhan Atmaca'nın hayattaki vazgeçilmezleri adalet, annesi Zehra (Şebnem Dilligil) ve kız kardeşi Zeynep (Elit İşcan). Mahalle kültürüyle büyümüş savcı gece  alemini ve çevresini iyi bilmekle birlikte uzak duruyor.
Burçin Terzioğlu: Gazeteci Leyla Devrim. Ailesinde yaşadığı tüm acılara rağmen hiç gücünü kaybetmemiş, yanlış yollara sapmamış cesur gazeteci.
Berrak Tüzünataç: Payvon şarkıcısı Gülce Akar. Yaldız pavyonda çalışıyor. Ozan isminde bir oğlu var. 
Sarp Akkaya:
Mahallenin gözükara delikanlısı Aydın. Bünyamin’in (Engin Şenkan) sahip çıktığı mahallenin çocuğu, Orhan’ın (Engin Altan Düzyatan) da çocukluk arkadaşı. Orhan’ın kız kardeşi Zeynep (Elit İşcan) ile de naif bir ilişkisi var.
Bora Akkaş: Rıfat. Bünyamin'in oğlu. Mafya Nuri Kargı'nın ajanı. 
Engin Şenkan:
Bünyamin Usta. Orhan'ın babasının arkadaşı. Mahallede İşkembeci lokantası var. Eskiden Oflu Cellat olarak bilinen kabadayı.
Elit İşcan:
 Zeynep Atmaca. 21 yaşında. Savcı Orhan Atmaca'nın kız kardeşi.
Kürşat Alnıaçık:
 Nuri Kargı. Lakabı İstanbul'un Boğası.
Seda Akman:
Feraye. Şarkıcı.
Begüm Akkaya:
Tomris. Zeynep'in yakın arkadaşı.
Gülizar Irmak 
Şebnem Dilligil:
Zehra Atmaca. Orhan'ın ve Zeynep'in annesi.
Cem Kurtoğlu:
Mebus Fahri Önal. Orhan'ın cinayetten tutuklattığı Serdar Önal'ın babası.
Ünal Silver: Kerim Paşa
Mehmet Yılmaz Ak: Vural

Kurşun Dizisi Konusu:  

İstanbul’un 1970’li yıllarına ışık tutan “Kurşun”, adalet arayan Orhan Atmaca (Engin Altan Düzyatan) isimli bir savcının, kalemine güvenen hırslı gazeteci Leyla Devrim (Burçin Terzioğlu) ile birlikte verdikleri mücadeleyi anlatıyor. Orhan ve Leyla aşklarıyla, hırslarıyla 70’lerin renkli mahalle kültürü ve karanlık yer altı dünyası arasında savrulurken, izleyici de bir ülkenin özgür, çılgın, umutlu gençliğinin kavgayla, siyasetle, aşkla ve müzikle büyüyüp kabadayılıktan mafyaya, rocktan arabeske, köylerden şehirlere, şehirlerden başka yeni bir ülkeye dönüşmesine tanık olacak... Hayatı boyunca adalete inanmış ve adaletin peşinden gitmiş olan Cumhuriyet Savcısı Orhan Atmaca, büyük bir davanın peşinden gitmeye karar verir. Mebus oğlunu, cinayet şüphelisi olarak gözaltına aldırır. Fakat bu dava, daha önce baktığı davalara pek benzemez. Bu davanın başlangıcında araştırmacı gazeteci Leyla Devrim ile yolları kesişir. Savcı Orhan Atmaca gibi o da bu cinayetin arkasından gerçekleri ortaya çıkarmak için çalışmaktadır. Aynı olay, iki karakteri yan yana getirir. Savcı Orhan Atmaca’nın davadan çekilmesini isteyen karanlık dünyanın insanları, onu mahkemeden vazgeçirmek için ellerinden geleni ardına koymamaya kararlıdırlar. Fakat Orhan Atmaca, ne olursa olsun, adaletin yerini bulması, suçlunun hak ettiği cezayı çekmesi için direnecektir. Leyla Devrim ise, kimsenin görmediğini, kimsenin sormaya cesaret edemediği soruları sorarak, Orhan Atmaca ile aynı yoldan yürümeye kararlıdır. İşin arkasındaki karanlık dünya Orhan Atmaca’yı sevdikleriyle, hayatıyla tehdit ederken Orhan Atmaca’nın önünde iki seçenek vardır. Sonuna kadar adaletin peşinden gitmek ya da diğer herkes gibi saklanmak ve davadan kaçmak. Bu keskin viraj, Orhan Atmaca’nın, Leyla Devrim’in ve etrafındaki tüm insanların hayatlarını geri dönülmez biçimde değiştirecektir. - 1001 Tv

Tarihçe:

  
  • Kurşun dizisi 23 Ekim 2019 Çarşamba günü Fox'ta yayınlanacak ilk bölümüyle ekrana gelmeye başlayacak.

 

Bölüm özeti Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı