Uzunçorap 23.09.2017 İstanbullu Gelin
İstanbullu Gelin

22 Eylül 2017 Cuma akşamı beş dizi ekrana geldi: Arka Sokaklar (Kanal D), Aşk ve Mavi (Atv), İstanbullu Gelin (Star Tv), Kalp atışı (Show Tv), Şevkat Yerimdar (Fox)

Geçen sezonun iki iddialı dizisi "Aşk ve Mavi" ile "İstanbullu Gelin"in ekrana geri dönmesi bakımından, reyting dağılımının nasıl değişeceği merak konusuydu. Çünkü gerek "Kalp Atışı" gerekse "Şevkat Yerimdar" gayet başarılı bir yaz sezonu geçirmişlerdi ve başarılarını da sürekli arttırmışlardı. "Arka Sokaklar" zaten 12 sezondur devam ediyor ve bu yönüyle değişik bir yerde.
 
Gelelim sonuçlara.. Günün zirvesini iki kader arkadaşı dizi paylaştı: "Aşk ve Mavi" ile "İstanbullu Gelin" geçen sezonlarının finallerini de birlikte yapmışlardı, ikinci sezonlarına da aynı günde başladılar. "Aşk ve Mavi" total grupta birinciliğe yerleşirken, "İstanbullu Gelin" de adeta madem totali sen aldın, hem AB hem ABC1 benim olsun gibisinden bu iki grupta birinciliği Aşk ve Mavi'ye vermedi. Yine her iki dizi de üç reyting grubunda reytinglerini arttırarak benzerliklerini sürdürdüler.
 
Total 2. sırada "Şevkat Yerimdar" var. Geçen haftanın lideri "Şevkat Yerimdar" bu hafta hem Total hem ABC1 grubunda reyting kaybetti. (Total 7.41->5.92, ABC1  6.16->5.55). AB grubunda reytingini (5.41 -> 5.61) arttırmayı başaran dizi bu hafta tüm gruplarda 5 bandında yerleşmiş oldu. "Şefkat Yerimdar" tüm gruplarda tüm programlar içinde ilk 3'te yer aldı.
 
Total 3. sırada "Arka Sokaklar" var. Arka Sokaklar da Şevkat gibi Total ve ABC1 gruplarında reyting kaybederken AB grubunda yükseldi. Total grupta 5 bandında, diğer gruplarda 4 bandında.
 
"Kalp Atışı" eski dizilerin dönüşlerinden en çok etkilenen dizi mi  oldu ne. Yoksa dizinin gidişatından memnun olmayan seyirci bir anda olay yerini mi terk etti? Ama uzaktan az çok gördüğüm kadarıyla Ali Asaf Eylül'e posta koymaya başlıyor ve sanki iyi de yapıyor. Ben bıraktığımda Ali Asaf ve Eylül arasındaki dengesizlikte Ali Asaf hiç iyi bir durumda değildi. "Kalp Atışı" tüm gruplarda reyting kaybetti. Total ve AB gruplarında neredeyse yarıya inmiş. Totalde 6 bandında 3 bandına, AB grubunda 8 bandından 4 bandına. Totalde de 2  puan birden düşmüş, 4 bandına inmiş. Bakalım önümüzdeki hafta durumunu toparlayabilecek mi..
İstanbullu Gelin

Paylaş

 

Tüm İstanbullu Gelin Bilgileri