1001 Tv 24.10.2019 Kurşun
Kurşun

23 Ekim Çarşamba akşamı, önceki haftalarda olduğu gibi, dört dizi ekrana geldi. Önceki haftalardan farklı olansa, geçtiğimiz hafta final yapan Kuzgun'un yerini FOX'un yeni dönem draması Kurşun'un almasıydı. 4 sezon boyunca Türkiye'nin en çok izlenen dizisi olan Diriliş Ertuğrul'daki rolü geçen sezon sonunda sona eren ve yeni projesinin başarısı merak edilen Engin Altan Düzyatan ve son olarak Netflix'in ilk orijinal Türk dizisi Hakan: Muhafız'da izlediğimiz Burçin Terzioğlu'nun başrollerini paylaştığı, Most Production imzalı dizi ilk bölümüyle başarılı bir başlangıç yaptı.

Dönem dizilerini daha çok tercih eden kategoriler olan AB ve ABC1'de 6 bandında reyting elde eden ve AB'de günün en çok izlenen dizisi olmayı başaran Kurşun, Total'de ilk beş yapım arasına girmeyi başardı. Kurşun'un ilk bölümü Total'de 4.70 reytingle beşinci, AB'de 6.15 reytingle ikinci ve ABC1'de 6.28 reytingle üçüncü sırada yer aldı. Dizinin ilk bölüm tekrarıysa tüm kategorilerde 1 bandına izlendi ilk yirmi program arasında yer alamadı. Bu durum önümüzdeki bölümde oranlarının artışı konusunda pek ümit vermiyor.

23 Ekim'de Total kategorisinin en çok izlediği dizi olan Sen Anlat Karadeniz, bu hafta tüm kategorilerde izleyicisini artırdı. Total'de 4 bandına olan reytingini 5 bandına, AB'de 1 bandına olan reytingini ise 2 bandına çıkarmayı ve tüm kategorilerde ilk on program içinde yer almayı başardı.

ABC1 hedef kitlenin en çok izlediği dizi ise TRT'nin yeni draması Benim Adım Melek oldu. Bununla birlikte Benim Adam Melek bu hafta tüm kategorilerde izleyici kaybı yaşadı. En yüksek reytingine ve sıralamasına ulaştığı ABC1'de 7 bandından 6 bandına geriledi. Dizinin 5. bölümü Total'de 5.45 ve AB'de 5.68 reytingle günün en çok izlenen üçüncü yapımı olurken ABC1'de 6.32 reytingle ikinci sırada yer aldı.

Tüm kategorilerde izleyici kaybeden bir diğer yapım ise, akşamın tek komedisi olan Afili Aşk oldu.Kanal D'de ekrana gelen dizi önceki bölümüyle tüm kategorilerde 6 bandında izlenmişken bu hafta Total ve ABC1'de 5, AB'de 4 bandına geriledi. Tüm kategorilerde 1 puanın üzerinde kayıp yaşarken fark AB'de 2 puanın da üzerine çıktı. Bununla birlikte tüm kategorilerde ilk beş yapım arasında yer almayı başardı.  Afili Aşk'ın 19. bölümü Total'de 5.19 reytingle dördüncü, AB'de 4.27 reytingle beşinci ve ABC1'de 5.62 reytingle yine dördüncü sırada yer aldı.


Artık günlük formatta ekrana gelen Seksenler tüm kategorilerde izleyicisini artırmayı başarsa da hiçbirinde ilk on içine giremedi.

Günün tüm kategorilerde en çok izlenen programı ise, Total ve AB'de 6 bandına, ABC1'de 7 bandına reytingle Fatih Portakal ile FOX Ana Haber oldu. 

 

Paylaş

 

Tüm Kurşun Bilgileri