11 Kasım Pazartesi yarışında neler yaşandı?

1001 Tv 19.11.2019 Yasak Elma
Yasak Elma

18 Kasım Pazartesi akşamı 4 dizi ekrana geldi. Reyting listesinin başında her hafta olduğu gibi Çukur yer aldı. Geçtiğimiz iki sezon boyunca da genel olarak günü lider olarak tamamlayan, bazı haftalarsa Söz ile yer değiştiren Çukur, üçüncü sezonunda pazartesi akşamlarının rakipsiz lideri olarak devam ediyor. Bununla birlikte izlenme oranlarını her hafta 10 barajı üzerinde tutamıyor. Show Tv dizisi, geçtiğimiz hafta iki kategoride iki haneli oranlara ulaşabilmişken bu hafta tüm kategorilerde izleyici kaybetti ve 10 barajının altına geriledi. Total ve ABC1'de başa baş ilerleyen dizi bu kategorilerde bu hafta günün en çok izlenen programı olurken AB kategorisinde oran olarak da konum olarak diğer kategorilerin gerisinde kaldı. Ay Yapım imzalı dizinin 3. sezon 9. bölümü Total'de 9.51 ve ABC1'de 9.46 reytinge ulaşırken AB'de ise 7.63 reytingle ikinci sırada yer aldı.

Çukur gibi 3. sezonunda olan Yasak Elma oldukça başarılı bir sezon geçiriyor. İlk sezonunda dikkat çekici oranlara ulaşan, ikinci sezonundaysa biraz düşüş yaşayarak dalgalı bir görüntü çizen FOX dizisi en yüksek oranlarına 3. sezonunda ulaşıyor. Med Yapım imzalı dizi, bu hafta tüm kategorilerde en çok tercih edilen ikinci olmakla kalmadı, tüm kategorilerde en çok izlenen ilk üç program arasında yer aldı. Bu hafta iki kategoride izleyicisini artırmayı başaran dizinin 57. bölümü Total'de 7.48 reytingle ikinci, ABC1'de 8.15 reytingle üçüncü ve rakibi Çukur'la aynı reyting bandında, hemen hemen yarım puanlık farkla üçüncü sırada yer aldı.

Kanal D'nin ikinci sezonundaki draması Zalim İstanbul da bu hafta tüm kategorilerde en çok izlenen beş program arasında ve 5 bandında kalmayı başardı. Geçtiğimiz sezon sonuna doğru zayıflayan reytinglerini yeni sezonunda, hikayenin yeni açılımıyla yeniden yükseltmeye başlayan dizi bu hafta iki kategoride izleyicisini artırdı; birinde az oranda kayıp yaşadı. Avşar Film imzalı dizinin 19. bölümü Total'de 5.43, AB'de 5.06 ve ABC1'de 5.65 reytingle tüm kategorilerde beşinci oldu.


Akşamın dördüncü dizisi olan Vuslat, rekiplerinin hayli gerisinde. TRT'de ikinci sezonuyla ekrana gelen dizi bu hafta sadece bir tek kategoride en çok izlenen ilk on beş program arasında yer alabildi. Tümünde 2 bandına oranlarla izlenen dizi, iki kategoride artış, bir kategoride düşüş yaşadı. A23 Medya imzalı dizinin 29. bölümü Total'de 2.19 reytingle yirmi birinci sırada yer alırken AB'de 2.61 reytingle on dördüncü ve ABC1'de 2.60 reytingle on sekizinci sırada yer aldı?
 

 

Paylaş

 

Tüm Yasak Elma Bilgileri