1001 Tv > Haberler > Mehmed: Fetihler Sultanı dizisinin yayın tarihi açıklandı

Mehmed: Fetihler Sultanı dizisinin yayın tarihi açıklandı

Mehmed: Fetihler Sultanı

Fatih Sultan Mehmed’in hayatının anlatıldığı TRT 1’in yeni tarihi dizisi “Mehmed: Fetihler Sultanı“ 27 Şubat salı günü saat 20.00’de izleyiciyle buluşuyor.

 

Mehmed: Fetihler Sultanı

TRT 1’in yeni tarihi dizisi “Mehmed: Fetihler Sultanı" çekimleri Ocak ayının ilk haftasında başladı. Uzun bir hazırlık döneminde yürütülen projenin yurtdışı çekimleri İran’ın asr-ı saadet dönemini yaşatan meşhur platosu Nour Cinema City’de yapıldı. Türkiye çekimleri ise ağırlıklı olarak TRT Uluslararası Çekmeköy platoları olmak üzere farklı platolarda gerçekleştiriliyor. Fatih Sultan Mehmed’in hayatına ışık tutacak olan projede Fatih’in yaşamına paralel giden bir hikâye ile İslam dünyasının önemli isimlerinden Eyüp el Ensari’nin de hayatının önemli aşamaları işleniyor.

Serkan Çayoğlu, Selim Bayraktar, Fikret Kuşkan, Tuba Ünsal, Sinan Albayrak, Kenan Çoban, Bülent Alkış, Savaş Özdemir, Esila Umut, Ali Nuri Türkoğlu dönemin kahramanlarını canlandırıyor. Seçkin Özdemir, Ayşegül Günay, Ulvi Alacakaptan, Teoman Kumbaracaıbaşı, Ertuğrul Postoğlu, Beyti Engin ve Emine Ün de oyuncu kadrosunda yer alıyor.

 

Yönetmenliğini Şafak Bal’ın yaptığı, senaryosunu Ozan Bodur kaleme aldığı dizi 27 Şubat Salı başlıyor.

 

Bölüm fotoğrafları Bölüm özeti Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı