1001 Tv > Haberler > Mehmed: Fetihler Sultanı dizisinin ilk tanıtımı yayınlandı

Mehmed: Fetihler Sultanı dizisinin ilk tanıtımı yayınlandı

Mehmed: Fetihler Sultanı

Fatih Sultan Mehmed’in hayatına ışık tutacak olan, TRT 1'in yeni tarihi dizisi “Mehmed: Fetihler Sultanı” dizisinin ilk tanıtımı yayınlandı.

 

Mehmed: Fetihler Sultanı Dizinin yurt dışı çekimleri İran’da Nour Cinema City Platosu’nda yapıldı. Yayınlanan tanıtımın çekimleri, Hollywood tasarımcıları tarafından inşa edilen ve İranlı yönetmen Mejid Mejidi’nin Hz. Muhammed’in hayatını beyaz perdeye aktardığı plato, “Mehmed: Fetihler Sultanı” dizisi için özel olarak yeniden tasarlandı.

Fatih Sultan Mehmed’in hayatına ışık tutacak olan projede Fatih’in yaşamına paralel giden bir hikâye ile İslam dünyasının önemli isimlerinden Eyüp el Ensari’nin de hayatının önemli aşamaları işlenecek. Bu aşamaların ilk sekans çekimleri İran’da bulunan Nour Cinema City platolarında yapıldı. Eyüp el Ensari karakteri için Ghassan Mesud kamera karşısına geçti. Cennetin Krallığı ve Karayip Korsanları gibi yapımlarda yer alan Ghassan Mesud’a, İran ve Amerika’dan getirilen özel bir makyaj ekibi eşlik etti. Eyüp el Ensari karakteri için özel olarak hazırlanan oyuncu, projenin güçlü hikayesinden etkilenerek rolü kabul ettiğini belirtti. Mehmed: Fetihler Sultanı

Yapımcılığını Eyüp Gökhan Özekin’in, yönetmenliğini Şafak Bal’ın yaptığı dizinin yurt dışı çekimlerinin oldukça verimli geçtiği belirtilirken, Türkiye çekimleri de kayda başladı. Oyuncu kadrosunda Serkan Çayoğlu, Selim Bayraktar, Fikret Kuşkan, Tuba Ünsal, Sinan Albayrak, Kenan Çoban, Bülent Alkış, Savaş Özdemir, Esila Umut, Ali Nuri Türkoğlu gibi ünlü isimlerin bulunduğu “Mehmed: Fetihler Sultanı” dizisi yakında TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

 

Bölüm fotoğrafları Bölüm özeti Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı