1001 Tv > Haberler > Kızılcık Şerbeti, yayın durdurma kararı nedeniyle yayınlanmadı

Kızılcık Şerbeti, yayın durdurma kararı nedeniyle yayınlanmadı


15.04.2023 | Kızılcık Şerbeti
Kızılcık Şerbeti

Show Tv'nin çok izlenen ve konuşulan dizisi Kızılcık Şerbeti, hakkında alınan 5 kez yayın durdurma cezası nedeniyle dün akşam ekrana gelmedi.

 

Kızılcık Şerbeti

Mart ayında, RTÜK tarafından "kadına şiddeti ve istismarı özendirdiği" gerekçesiyle 5 kez yayın durdurma cezası verilmiş, yayıncı tarafından bu kararın iptali talebiyle açılan dava nedeniyle karar durdurulmuş ve Kızılcık Şerbeti yayına devam etmişti. Mahkemece yeni verilen bir kararla, bu talep reddildi ve cezanın uygulanmasına dün yeniden karar verildi. Dün akşam dizinin yayına girip girmeyeceği konusunda akşam saatlerinde büyük bir hareketlilik yaşandı.Yayıncı kanal, bu yeni duruma rağmen diziyi yayınlamaya karar verdi. Ancak son anda yeniden yayın durudurularak RTÜK talebiyle "İslamofobi" isimli bir belgesel yayına alındı.  

Yayıncı Kanal Show Tv "Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun 2023/12 sayılı toplantısında alınan 15 no'lu kararı uyarınca Kızılcık Şerbeti dizimizin yayını durudurulmuş ve yerine RTÜK tarafından kanalımıza yayınlanmak üzere gönderilen belgeseller yayına alınmıştır." açıklamasında bulundu.

Konu hızla sosyal medya gündeminde tırmanırken yaşanan bu gelişmenin ardından hem dizinin oyuncuları hem de tv sektöründe çalışan çok sayıda oyuncu, yönetmen ve yazar tarafından tepkiler gelmeye başladı.

 

Kızılcık Şerbeti Kızılcık Şerbeti Kızılcık Şerbeti Kızılcık Şerbeti

 

Bölüm fotoğrafları Bölüm özeti Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı