4. Bölümde neler oldu?
Veli’nin, Adalı’ya annesi üzerinden saldırması Adalı’yı çılg...

20.12.2018 Perşembe 20:00 | 5. Bölüm
Çarpışma 5. Bölüm

4. Bölümde neler oldu?
Veli’nin, Adalı’ya annesi üzerinden saldırması Adalı’yı çılgına çevirdi. Adalı yüz yüze geldiği Veli’yi yakalamak için hamle yapsa da, tedbirini önceden alan Veli kaçtı. Kerem’in, Belma’yla ilgili bir videonun varlığından bahsetmesi Cemre’nin içine kurt düşürdü. Belma, Yakup’un şantajı karşısında darmadağın oldu. Demir, Cemre’yi Amerika’ya gitmeye ikna etmeye çalışsa da Cemre, sürpriz bir hamle yaptı ve cezaevine gidip, Kerem’e kendisini buradan çıkaracağını söyledi. Haydar’dan Veli’yi hapisten kurtaran avukatın Selim Gür olduğunu öğrenen Adalı, Selim Gür’ün ofisine gitti. Zeynep’in kızını istediğini çok sert bir dille anlatan ve Selim’e Veli ile hesaplarının kapanmayacağını söyleyen Adalı, Selim’in ofisini dağıttı. Adalı, Veli’nin adamı Sinan’ın izini buldu, Selim’in de Veli ile olan irtibatını öğrendi ama Veli’ye ulaşamadı. Adalı’yı çok iyi tanıyan Veli ise, onu yeniden ayağa kaldıran kişinin Zeynep olduğunu çözdü. Veli, Zeynep’e ulaştı ve ondan, kızını görmek istiyor ise yanına gelmesini istedi. Bu bilgiyi Adalı’dan saklayan Zeynep, kızını kurtaracağı düşüncesiyle hapis tutulduğu evden kaçtı. Veli, Zeynep’i rehin aldı. Veli aynı anlarda, Adalı’yı da uzun namlulu silahıyla  hedefine aldı. Veli, Zeynep’e, ‘Kadir’i silahla değil, seninle öldüreceğim, en sevdiğiyle’ diyerek, Kadir’e sevdikleri üzerinden saldırmaya devam edeceğini gösterdi. Zeynep’i rehin alan Veli’nin yeni hamlesi ne olacak ? Veli, Zeynep’e zarar verecek mi ? Adalı’yı bekleyen tehlike ne? Cemre ile Kerem arasında neler yaşanacak? Tüm bu sorular ve daha fazlası, heyecanın daha da artacağı ve yine nefeslerin tutularak izleneceği yeni bölümde yanıt bulacak. 


3. Bölümde neler oldu?
 
Zeynep’ten kızını kaçıranın Veli olduğunu öğrenen Kadir Adalı, seri ve şok baskınlar düzenleyerek Veli’ye ulaşmaya çalıştı. Bu sırada Zeynep elektronik kelepçeyle ev hapsine alınırken, ihanet şüphesine düşen Kerem, Yakup ve Meral’in peşine düştü. Cemre de kendisini yaralayan ve aracına çarpan Kerem’in resmini emniyette Kadir’e gösterince şok olan Adalı, eliyle koymuş gibi Kerem’i buldu. Belma’yı yakalayan Yakup, videoya karşılık yüklüce bir para isteyerek Demir ve Belma’yı büyük bir çıkmaza sürükledi. Teşhis için Kerem’le yüzleşmek isteyen Cemre cevabını en çok merak ettiği ‘neden geri döndün?’ sorusunu Kerem’e sorunca, Kerem’in cevabı karşısında ise buz kesti. Belma’nın videosunu Cemre’ye anlatan Kerem, kendisini hapishaneden çıkarmasına karşılık videoyu Cemre’ye verebileceğini söyledi. Çocuk Esirgeme Kurumu’na giden Adalı karşısında Veli’yi bulurken, ikilinin yüzleşmesi heyecanı yükseltti. Annesini bulmak için polis olan Kadir Adalı’yı can evinden vuran ve annesiyle ilgili bir şey bildiğini düşündüren Veli, istediğini almıştı. Peki Veli, Adalı’nın annesiyle ilgili ne biliyordu?


2. Bölümde neler oldu? 
Çarpışma sonrası Kadir’i tanıyan ve ona yardım etmek ile kızını kurtarmak arasında büyük bir ikilemde kalan Zeynep, kızını almak için Veli’nin dediği adrese gitti. Veli polisin işe karışması ile Aylin’i Zeynep’e vermezken, birbirlerini tanıyan Kadir ve Zeynep’in geçmişten gelen bağları ortaya çıktı. Yetiştirme yurdunda birlikte büyüdüklerini, aralarında güçlü bir duygusal bağ bulunduğunu ve seneler önce ayrıldıklarını öğrendiğimiz Kadir ve Zeynep, yıllar sonra ilk kez karşı karşıya geldi. Zeynep’e engel olmaya çalışırken daha fazla gücü kalmayan Kadir yere yığılırken, kalp masajıyla onu hayata döndürmeye çalışan Zeynep korku dolu anlar yaşadı. Cemre’nin kendisini yaralayan ve aracına çarpan kişinin Kerem olduğunu öğrendiği bölümde kendine gelen Kerem ise, Yakup ve Meral’e ulaşmaya çalıştı. Meral ve Yakup’u bulmak için mahalleye dönen Kerem onlar hakkında duydukları ile şüpheye düştü. İkilinin kaçma planları yaptığı sırada peşlerine düşen Kerem, Meral ve Yakup’un büyük ihanetini öğrenecek miydi? Her şeyden vazgeçen ve ölüme gitmek isteyen Kadir’i, kızını bulması için ikna etmeye çalışan Zeynep, Kadir’in olumsuz cevabıyla büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Dönüş yolunda polislerden kaçarak kızına koşan Zeynep, karşısında bulduğu Kadir’in, “Ben senin kızını bulmadan hiçbir yere gidemezsin!” sözleriyle yeniden umutlanırken, Kadir göreve geri döndüğünün sinyallerini verdi. Küçük bir kız çocuğunun hayatının söz konusu olması onu bu kararından vazgeçirdi. Kadir böylelikle hem mesleğine hem de bir nevi hayata geri dönmüş oldu. Veli’nin madalyonuyla kendisini Kadir’e hatırlattığı final sahnesinde geçmiş bağları ortaya çıkan ikilinin nereden tanıştığı merak uyandırırken “Veli, Kadir’i nereden tanıyor?” sorusu akla geldi. Bir bakıma imzası yerine geçen madalyonu Kadir’e ulaştıran Veli, Kadir’e olan kinini ve nefretini belli etti. Veli’nin Kadir’e olan kininin ve nefretinin sebebi ne? Kadir şimdi ne yapacak? Zeynep’in kızı hayatta mı? Cemre’nin kim olduğunu öğrendiği Kerem’i neler bekliyor? Tüm bu sorular ve daha fazlası yeni bölümde yanıt bulacak. Heyecanın daha da artacağı ve yine nefeslerin tutularak izleneceği yeni bölümde birbirinden çarpıcı gelişmeler yaşanacak. 1. Bölümde neler oldu?

Ailesiyle mutlu bir hayat süren başkomiser Kadir, karısını ve kızını bir terör eyleminde kaybedince olanlar yüzünden büyük bir suçluluk duydu. Çektiği acı onu yaşamdan vazgeçme noktasına getirirken Zeynep’in başı ise kocası Galip’in borçları yüzünden derde girdi. Kocasının borçlarına karşılık Veli tarafından kızı rehin alınan Zeynep, çalıştığı bankadan yüklüce para çaldı. Hapisten yeni çıkan ve büyük bir çıkmaza giren Kerem ise arkadaşı Yakup’la birlikte soymak için girdikleri evde Cemre’ye yakalandı. Anlık bir refleksle Cemre’yi karnından bıçaklayan Kerem kaçarken, Yakup’un aklı Cemre’nin evinde çektiği görüntülerdeydi. Yaralı halde arabasına binen Cemre’nin Kerem’in aracına; yaşamdan vazgeçme noktasına gelen Kadir’in ise kızını kurtarmak için yola çıkan Zeynep’in aracına çarptığı kaza aslında bu dört kişinin hayatlarına birbirine bağladı. Final sahnesinde Zeynep’in “Kadir!” sözleri izleyenleri şaşırtırken, dizinin heyecan dolu hikayesine duyulan merakı arttırdı.

 

Bölüme ait fotoğraf galerisi için tıklayınız.Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Çarpışma Bilgileri