Rojda Demirer

Rojda Demirer kimdir? Rojda Demirer hangi dizide oynuyor? Rojda Demirer, O Kız dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Rojda Demirer hangi dizilerde oynadı? Melek karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: O Kız |  Rol: Melek

Dizi: Son Nefesime Kadar |  Rol: Gökçe

Rojda Demirer
Özgeçmiş:

Rojda Demirer, 12 Ağustos 1979 yılında Ankara'da doğmuştur. Baba tarafından Diyarbakırlıdır. 1988 yılında (9 yaşındayken) TRT Ankara Radyosu Çocuk Saati sınavlarını kazanarak radyo tiyatrosu yapmaya başlamıştır. Bunu daha sonra TRT' de çocuk dizileri, program sunuculukları ve film, dizi ve çizgi film dublajları takip etmiştir. 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümüne girerek 2001 yılında mezun olmuştur. 2003-2008 yılları arasında da Trabzon Devlet Tiyatrosu'nda kadrolu sanatçı olarak görev almıştır. "Sevgili Dünürüm", "Melekler Korusun", "Geniş Aile", "Elde Var Hayat", "Acil Aşk Aranıyor" gibi dizilerde rol almıştır. Şu anda "Kördüğüm" dizisinde Neslihan karakterini canlandırmaktadır.


Yer aldığı diziler: O Kız (Melek, Star TV, 2022), Son Nefesime Kadar (Fox, Pastel Film, 2022), Maraşlı (atv, TimsB, 2020), Saygı: Bir Ercüment Çözer dizisi (Blu Tv, 2020), Çarpışma (Belma, Show Tv, 2018), Adı Efsane (Kanal D), Kördüğüm, Acil Aşk Aranıyor, Geniş Aile, Alev Alev (Alev, 2012), Melekler Korusun (2008), Tadımız Kaçmasın
Rojda Demirer 'O Kız' dizisinde 'Melek' karakterini canlandırmaktadır.

Sosyal medya hesapları:   
    rojdademirer__/      


Ajans: Önem Günal