Furkan Palalı

Furkan Palalı kimdir? Furkan Palalı hangi dizide oynuyor? Furkan Palalı, Bir Zamanlar Çukurova dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Furkan Palalı hangi dizilerde oynadı? Fikret Fekeli karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Bir Zamanlar Çukurova |  Rol: Fikret Fekeli

Furkan Palalı
Özgeçmiş:

Furkan Palalı 27 Ekim 1986, Konya doğumludur. 2011 yılında Best Model of Turkey ve ardından da Best Model of the World seçilmesiyle adını duyurmuştur. Fakat 2010'dan beri yer aldığı birçok ulusal ve uluslararası defilede ve yine 2010 yılında Tuncay Özinel tiyatrosunda başlayan oyunculuk kariyeriyle, tiyatro oyuncusu olarak Best Model of Turkey seçilen ilk manken olmuştur.

 
Orta okulu Konya Özel Diltaş Lisesi'nde tamamladı. Daha sonra Konya Dolapoğlu Anadolu Lisesinden mezun olan Palalı, üniversite öğrenimini Ankara Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünde tamamladı. Ankara'da aldığı 6 aylık yaratıcı drama eğitimi, Tuncay Özinel' den aldığı tiyatro oyunculuğu eğitimi ve Ferdi Merter'den aldığı karakter oyunculuğu eğitimleri de olan Palalı; halen Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünde yüksek lisans öğrenimini sürdürmektedir.
 
Konya'da okuduğu sıralarda o sıralar Türkiye Basketbol Birinci Liginde mücadele eden Kombassan Konyaspor'un altyapısında basketbol kariyerine başlayan Palalı, aynı kulüpte 7 yıl top koşturduktan sonra 2000 yılında Tofaş kulübü Konya şubesine transfer oldu. Burada da 2 yıl süren başarılı mücadelesinden sonra üniversite kariyerine devam etmek amacıyla basketbola veda etti.
 
Palalı, çok sayıda dizinin ardından Show TV için hazırlanan "Aşk Emek İster" isimli dizide Ekin Türkmen ve Müge Boz ile birlikte başrol olarak yer almış ve dizinin ilk bölümü 14 Nisan 2013 Pazar günü Show TV'de yayınlanmıştır.Palalı Osman Sınav'ın yönettiği ve TRT 1'de yayınlanan Kızılelma dizisinde MİT elemanı Murad Altay'ı canlandırmıştır.Dizi 2014 yılının Ocak ayında vizyona girmiş ve 23 Ekim 2014 tarihinde yayınlanan 28. bölümü ile ekranlara veda etmiştir. 8 Ağustos'da TRT 1'de başlayan Son Çıkış dizisinde başrolü üstenmiştir. Şu anda Fox Tv'de yayınlanan No:309 dizisinde boşrolde yer almaktadır.
 
Kaynak: Vikipedi

 

 

 

 


Yer aldığı diziler: Bir Zamanlar Çukurova (Fikret Fekeli, atv, 2020, 3. Sezon), Benim Tatlı Yalanım (Nejat Yılmaz, Star Tv, O3 Medya, 2019), Bir Mucize Olsun (Yiğit, Fox), No 309 (Onur Sarıhan, Fox)

Sosyal medya hesapları:   
 fpalali     furkanpalali     furkanpalalicom   


Ajans: GG Managements


DİĞER Bir Zamanlar Çukurova OYUNCULARI