Cansu Tosun

Cansu Tosun kimdir? Cansu Tosun hangi dizide oynuyor? Cansu Tosun, Kirli Sepeti dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Cansu Tosun hangi dizilerde oynadı? Medine karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Kirli Sepeti |  Rol: Medine

Dizi: Mehmetçik |  Rol: Fatma

Cansu Tosun 'Kirli Sepeti' dizisinde 'Medine' karakterini canlandırmaktadır.
Cansu Tosun

Özgeçmiş:

Cansu Tosun, 26 Ocak 1988'de Nümberg'de doğdu.

15 sene Alman Operası'nda bale eğitimi aldı. Daha sonra Jazz, Hip-hop ve Modern Dans eğitimi almaya başladı. 4 yaşından beri bir çok Alman markası için fotomodellik yaptı.

Bütün bunları oyunculuk ile birleştirmek istediği için 2010 yılında İstanbul'a oyunculuk eğitimi almaya geldi. İlk olarak BKM'de Yılmaz Erdoğan'dan, sonrasında 3. Mota Okulu'nda Ümit Çırak'tan oyunculuk eğitimi aldı. Ümit Çırak ile eğitimleri devam etmektedir.

İlk dizisi, TRT 1'de yayınlanan Küçük Hanımefendi'de başrol alan "Neriman" karakterini, arkasından Kanal D dizisi Kayıp Şehir'de "Zehra" karakterini canlandırdı. Oyuncu en son ATV'nin sevilen dizisi Bugünün Saraylısı'nda başrolde ki "Ayşen" karakterini canlandırdı ve Türkiye'de ilk defa yapılan reel animasyon filmi İksir'de başrol oynadı.

Resmi web sitesi: http://www.cansutosun.com
 


Yer aldığı diziler:

Kirli Sepeti (FOX, Medyapım, 2023), Bugünün Saraylısı - Ayşen Kayıp Şehir - Zehra Küçük Hanımefendi - Neriman Göç Zamanı (Zümrüt) Bir Deli Sevda Mehmetçik Kutül Amare (Fatma, Trt1)Sosyal medya hesapları:   
 cansudicletosun
 cansutosun   


Ajans: Yasemin ÖzbudunHaftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Kirli Sepeti OYUNCULARI