Burak Özçivit

Burak Özçivit kimdir? Burak Özçivit hangi dizide oynuyor? Burak Özçivit, Kuruluş Osman dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Burak Özçivit hangi dizilerde oynadı? Osman Bey karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Kuruluş Osman |  Rol: Osman Bey

Burak Özçivit
Özgeçmiş:

 Burak Özçivit (d. 24 Aralık 1984, İstanbul), Türk oyuncu ve eski manken.Kazım İşmen Lisesi'nden mezundur(2001). Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümünde okumaktadır. Aslen Gazianteplidir.

 
Daha sonra 2005'te Best Model of Turkey yarışmasına yeniden katılmış ve Best Model of Turkey seçilmiştir. Buna bağlı olarak da Best Model of The World'e katılmış ve dünyanın en iyi ikinci mankeni seçilmiştir. 
 
İlk oyunculuk deneyimini Eksi 18(-18) dizisinde genç komiser Murat'ı canlandırarak yaşamıştır. Kasım 2007'de sinemalarda gösterime giren Musallat isimli sinema filminde rol almıştır. Kanal D'de yayınlanan ve yönetmenliğini Kartal Tibet'in yaptığı Zoraki Koca adlı dizide oynamıştır. 2008 yaz aylarında ise Baba Ocağı adlı dizide Güven adlı karakteri canlandırmıştır. Daha sonra Gossip Girl 'den esinlenilen Küçük Sırlar adlı dizide Çetin'i canlandırmıştır. 2011-2012 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Malkoçoğlu karakterini canlandırmıştı. Malkoçoğlu filmi için hazırlıklara başlamıştır.2013 yılında ise Reşat Nuri Güntekin'in aynı adlı romanından uyarlanan Çalıkuşu dizisinde Kamuran rolünü canlandırmıştır. Çalıkuşu'nda başrolü paylaştığı Fahriye Evcen'le yeniden, bu sefer bir sinema filmi Aşk Sana Benzer ile yakında beyazperdeye dönmüştür.2015 yılında başlayan ve hala devam eden Kara Sevda dizisinde rol almaktadır.

Kaynak: Vikipedi

Yer aldığı diziler: Osman Gazi (Osman Bey, TRT1, Tekden Film, 2019), Kara Sevda (Kemal, Kanal D), Muhteşem Yüzyıl (Show Tv), Çalıkuşu (Kamuran, Kanal D), Küçük Sırlar

Sosyal medya hesapları:   
 ozcivit_burak     burakozcivit/      


Ajans: