Devrim Yakut

Devrim Yakut kimdir? Devrim Yakut hangi dizide oynuyor? Devrim Yakut, Camdaki Kız dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Devrim Yakut hangi dizilerde oynadı? Gülcihan Koroğlu karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Camdaki Kız |  Rol: Gülcihan Koroğlu

Devrim Yakut
Özgeçmiş:

27 Mayıs 1968 doğumlu. Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü'nden 1992 yılında mezun oldu. DTCF Tiyatro Bölümü'nde önce tiyatro kuramları, sonra da oyunculuk eğitimi aldı. 1994 yılında Adana Devlet Tiyatrosu kadrosuna oyuncu olarak katıldı ve 2003 yılına dek burada görev aldı. Kuruculuğunda bulunduğu Adana Tiyatro Atölyesi'nde çalıştı. Bu kurumda oyunculuğun yanı sıra yapımcı ve eğitmen olarak da görev yaptı. 2003 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu'na atandı. 2005 yılından bu yana Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü'nde Temel oyunculuk dersleri vermektedir. 2007'de Ankara Devlet Tiyatrosu müdür yardımcılığı,2007-2008 yılarında Ankara Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 2006-2007 tiyatro sezonunda Kocasını Pişiren Kadın oyunu ile Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu'na misafir oyuncu olarak katılmıştır.Halen Bahçeşehir Üniversitesi'nde Yüksek Lisans programında oyunculuk eğitimi vermektedir.
(Vikipedi)

Ajansı: http://icon-talent.com/


Yer aldığı diziler: Payitaht (Cemile Sultan, Trt1, Es Film, 2019), Darısı Başımıza (Zerrin), Cesur ve Güzel (Mihriban Aydınbaş), Hom Ofis

Sosyal medya hesapları:   
 devrimyakut     tiyaeleni      


Ajans:


DİĞER Camdaki Kız OYUNCULARI