Bergüzar Korel

Bergüzar Korel kimdir? Bergüzar Korel hangi dizide oynuyor? Bergüzar Korel, Düğüm dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Bergüzar Korel hangi dizilerde oynadı? Neslihan Turhan karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Düğüm |  Rol: Neslihan Turhan

Dizi: Vatanım Sensin |  Rol: Azize

Bergüzar Korel 'Düğüm' dizisinde 'Neslihan Turhan' karakterini canlandırmaktadır.
Bergüzar Korel

Özgeçmiş:

Bergüzar Gökçe Korel (d. 27 Ağustos 1982, İstanbul), Türk oyuncu. Tanju Korel, Hülya Darcan çiftinin kızlarıdır.
orta öğrenimini Yıldız Koleji'nde yaptı. Kolej'den mezun olmasının ardından Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü tamamladı. Üniversiteden önce profesyonel kulüplerde voleybol oynadı. Okul hayatı boyunca birçok oyun ve kısa filmde yer aldı. Aynı zamanda Devlet Tiyatrosu Kuva-yi Milliye oyununda yardımcı oyuncu olarak yer aldı. Bir süre Nicole Kidman ve Tom Hanks’in oyuncu koçluğunu yapan Susan Baston ile çalıştı ve Özay Fecht’in workshop çalışmalarına katıldı.
İlk dizi rolünü 1998 yapımı olan Kırık Hayatlar'da aldı. Ardından 2005 yapımı Kurtlar Vadisi:Irak filminde Leyla karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı. Kurtlar Vadisi filmi için rol teklifi geldiğinde hasta olan babası Tanju Korel'in doktorları hastayı kaybetmek üzere olduklarını söylüyorlardı. Bu koşuşturmanın içinde önce rolü geri çevirdi. Ancak annesinin "Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi" sözüyle ikna oldu ve teklifi kabul etti. Bu rolün bir zorluğu da Leyla karakterinin Arapça konuşuyor ve filmin canlı çekilecek olmasıydı. Bergüzar Korel bu dili hiç bilmemesine rağmen çok kısa bir sürede rolüne hazırlandı ve çok başarılı oldu. Film gişe rekorları kırdı.

Kurtlar Vadisi Irak'ta yakaladığı başarının ardından gene aynı yıl çekilen Zeytin Dalı dizisinde İklim karakterini canlandırdı. Bu arada reklam filmlerinde rol aldı. Asıl büyük çıkışını ise Kanal D'nin "2006'nın en fazla reyting alan dizisi" ünvanını alan Binbir Gece'deki Şehrazat Evliyaoğlu rolüyle yaptı. Bu rolde kendisine oyuncu koçluğunu ünlü sanatçı Ayla Algan yaptı. Bu dizideki başarılı performansı ile 2006 Altın Kelebek En Başarılı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

Bergüzar Korel sosyal sorumluluk projelerinde de faaliyet göstermektedir. Yapı Kredi ve TEGV işbirliğiyle hayata geçirilen “Okuyorum Oynuyorum” projesinde çocuklarla Sokak Tiyatroları düzenledi ve onlara oyuncu koçluğu yaptı.
Bergüzar Korel, tiyatro ve sinema oyuncusu Halit Ergenç ile 2009 yılının Ağustos ayında evlendi.[1] 2001 yılının Şubat ayında çiftin Ali isminde bir erkek çocuğu dünyaya gelmiştir.
Oyuncu, Binbir Gece dizisinden sonra gelen film ve program tekliflerini değerlendirerek Tolgahan Sayışman ile romantik komedi Aşk Geliyorum Demez filmini çekti, Star TV'de Çocuktan Al Haberi isimli yarışma programını yapmıştır. 2012 yılından bu yana Karadayı dizisinde Ferde Şadoğlu karakterini canlandırmaktadır.


Yer aldığı diziler:

Düğüm (Neslihan Turhan, Prime Video, OGM Pictures, 2023)
Vatanım Sensin (Kanal D)
Karadayı (Feride) (2012)
Muhteşem Yüzyıl (2011 Konuk Oyuncu)
Bitmeyen Şarkı (2010)
Binbir Gece (2006 - 2009)
Zeytin Dalı (2005)
Kırık Hayatlar (1998)


 Sosyal medya hesapları:   
 brgzrkorel
  

Haftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Düğüm OYUNCULARI