1001 Tv > Biyografiler > Barış Murat Yağcı

Barış Murat Yağcı

Barış Murat Yağcı kimdir? Barış Murat Yağcı hangi dizide oynuyor? Barış Murat Yağcı, Şevkat Yerimdar dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Barış Murat Yağcı hangi dizilerde oynadı? Bora karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Şevkat Yerimdar |  Rol: Bora

Barış Murat Yağcı 'Şevkat Yerimdar' dizisinde 'Bora' karakterini canlandırmaktadır.
Barış Murat Yağcı

Özgeçmiş:

2017 - 2018 tarihleri arasında Fox Türkiye kanalında yayınlanan "Şefkat Yerimdar" dizisinde on yedi bölüm "Bora" karakteriyle, 2015-2017 tarihleri arasında Star Tv'de yayınlanan Kiralık Aşk dizisinde on üç bölüm "Eymen" karakteriyle ve 2014-2015 yılları arasında yine Fox Türkiye kanalında yayınlanan "Kocamın Ailesi" dizisinde "Akın Ertekin" karakteriyle ekranda izlediğimiz Barış Murat Yağcı 1991'de İzmir'in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı beldesinde dünyaya gelmiştir. 

Survivor 2020 Ünlüler - Gönüllüler yarışmasına "Ünlüler" takımında başlayıp daha sonra "Gönüllüer" takımına dahil olan ve profesyonel basketbol geçmişi bulunan oyuncu, basketbol kariyerine İzmirspor'da başladı. On iki yaşında Efes Pilsen'e transfer oldu. On yıldan uzun süren profesyonel basketbol hayatının ardından, aşil tendonundaki yırtılma nedeniyle ameliyat oldu ve basketbolu bırakmak zorunda kaldı.

2011 yılında düzenlenen Best Model yarışmasında "En İyi Fotomodel" unvanını kazandı. Gastronomi eğitimi için gittiği Milano'da bir yandan gastronomi okurken bir yandan da modellik yapmaya başladı. Modellik kariyerine Sırbistan, Hırvatistan, Brezilya, Almanya, Fransa gibi ülkelerde devam etti. 

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU)'nin Uluslararası İlişkiler bölümünü bitiren Barış Murat Yağcı eğitimine Anadolu Üniversitesi Spor Yönetimi Bölümü'nde devam etmektedir. Oyunculuk konusunda da eğitim almaya başlayan  Yağcı, Bahar Kerimoğlu, Serkan Atar ve Ahmet Kaynak'tan özel dersler aldı.

Profesyonel oyunculuk kariyerine 'Kocamın Ailesi' dizisi ile başladı. Ardından Kiralık Aşk'ta Eymen ve Şefkat Yerimdar'da Bora karakterlerini canlandırdı. 2018 yılında çekilen Sosyetik Gelin isimli Tv filminde Gizem Karaca ile başrolleri paylaştı. Şu anda Survivor Ünlüler Gönüllüler 2020'de yer almaktadır. - 1001 Tv
 

Yer aldığı diziler:

Bora (Şefkat Yerimdar, Fox), Kiralık Aşk (Eymen, Star Tv), Kocamın Ailesi (Akın Ertekin, Fox)Sosyal medya hesapları:   
 barismrtyagci
 barismrtyagci   


Ajans: Selim AkarHaftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Şevkat Yerimdar OYUNCULARI