Aslı Samat

Aslı Samat kimdir? Aslı Samat hangi dizide oynuyor? Aslı Samat, Hayatımın Şansı dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Aslı Samat hangi dizilerde oynadı? Filiz karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Hayatımın Şansı |  Rol: Filiz

Dizi: Gülümse Kaderine |  Rol: Nil

Aslı Samat 'Hayatımın Şansı' dizisinde 'Filiz' karakterini canlandırmaktadır.
Aslı Samat

Özgeçmiş:

İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk Bölümü mezunu olan Aslı Samat, oyunculuğa yedi yaşında Levent Kırca Oya Başar Tiyatrosu’nun Sefiller oyununda rol alarak başlamıştır. Üç sene devam eden oyunun ardından Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda çıkarılan Küçük Prens, Keşanlı Ali Destanı gibi oyunlarda oyunculuk yapmaya devam etmiştir.

Daha sonra Kenter Tiyatrosu’nun eğitim birimi olan Akademi Kenter’de iki yıl, Yıldız Kenter, Müşfik Kenter, Mehmet Birkiye, Hakan Gerçek, Engin Hepileri gibi isimlerden eğitim almıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra Kenter Tiyatrosu’nda Cimri, Kraliçe Lear, Victoria oyunlarında yönetmen yardımcılığı görevini yürütmüştür. Konservatuvar eğitimi devam ederken Şahin ve Çetesi, Çocuklar Duymasın, Neyin Eksik Ajans dizi projelerinde ve Multitap grubunun Çıbık isimli klibinde rol almıştır. 2015 yılında Türkan Şoray’ın yönetmenliğini yaptığı Uzaklarda Arama sinema filminde Simay karakterini canlandırmıştır. Son olarak Vodafone Türkiye’nin Starı reklam filminde Beyazıt Öztürk’le karşılıklı oynamıştır. Şu anda Moda Sahnesi’nin Kemal Aydoğan’ın yönetmenliğinde çıkan Torun İstiyorum oyununda ‘Maria’ karakterini ve Star TV’de yayınlanan Ateşböceği dizisinde ‘Şirin’ karakterini canlandırmaktadır.
 
(K: aslisamat.com)

Yer aldığı diziler:

Hayatımın Şansı (FOX, NTC Medya, 2022), Gülümse Kaderine (Nil, Fox, Avşar Film, 2022), Hercai (Melika, atv,2020), Ateşböceği (Şirin)Sosyal medya hesapları:   
 aslisamat
 aslisamat/?hl=tr   

Haftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Hayatımın Şansı OYUNCULARI