Ahmet Mekin

Ahmet Mekin kimdir? Ahmet Mekin hangi dizide oynuyor? Ahmet Mekin, Kimse Bilmez dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Ahmet Mekin hangi dizilerde oynadı? Tuğrul Baba karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Kimse Bilmez |  Rol: Tuğrul Baba

Ahmet Mekin 'Kimse Bilmez' dizisinde 'Tuğrul Baba' karakterini canlandırmaktadır.
Ahmet Mekin

Özgeçmiş:

Ahmet Mekin, asıl adı Ahmet Kurteli (d. 6 Ağustos 1932, İstanbul) Türk sinema ve tiyatro sanatçısı. Bakırköy Halkevi'nde sahneye çıktı. 1957'de Mahşere Kadar filmiyle sinemaya geçti. Zaman zaman tiyatroya da dönerek 200'e yakın filmde oynadı. Karakter rollerinde başarılı oldu. Önemli filmleri arasında Osman F. Seden'in Aşktan da Üstün (1961), Tarık Dursun K.'nın Kelebekler Çift Uçar (1964), Halit Refiğ'in Gurbet Kuşları (1964) ve Bir Türk'e Gönül Verdim (1969), Lütfi Ö. Akad'ın Düğün (1973), Atıf Yılmaz'ın Selvi Boylum Al Yazmalım (1978) ve Feyzi Tuna'nın Seni Kalbime Gömdüm (1982) adlı yapıtları sayılabilir. Mekin, 1969'da Güngör Dilmen'in İttihat ve Terakki oyununda rol aldı. 1972'de Dostlar Tiyatrosu'nda sahnelenen Abdülcanbaz'da Turhan Selçuk'un ünlü çizgi roman kahramanını canlandırdı.

 
1980'lerden itibaren televizyon dizilerinde gözüken Mekin, Geçmiş Zaman Elbiseleri, Bir Yürek Satıldı, Bağrıyanık Ömer ile Güzel Zeynep, Bir Adam Yaratmak, Denizin Kanı, Bugünün Saraylısı, Tatar Ramazan ve Not Defteri gibi televizyon film ve dizilerinde oynadı.
 
Oyuncu Şükran Sabuncu ile evlidir.
 
(Kaynak: Vikipedi)

Yer aldığı diziler:

Kimse Bilmez (Tuğrul Baba, atv, Baba Film, 2019) 
Kayıtdışı (FOX, Karga Seven Pictures, 2017)
Arkadaşlar İyidir (Show TV, O3 Medya, 2016)
Filinta (Piri Abdullah, TRT 1, ES Film, 201&)
Kayıp Şehir (Kanal D, 2012)Sosyal medya hesapları:   

 ahmetmekinofficial/   


Ajans: Özlem Duran MenajerlikHaftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Kimse Bilmez OYUNCULARI