1001 Tv 2.03.2020 Zümrüdüanka
Zümrüdüanka

Alp Navruz ve Ceren Yılmaz'ın başrollerini paylaştığı, Cemal şan'ın yönettiği, Can Sinan'ın kaleme aldığı, Pastel Film imzalı Zümrüdüanka bu hafta 6. bölümü ile ekrana geldi.Bölümde neler yaşandığına, öne çıkan repliklere, reytinge ve sosyal medyada hakkındaki yorumlara birlikte bakalım.

Serhat, Tolgahan'ı öldürdüğü açığa çıkan Abbas'ı adalete teslim etmek ister, Azimet ise Abbas'a destek verir. Zümrüt, herkesin içinde Abbas'a Meliha hakkında hesap sorar. Artık Zümrüt'ten kurtulmak isteyen ve Azimet'in Saniye'yi Serhat'la evlendirmek istediğini öğrenen Abbas, Serhat'la yakınlaşmasını sağlamak için Saniye'nin evini yakar. Yangını duyan Azimet, Saniye'yi konağa getirir ve artık burada yaşayacağını herkese ilan eder. Saniye'nin gelini olmasını istediğini de saklamaz. Zümrüt, Serhat'ın bu olanlara sessiz kalması üzerine konağı terk eder. Serhat, peşinden gider ve yolda onu bulur. Yaşadığı olaylar yüzünden bunalan Suhandan evden kaçar. Onu bulmaya çalışan İhsan, Sehat'ı arar. Zümrüt'le birlikte Suhandan'ı konağa geri getirirler.
 
Tolgahan'ın ailesi olayı unutmak niyetinde değildir. Konağa boş bir tabut gönderirler. Serhat, tabutu alarak Tolgahan'ın ailesine gider ve kan davası istemediğini söyler.
Abbas, Meliha'yı oteline halkla ilişkiler müdürü olarak işe alır. Zümrüt, onun asıl niyetinin farkındadır. Abbas'ı tehdit eder, Meliha'yı oradan götürmek ister. Aralarında çıkan tartışmada Zümrüt onu tokatlar. Meliha, artık onun ablası olmadığını söyler.

Tolgahan'ın ailesi konağı basar ve Suhandan'ı kaçırır. Serhat'ın ve Zümrüt'ün içinde olduğu arabayı da takip edip sıkıştırırlar. Serhat ve Zümrüt kaza yaparlar.


REPLİKLER

 

Serhat - Kimse kendi hükmünü kendi kesemez. Bu ülkede polis var, savcı var, adalet var... Kendi kendine yargı dağıtamaz böyle.
 
Zümrüt (Serhat'a) - Sen benim yanımda olduğun sürece ben her şeyle mücadele ederim; dik dururum. (İç ses) Yeter ki sen sev beni; yeter ki gözlerin başka kimseye bakmasın, Serhat. Biliyorum inanmıyorsun bana, biliyorum duymuyorsun sesimi ama ben seni öldükten sonra bile sevdim. Her gün mezarına geldim. Oturdum başucuna, konuştum seninle. Saçlarını okşadım, ellerini tuttum, başımı yasladım omuzuna. Arkadaşlarının anneleriyle konuştum. Onlara ağladım, onlarla dertleştim. Seni anlattım. Sen topraktın, gökyüzüydün benim için.
Serhat (İç ses) - Ben sevemem seni, gözlerine bakamam artık. Artık inanmıyorum sana. Duymuyorum sesini, çünkü sen benim hayallerimi öldürdün. Ben senin için savaşırken sen benim düşlerimi öldürdün. Keşke görebilseydin seni o bindallının içinde. Keşke görebilseydim eline al kınalar yakıldığını. Ama sen benim yarınlarımı öldürdün. Sen benim yüzümdeki gülümsemeyi çaldın, Zümrüt. Sen benim içimdeki aşkı öldürdün.
Zümrüt (İç ses) - Bir kere öpsen beni bütün yaralarımız iyileşecek. Bir kere sarılsan ana nefes alacağız. Bir kere inansan bana her şey geçecek.  
 
Serhat - Evvel zaman içinde bir kuş varmış. Kuş gücü, sadakati, saflığı, adaleti, aşkı, hakkaniyet, temsil edermiş. Zümrüdüanka aşk vadisinden geçerken zümrüt gözlü kızı görmüş. Zümrüt gözlü kız aşk vadisinde kaybetmiş Zümrüdüanka'yı. Onu sonsuza dek bekleyeceğini söylese de beklememiş. Sonra ayrılık vadisinde yine karşılaşmışlar. "Beni niye beklemedin?" demiş Zümrüdüanka, zümrüt gözlü kıza. Bir cevap alamamış. Sonra ikisi de ayrı diyarlara uçup durmuşlar.

Abbas (Serhat hakkında) - Ona karşı büyük bir zaafım var. Bazen, böyle yüreğime sokasım geliyor, içime sokasım geliyor keratayı. Bazen de ümüğüne çökeyim, nefessiz bırakayım istiyorum keratayı. 
 
Abbas - Zaten Serhat da boş değil bu kıza; yaklaşıyor ona saniye saniye. E bu Saniye de eriyor zaten bu Serhat'a. Zaten Serhat'a erimeyen yok ki... Bizim sokaktaki kediler de eriyor Serhat'a.
 
Abbas - Derd-i aşka müptelasın, Saniye. Neme lazım, kâr senin. Malın mülkün yoktur amma, kanaatin var senin. Aşk oldur kim kılar, canın feda cananına; Meyl-i can etmesin, her kim ki kıymaz canına.
 
Zümrüt - Sen beni seviyor musun, Serhat Demirkan? Beni seviyor musun, Serhat? Seviyor musun? "Seviyor musun" dedim sana!
(Serhat sessiz kalır)
Zümrüt - Bir insan susuyorsa cevabı "hayır" demektir. O zaman beni koruma, bana insanların içinde sahip de çıkma. Sadece beni sev istemiştim.
Serhat (İç ses) - Ben seni çok seviyorum, Zümrüt. Çok seviyorum...

Serhat - Sevgi sadece kelimelerle anlatılmaz. Bazen bir bakış, bazen bir nefes yeterli.

REYTİNG

Zümrüdüanka'nın 29 Şubat Cumartesi ekrana gelen ve Kuzey Yıldızı ve Survivor ile rekabet eden bölümü tüm kategorilerde izleyicisini artırmayı başardı.
Dizinin 6. bölümü Toltal'de 8.72 reytingle ikinci sırada yer alırken AB'de 6.21 ve ABC1'de 7.31 reytingle günün en çok izlenen dizisi ve en çok izlenen 2. programı oldu.
Zümrüdüanka Zümrüdüanka Zümrüdüanka

Paylaş

 

Tüm Zümrüdüanka Bilgileri