1001 Tv 16.02.2020 Zümrüdüanka
Zümrüdüanka

Alp navruz ve Ceren Yılmaz'ın başrollerini paylaştığı, Cemal Şan'ın yönettiği, Can Sinan'ın kaleme aldığı, Pastel Film imzalı Zümrüdüanka, bu hafta FOX'ta 4. bölümüyle ekrana geldi. 
Dizinin 6. bölümünde neler yaşandığına, öne çıkan repliklere, bölüm reytingine ve sosyal medyada hakkında yapılan yorumlara birlikte bakalım.

Zümrüt, üzerine yürüyen Abbas'ı bıçaklar ve yarlar. O sırada silah sesi duyulur, Abbas kaçar. Serhat, odaya geri döndüğünde Zümrüt'ün saklamaya çalıştığı bıçağı fark eder. Serhat, Zümrüt'ün boynundaki Zümrüdüanka kolyesini kopartır ve ona kanepede yatmasını söyler. 
Zümrüt'ün kardeşi Meliha, temizlik yaparken Serhat'ın askerdeyken Zümrüt'e yazdığı mektupları bulur, Ülfet'e de gösterir. Mektupları Abbas'a satarlar. Yönetim kurulu toplantısında, emekli edildiğini öğrenen Abbas, bu mektupları çıkartarak Zümrüt ve Serhat'ın eskiden beri sevgili olduklarını herkese açıklar. Abbas, Azimet'i Serhat'ın Adil'i öldürdüğüne inandırır. Azimet, Zümrüt'ten hesap sorar. Serhat, Abbas'ın nasıl bir insan olduğunu Azimet'e kanıtlamak için onu Saniye'yle tanıştırır. Saniye ona her şeyi anlatır. 
 
Zümrüt, annesi ve kardeşinden hesap sormak için eve gider. Dönüşte Serhat ve Saniye'yi yine birlikte görür. Serhat'ın başkasıyla ilişkisi olduğunu düşünmek ona acı vermektedir. Saniye'nin ardından ardından Abbas'la konuşan Azimet fenalaşır. Onunla Zümrüt ilgilenir. 
 
Abbas'ın kızı Suhandan kayıptır. Abbas onu erkek arkadaşı Tolgahan'ın evinde bulur ve onu öldürtür.
 
Serhat'ın doğum günüdür. Zümrüt, onun için bir pasta yapar ve şirkette tüm çalışanlarla sürpriz bir kutlama düzenlerler. Kutlama sırasında polisler gelip Serhat'ı göz altına alırlar. Abbas, Tolgahan cinayetini Serhat'ın üzerine atmıştır.


REPLİKLER

 

Abbas- Bazı krizleri fırsata dönüştürmek lazım. Abbas olmak da bunu gerektirir. 
 
Serhat- Zümrüdüanka yakışmıyor artık sana. Tenine değmesin.
 
Zümrüt- Ben küçükken dedem hep aynı masalı anlatırdı bana: Zümrüdüanka'nın masalını. Zümrüdüanka'yı Zümrüdüanka yapan otuz kuş, bir gece dolunayın önünde kanat çırpıyorlarmış. Ve onlar aya sormuşlar, "Sen neden güneşin etrafında dönüyorsun?" diye. Ay da demiş ki onlara: "Ben inandım güneşin ışığına. Ben inandım onun parlaklığına. Zaten eğer inanmazsan ve güvenmezsen kaybolup gidersin karanlıkta.
 
Meliha- Ablama bak sen! Meğer ne yere bakan yürek yakanmış. Sen git ilk önce yeğenini tavla, sonra amcasıyla evlen; amcası ölsün, sonra yeğeniyle evlen. Trigonometri sorusu gibi.
 
Serhat (mektup)- "Sevgilim" Yetmiyor sevgilim sözü. Çünkü sen benim için sonsuz bir güneşsin, çiçek açmış bir bahar dalısın.  Kaybettiğim anamın şefkat dolu ellerisin. Tütün kolonyası kokan babamsın sen benim. Ama sen onlar gibi gitme, Zümrüt. Sen de onlar gibi gitme. Alma o gözlerini benden; çünkü senin gözlerin olmadan yaşayamam ben. Senin gözlerin olmadan göremem.
 
Nevcihan- Hani sen hep çevrendekilere ağlarsın ya "kimse beni sevmiyor" diye, aslında sen kendini sevmiyorsun, çevrendekileri hep aşağılıyorsun, hep satın alınacak bir mal gibi görüyorsun... Abbas sen kendinden nefret ediyorsun.
 
Zümrüt (iç ses)- Yapma bana bunu, Serhat. Bana bunu yaşatma. Yapma!
Serhat (iç ses)- Sen istedin bunu, Zümrüt. Sen ektin bu zehirli tohumları. Sen de, benim gibi seyredeceksin aramızda büyüyen nefret ağaçlarını. 
 
Serhat (Zümrüt'e)- Bana bak! Ben düşmanın mermisiyle tam buramdan (yarasını gösterir) vuruldum; 7,62'lik piyade tüfeği mermisiyle... Bu yara zamanla kapandı. Ama sen beni tam buramdan (Zümrüt'ün elini kalbine götürür) vurdun. beni düşmanın mermisi öldürmedi ama sen öldürdün, Zümrüt. Bu yara hiçbir zaman kapanmadı, hiçbir zaman da kapanmayacak.


REYTİNG

FOX'ta cumartesi akşamları ekrana gelmeye başlayan; Kalk Gidelim, Kuzey Yıldızı, O Ses Türkiye ve gün değiştiren Afili Aşk'la rekabet eden Zümrüdüanka bu hafta da kanalını memnun edecek izlenme oranlarına ulaşmış olsa da tüm kategorilerde izleyici kaybı yaşadı. Dizi reyting bandı bazında Total'de 1, AB'de 1 ve ABC1'de 2 basamak geriledi. Dizinin 4. bölümü Total'de 7.19 reytingle ikinci, AB'de 4.44 reytingle dördüncü ve ABC1'de 5.80 reytingle yine dördüncü sırada yer aldı.
Zümrüdüanka Zümrüdüanka Zümrüdüanka

Paylaş

 

Tüm Zümrüdüanka Bilgileri