1001 Tv 10.02.2020 Zümrüdüanka
Zümrüdüanka

Alp Navruz ve Ceren Yılmaz'ın başrollerini paylaştığı, Cemal Şan'ın yönettiği, Can Sinan'ın kaleme aldığı, Pastel Film imzalı Zümrüdüanka bu hafta 3. bölümüyle ekrana geldi. Bölümde neler yaşandığına, öne çıkan repliklere, izlenme oranlarına ve sosyal medyada hakkında yapılan yorumlara yakından bakalım.
 

Serhat, Zümrüt'ü amcasının ilk gecelerini geçirmek için hazırladığı bağ evine götürür ve Zümrüt'ün kendisi için sadece bir emanet olduğunu, bu eve onu, kendisiyle ilgili bir umut beslememesi için getirdiğini söyler. Aralarındaki tartışma sonrasında Zümrüt evden kaçar. Serhat onu bulduğunda Zümrüt bayılır. 
Serhat'ın Zümrüt'le evlenmesine engel olmak isteyen Abbas, Zümrüt'ün babası Rüstem'i Serhat'a karşı doldurur ve onu vurması için eline bir silah vererEk bağ evine gönderir. Rüstem, Zümrüt ve Serhat'ı birlikte görür, ateş eder ama vuramaz. Dışarı çıkıp silahı gören Serhat, Abbas'a giderek hesap sorar. 
 
Serhat, fabrikaya gelir ve işlere el koyar. İşçilere zam yapacağını ve koşullarının iyileştirileceğini açıklar. Bu durum onu Abbas'la yeniden karşı karşıya getirir. Abbas'ın, ölümüne sebep olduğu Oya'nın ablası Saniye, Serhat'a her şeyi anlatır.
 
Akşam Serhat, Azimet ve Abbas, Zümrüt'ü istemeye giderler. Abbas, kendisini şikayet ettiği için Saniye'yi dövdürtür. Saniye Serhat'tan yardım ister. Serhat apar topar gidince Abbas, Zümrüt'e Saniye'nin Serhat'ın sevgilisi olduğunu söyler. Serhat ve Saniye'yi birlikte gören Zümrüt buna inanır.
 
Ertesi gün nikah gerçekleşir. Nikahın ardından Zümrüt, Adil'den kendisine kalan tüm mal varlığını Serhat'a devrettiğini açıklar. Serhat, kendisine devrolan hisselerle Demirkan Holdingin yeni yönetim kurulu başkanı olur.REPLİKLER

Zümrüt- Ben küçükken dedem hep aynı masalı anlatırdı bana: Zümrüdüanka'nın masalını... Zümrüdüanka'ya ulaşmak için önce yedi vadinin en çetini olan Aşk Vadisi'nden geçmen gerekirmiş. Eğer sen boğulmadan o vadiden geçebilirsen Zümrüdüanka bulutların arasından, güneşe benzeyen yüzünü gösterirmiş sana. Ve o yedi renk veren gözleriyle sana baktığında bütün sesler kesilirmiş; gölgeler, karanlıklar kaybolurmuş. Birinin kalbinde kibir, haset ve garez varsa hemen anlarmış Zümrüdüanka. İşte o zaman kim varsa etrafında onları kabuslarla, karabasanlarla sararmış. Çünkü "İnsanın kalbinde sadece aşk olmalı." dermiş, Zümrüdüanka. Gerçek aşk için yanmak gerekirmiş. Ancak, sen gerçekten yanarsan, o zaman ışığınla aydınlanırmış sevdan.
 
Zümrüt (Serhat'a)- Bir tek ben suçluyum, değil mi? Niye askere gitmeden önce parmağıma bir yüzük takmadın? Çok mu gördün? Neden bizden kimseye bahsetmedin? Utandın mı? Ailemden istemeye gelmek bu kadar zor muydu? Ben suçluyum, her şey benim yüzümden. Vahap'la da ben kırıştırdım, Adil amcanı da ben ayarttım; haklısın. Hiç mi tanımadın beni? Hiç mi? Zümrüt'ün ben, Zümrüt'üm. Hatırladın mı? Hatırla! Zümrüt'üm ben, Zümrüt! ... Yeter üstüme basıp geçtiğin. Ben bir tek seni sevdim.
 
Ömer - Abbas, kork! Serhat Demirkan geliyor.
 
Zümrüt (Nevcihan'a) - Burayı yuva yapan sizin ailenize olan şefkatiniz. Abbas Bey her şeyini size borçlu. Eğer siz giderseniz her şeyini kaybeder. Bir de unutmayın ki siz çok güzel bir kadınsınız. Eğer sizin kıymetinizi bilmiyorsa, onun kendi kalbinin çirkinliğidir.
 
Serhat (Abbas'a) - Sen burada tek başına çalışmıyorsun, tek başına kazanmıyorsun. Mühendisinden çaycısına, işçisinden müdürüne herkesin hakkı var burada. Ve ben kimsenin hakkını kimseye yedirmem.
 
Abbas - Allah'ım, bir kapıyı kapıyorsun, sonra öbürünü de kapıyorsun.
 
Serhat (Zümrüt'e) - Bu konakta herkes sana saygı duyacak, Zümrüt, ama ben duymayacağım. Herkes seni çok sevecek ama ben sevmeyeceğim.
 
Serhat - Gerçekten sevdin mi beni?
Zümrüt - Çok... Kendimden bile çok...
REYTİNG

8 Şubat Cumartesi akşamı ekrana gelen bölümüyle Kuzey Yıldızı İlk Aşk, Kalk Gidelim ve O Ses Türkiye ile rekabet eden Zümrüdüanka, önceki haftaya göre büyük bir sıçrama gerçekleştirdi. Üç kategoride de izleyicisini artıran dizi, Total'de 6 reyting bandından 8 bandına, AB'de 4 bandından 5 bandına ve ABC1'de 5 bandına 7 bandına yükselmeyi başardı.
Dizinin 3. bölümü Total'de 8.06 reytingle ikinci, AB'de 5.71 reytingle dördüncü ve ABC1'de 7.78 reytingle ikinci oldu.
Zümrüdüanka Zümrüdüanka Zümrüdüanka

Paylaş

 

Tüm Zümrüdüanka Bilgileri