Uzunçorap 20.11.2016 Yüksek Sosyete
Yüksek Sosyete

19 Kasım Cumartesi günü prime time yayın kuşağında yeni bölümleriyle 6 dizi yayınlandı. Kanal D dizisi "Altınsoylar" 3. bölümüyle, Fox Tv dizisi "Kalbimdeki Deniz" 5., Show Tv dizisi "Aşk Laftan Anlamaz" 19., Star Tv dizisi "Yüksek Sosyete" 21., Atv dizisi "Kertenkele" 80. ve TRT1 dizisi "Seksenler" 202. bölümleriyle ekrana geldiler. Yerli dizi yayınlayan 6 majör kanalın tümünde dizi yayını yapıldı. Tv8 bilindiği üzere, uzun süredir PT dizisi yayınlamıyor.

 
Günün en çok izlenen dizisi tüm gruplarda son iki haftadır olduğu gibi dün akşam da "Kalbimdeki Deniz" oldu. Dizi aynı zamanda Total ve ABC1 gruplarının en çok izlenen programı oldu, ABC1 grubunda ise 2. sıraya yerleşti. "Kalbimdeki Deniz" ABC1 grupta reytingini (7+)'ya taşıdı. Ayrıca  sıralamada ikinciliğe yerleşen dizilerle arasında epey puan farkı gerçekleşti. "Kalbimdeki Deniz" aldığı bu sonuçlarla kanalı Fox Tv'nin yüzünü güldürdü. 
 
Dizi reytinglerinde ikinci sıra "Kertenkele" ve "Seksenler"  arasında paylaşıldı. "Kertenkele" Total grupta, "Seksenler" AB ve ABC1 gruplarında, gruplarının en çok izlenen ikinci dizileri oldular. Üçüncü sıraya da Total ve ABC1'de "Kalbimdeki Deniz" özet bölümü ve AB grubunda "Aşk Laftan Anlamaz" dizileri yerleşti.  
 
Günün dikkatlerin üzerinde olduğu konularından biri, gün değiştirerek biri çarşambadan, diğeri perşembeden olmak üzere cumartesiye gelen "Aşk Laftan Anlamaz" ve "Yüksek Sosyete" dizilerinin reyting durumuydu. "Aşk Laftan Anlamaz" 17. bölümünden itibaren yani 3 haftadır cumartesi gününde ve ilk iki haftasında güzel bir çıkış yakaladı. "Yüksek Sosyete" ise 20. bölümüyle cumartesiye geçmişti, yani o da dün akşamla birlikte iki haftadır cumartesi akşamları ekrana geliyor. İkisi de Bi Yapım projesi olan dizilerden "Aşk Laftan Anlamaz" bu hafta yüksek oranlarda olmamakla birlikte tüm gruplarda reyting kaybı yaşadı. Fakat şu durumda bile dizi tüm gruplarda (3+) oranında izlenme dengesini tutturmuş durumda. "Aşk Laftan  Anlamaz" 16. bölümüyle yayınlandığı son çarşamba günü (2.81, 1.57, 2.4) sonuçlarını almıştı. Dün akşamki sonuçları ise (3.73, 3.46, 3.76) şeklinde gerçekleşti. Dolayısıyla AB grubunda önemli bir toparlanma yaşadığı görülüyor.
 
 "Yüksek Sosyete" bu hafta Total ve ABC1 gruplarında çıkış gösterdi, AB grubunda ise reyting kaybı yaşadı. Dizi 19. bölümünün yayınlandığı son perşembesinde (4.39, 3.80, 3.74) sonuçlarını almıştı. Dün akşamki sonuçları ise (3.47, 2,81, 3.55) şeklinde. Yani perşembe gününe kıyasen üç grupta da reyting kaybetmiş durumda. Üstelik ilk kez 2 puanlı bir reytinge inmiş oldu. Bunun da dizi için bir alarm çanı olduğunu düşünüyorum. Biz şu anda 46. haftadayız. Geçen hafta "Yüksek Sosyete" kanalın en az reyting alan dizisi oldu. Ondan önceki hafta Total ve AB gruplarında "Paramparça", ABC1 grubunda "Yüksek Sosyete" olarak gerçekleşmişti. 43. haftada ise tüm gruplarda "Paramparça" idi. "Paramparça" şu anda reytinglerini (5+, 4+, 5+) şeklinde yükseltmiş durumda. "Yüksek Sosyete" düzenli ve severek izlediğim dizilerden. Takip ettiğim bazı dizilerle arama bölümler girmesine rağmen "Yüksek Sosyete" bugüne dek kendini izletmeyi başardı. Dolayısıyla dizisini seven her izleyici gibi, ben de "Yüksek Sosyete"nin bu hafta Total ve ABC1 gruplarında gösterdiği çıkış tüm gruplarda ve sürekli göstererek, tekrar yüksek reytinglerine ulaşmasını istiyorum..
 
 Kanal D'nin yeni dizisi, üçüncü bölümüyle ekrana gelen Altınsoylar geçen hafta tüm gruplarda aldığı (2+) reytinglerden bu hafta (1)li reytinglere indi. Günün en az izlenen dizisi oldu. 

Her grupta reytingi yükselen diziler: Kalbimdeki Deniz, Seksenler 
Her grupta reytingi düşen diziler: Aşk Laftan Anlamaz, Altınsoylar

Paylaş

 

Tüm Yüksek Sosyete Bilgileri