Uzunçorap 27.09.2017 Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

26 Eylül 2017 Salı akşamı üç dizi ekrana geldi: Dolunay (Star), Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Atv) ve Tutsak (Kanal D).

Günün en çok izlenen dizisi, geçen hafta yeni sezonuyla ekrana dönen "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" oldu. Tüm programlar arasında, UEFA maçından sonra ikinci sıraya yerleşti. Dizi aynı zamanda her üç reyting kategorisinde de reytingini arttırdı. Geçen hafta tüm gruplarda 7 bandıydayken bu hafta Total ve AB gruplarında 8 bandına, ABC1 grubunda 9 bandına çıktı. Diğer bir deyişle, geçtiğimiz sezon final bölümünün reytinglerini yakaladı. "Edho" ayrıca geçtiğimiz hafta ABC1 grubunun en çok izlediği dizi oldu. Dün akşamki bölümüyle aldığı sonuçlar ve geçen haftaya göre reyting değişimi ise şöyle: 
(Total 7.11 -> 8.23) (AB 7.74 -> 8.41) (ABC1 7.83 -> 9.28)
 
Yaz sezonunun popüler dizisi, tüm programlar arasında 5. sıraya yerleşen "Dolunay" oldu. Geçen hafta 2. sıradaydı. "Dolunay" üç reyting kategorisinde de önceki bölümüne göre reyting kaybetti. Total grupta 4 bandını koruyarak kontrollü bir düşme yaşarken, AB grubunda 5 bandından 3 bandına geriledi. Dizi iki haftadır tüm gruplarda kayıp yaşıyor. Neden böyle olduğu hakkında bir fikriniz varsa aşağıya paylaşırsanız memnun olurum. Bölümü, başından biraz izleyemediysem de çoğunu izledim ve güzel, akıcı bir bölüm olduğunu düşünüyorum. Hele Asuman'ın olayları hızlandırmasıyla çifte final yaptı: Bir yanda Hakan'la Demet, bir yanda Deniz'le Ferit. Yani dizi macerasını da kaybetmiyor, entrikada boğulmadan bir gerilimi, hatta son zamanların gözde türü olan "polisiye"si bile az biraz mevcut. Bakalım durumu önümüzdeki hafta toparlanacak mı. "Dolunay"ın dün akşamki ve önceki hafta reyting sonuçları şöyle:
(Total 4.98 -> 4.49) (AB 5.36 -> 3.71) (ABC1 5.50 -> 4.60)
 
Geçen hafta ilk bölümüyle seyirci karşısına çıkan "Tutsak"ın reytinglerine geldiğimizde ise, Total grupta yükseliş görüyoruz. Dizi yine 3 bandında kalmakla beraber reytingini bir miktar arttırmış. AB ve ABC1 gruplarında ise 4 bandından 3 bandına gerilemiş. Sosyal medyadaki yorumlardan dizinin sevildiğini, beğenildiğini, oyunculukların samimi ve inandırıcı bulunduğu izlenimini aldım. Yani sözel veriler olumlu, öte yandan sayısal verilerde bunun tam karşılığı gelmemiş. "Tutsak" bu haftaki bölümüyle Totalde 8, AB'de 7, ABC1'de 6. sıralara yerleşti. Dizinin 2. bölüm ve geçen haftaki reyting sonuçları:
(Total 3.27 -> 3.40) (AB 4.07 -> 3.60) (ABC1 4.00 -> 3.55)
 
Dün yeni sezonuna başlayan "Adını Sen Koy" önceki güne göre tüm gruplarda reytingini arttırdı. ABC1'de 2 bandına çıktı. AB'de henüz 3 bandına çıkamadı, 1 bandında ama artış var. Tüm gruplarda reytingini arttıran bir diğer dizi de "Beni Affet".  Total ve AB grubunda "Adını Sen Koy"un üstünde, ABC1'de ise "Adını Sen Koy" üstte. "Elif" AB'de bu hafta da geçen hafta da ilk yüze giremedi, Total ve ABC1 gruplarında 1 bandında, Totalde reytingini arttırmış, ABC1'de düşüş yaşamış durumda.
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Paylaş

 

Tüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Bilgileri