1001 Dizi 1.01.2020 Elimi Bırakma
Elimi Bırakma

Sosyal medyada takipçilerimize "Yılın dizisi sizce hangisiydi ve neden?" ve " Yılın kadın ve oyuncusu sizce kimdi ve neden?" diye sorduk. İşte Twitter, Instagram ve Facebook'ta sizlerden gelen yanıtlar:

 
YILIN DİZİSİ
 
"Yılın dizisi sizce hangisiydi?" sorumuza, takipçilerimizden gelen yüzlerce yorum içinde en çok 'Elimi Bırakma' yanıtı verildi. "Neden?" sorumuza gelen yanıtlardan bazıları ise şöyleydi:
 
Mualla Kılıçoğlu - "Şeker teyzenin aileyi bir arada tutması. İnsanlara karşı iyi davranışı."
 
vampire clones - "ElimiBırakma tabiki samimiyet aile sıcaklığı ve naif bir aşk hikayesi" 
 
Milena - "Elimi Bırakma'da anladım ki hayatınızda üç tür insan bulacaksınız: Hayatınızı değiştirenler, hayatınıza zarar verenler ve hayatınız olanlar."
 
AlpNavrzufan - "Elimi Bırakma ile yaşadık ve öğrendik. Sen bir insansın, mükemmel değilsin. İncindin ama hayattasın. Bazen yolculuğumuzda hüzün vardır ama pek çok güzellik de vardır."
 
Mari - "Elimi Bırakma bize aşkından vazgeçmemeyi öğretti. Kalbinle sev, beyninle değil. Birlikte ağla ve gül. Ve bu, benim hayatımın bir parçası haline gelen tek Türk dizisi. Bu güzel dizi için teşekkürler.
 
Princz Yvette - "Elimi Bırakma çünkü ailemiz oldular. Ve AzCen'in aşkı bizi mucizelere inandırdı. Mucizelere inan! 
 
elmibirakmafan - "Elimi Bırakma'dan hayatı, en önemlisi aile olmayı öğrendim. Umarım bir mucize olur da bitmez."
 
 
"Yılın dizisi sizce hangisiydi?" sorumuza, takipçilerimizden yorumlar içinde adı en çok söylenen ikinci dizi 'Her Yerde Sen' oldu. "Neden?" sorumuza gelen yanıtlardan bazıları ise şöyleydi:
 
ArchZeynep  - "Her Yerde Sen. Hikaye kurgusu, basit gibi görünen hikayedeki ince detaylar, Peter Pan ve Wendy, verdiği sosyal mesajlar, oyuncuların set önü ve arkasındaki uyumu, güçlü ve kendi ayakları üzerinde durabilen kadınlar"
 
Merih ama AyFurla her gece şampanya - "Her Yerde Sen’di tabikii. Kadına ve hayvanlara değer vermesiyle, sosyal sorumluluk projeleriyle."
 
keyfimilekahyam - "Her Yerde Sen’in değindiği konular bir yaz dizisinin çoook ötesiydi...."
 
 
"Yılın dizisi sizce hangisiydi?" sorumuza verilen yanıt sayısında Elimi Bırakma ve Her Yerde Sen'in ardından 3. sırada Kuzgun geldi. Dizi, hakkında yapılan yorumların bazıları şöyleydi:
 
Lingo lingo - "Kuzgun benim için her daim özel bir dizi olarak kalacak. Kısa sürdü maceramız ama çok güzeldi."
 
Nilza Oliveriazz -  "Kuzgun 2019'un en iyi dizisiydi. Doğru düzgün bir tanıtım yapılmadan uluslararası bir fan kitlesi edinmeyi başardı ve kötü bir gün ve kanalda 2 sezon yayında kalabildi."
 
ardusbarisT - "Kuzgun en iyi Türk dizisiydi. Benzersiz, özel ve bir başyapıttı. Neşeyi, acıyı, mutluluğu, aşkı, tutkuyu, hüznü, heyecanı ve ihtiyacımız olan her şeyi deneyimledik. Ve performansları, özellikle Barış Arduç'unki, en iyisiydi.
 
Merve kozan - " Kuzgun 2019'un en iyi yanıydı. Sorun, kopyala/yapıştır senaryolara bağımlı olan izleyicilerdi. Kuzgun'unki farklıydı; cüretkardı. Aksiyonun hızı, Türk dizilerinde görülmemişti. Ve Barış Arduç ve Burcu Biricik en yakışan/profesyonel çiftti.
 
"Yılın dizisi sizce hangisiydi?" sorumuza en çok yorum alan diğer diziler ise sırasıyla Hercai, Çarpışma ve Mucize Doktor oldu. Bu üç dizi ve diğer diziler için gelen yorumların bazıları yorumların bazıları şöyleydi:
 
Faffieee - "Hercai  yılın dizisiydi. Yıllar sonra ilk kez bir dizi için saatleri saymaya basladım ben, ilk defa bas rol oyuncularında bu kadar uyum ve kimya gördüm."
 
Aysel - "Hercai çünkü baş rol oyuncuları Akın Akınözü ve Ebru Şahin müthiş iş çıkardılar ortaya."
  
Nisan Yıldırım - "Mucize doktor su farkındalığı ele aldıkları ve oyunculukları mükemmel oldukları için."
 
a_noblelight - "Mucize doktor kesinlikle. Taner Ölmez çok başarılı bir şekilde bu rol de oynuyor. Dizinin anlamı çok güzel, farkındalık yaratıyor."
 
royaaei - "Afili Aşk samimi ve iç açıcı bir dizi, Çağlar ve Burcu zaten efsane."
 
Günesin Kizi - "Bir Zamanlar Çukurova. Murat Ünalmış bir harika."
 
FairytaleEK - "Erkenci Kuş çünkü olağanüstü bir uyumları olan CanEm, Demet Özdemir ve Can Yaman vardı."
 
Marina Brentin - benim için 2018/2019'da Erkenci Kuş fenomendi. Ayrıca Vuslat, tamamen farklı ve güçlü bir dizi.
 
Nazan Esra Ayanoğlu - "2019 un en iyi dizisi açık ara drama İstanbullu Gelin ve Bir Aile Hikayesi, romcom da Erkenci Kuş. En kötü dizi ise Netflix'e düştü Hakan. Neydi o ya 'sadık olanlar'?" 
 

 
YILIN KADIN OYUNCUSU
 
Takipçilerimizin en çok yanıt verdiği ve yorum yaptığı kategori bu oldu. "Yılın kadın oyuncusu sizce kimdi?" sorumuza, takipçilerimizden gelen yüzlerce yorumda 'Alina Boz' ve 'Elçin Sangu' başa baştı. "Neden?" sorumuza gelen yanıtlardan bazıları ise şöyleydi:
 
Elçoci - "Elçin Sangu. Dramda başarılı bazı oyuncular, şımarık, şaşkın kızı oynarken öyle abartıp yapmacık oluyor ki... Oysa Elçin öyle doğal ki, en ufak bir abartı yok, dört dörtlük bir oyuncu. Rol neyi gerektiriyorsa o, en ufak bir falsosu yok."
 
ghayat - "Alina Boz çünkü muhteşem bir oyuncu."
 
ElcinSangu1Elci - "Elçin Sangu. Ses tonunu en etkileyici kullanan oyuncu. Gözleriyle oynar. Abartısız, yapmacıksız, yalın oyunculuk." 
 
Ç'A'D'A - "Alina Boz. Kuşkusuz aralarındaki en güzel,en işine sadık olan ve en tatlı kişi."
 
Benan_Belen . "Elçin Sangu. Tek tip oyuncu değil. Oynadığı karakterler benzemez, tip olarak da her seferinde farklı görünür. Eğitimle bir şeyler öğrenilebilir ama yetenek farklı bir şey. Doğuştan yetenekli, her özelliğe sahip. Daha ne olsun."
 
ysmn Nurdan Akbulut - "Alina Boz tabi ki, içten ve samimi seyirciye çok iyi yansıtıyor duyguyu."
 
Emel Onur Kuzu - "Elçin Sangu. Her rolü hakkını vererek abartmadan oynayan bir oyuncu."
 
Hatice - "Alina Boz. Rolünü oynarken yaşıyor ve bunu bize de yaşatıyor. Duyguyu seyirciye geçirebilmek çok önemli bir oyuncu için. O bunu gerçekten başarıyor ve çok yetenekli bir oyuncu. Umarım yolu ve bahtı açık olur."
 
Elçin-Elçin - "Elçin Sangu, oynadığı karakterin ruh halini seyirciye bire bir geçirir. Doğuştan yetenek böyle bir şey. İşte bu yüzden Elçin ve diğerleri!"
 
asl_ozydn - "Alina Boz. Karakterinin hakkını tam anlamıyla verdiği,yüksek performansı ve kaliteli oyunculuğu için."
 
Aksin Mecidov - "Şu adaylar içinde tabii ki de Elçin Sangu ama genel anlamda benim için bir numara Beren Saat."
"Yılın kadın oyuncusu sizce kimdi?" sorumuza, takipçilerimizden gelen yanıtların sayısında 'Alina Boz' ve 'Elçin Sangu'yu 'Hazal Subaşı' takip etti. "Neden?" sorumuza 'Hazal Subaşı' için çok sayıda yorum yapıldı. Bazıları şöyleydi:
 
Sevinç Turgut - "Bence Hazal Subaşı çünkü oynadığı her rolde sanki gerçekmiş gibi seyirciyi etkiliyor."
 
Ahsen  - "Hazal Subaşı. 1 yılda üç farklı karaktere hakkıyla can verdiği için tabi ki canımız, su damlamız."
 
HazEr Ayşe - "Hazal Subaşı. Bir yılda üç farklı karakteri oynayıp gönüllerimize taht kuran, oynadığı her karakteri sonuna kadar yaşayan tabi ki de pırlantamız, su damlamız."
 
Hancı 60 - "Gülüşünde kaybolmak Hazal Subaşı için sanki. Her duyguyu çok güzel yansıtıyor."
 
Şey - "Hazal Subaşı tabi ki. Oyunculuk yeteneği hayranlık uyandırıyor."
 
Nehir - "Hazal Subaşı yetenekli gelecek vadeden bir oyuncu."
 
Es - "Hazal Subaşı  doğal her oynadığı karakterde farklı bir tipe mimiklere girebilen yetenek"
 
Bahar Yeli - "Hazal Subaşı. Sektörde yeni olmasına rağmen girdiği rolleri başarıyla oynadı."
 
Duru Gül - "Hazal Subaşı. Yetenekli, sempatik, güzel, samimi."
 
AyşeNaz4281638 - "Hazal Subaşı her rolün hakkını vererek oynuyor. Yetenekli saygılı ve mütevazi olduğu için."
 
eceyasarc - "Hazal Subaşı, çok tatlı ve başarılı yeni oyunculardan olmasına rağmen çok güzel dizilerde oynaması."
 
Martis Viorica - "Hazal Subaşı ve Ebru Şahin, çok güzel ve yetenekli iki aktris. Bunu çok başarılı bir şekilde oynadıkları karakterlerle ispatladılar."
 
 
"Yılın kadın oyuncusu sizce kimdi?" sorumuza, takipçilerimizden gelen yanıtların sayısında 4. sırada Demet Özdemir var. "Neden?" sorumuza gelen yanıtların ise bazıları şöyle:
 
Bahar Özdemir - "Demet Özdemir, bu yıl başarısına başarı kattı, daha da katacak."
 
Rose - "Demet Özdemir, çünkü onda güçlü, bağımsız ve çalışkan bir kadının özellikleri var. Ailesini seviyor ve çok sayıda yardım kuruluşunu destekliyor. Hayvanları ve doğayı seviyor. Sağlam bir kadın, sadece güzel değil; sevgi dolu ve nazik.
 
Elizey - "Kesinlikle Demet Özdemir. Dünya üzerindeki genç ve yaşlı, tüm kadınlara güç ve ilham veriyor." 
 
Veraneo77 - "Demet Özdemir. Her zaman benzersiz, harika bir insan ve özellikle harika bir oyuncu olacak."
 
mabzymabz - " Geçen yıl, bu yıl ya da gelecek yıl... Demet Özdemir'den daha çok ses getiren bir isim yok."
 
Demet Nurhan Ocak - "Demet Özdemir, çünkü gercekten her rolün üstesinden geliyor bizleri sahnelerin içine çekiyor."
 
 
"Yılın kadın oyuncusu sizce kimdi?" sorumuza, takipçilerimizden gelen yanıtlar, sayılarına göre Burcu Özberk, Aybüke Pusat, Burcu Biricik ve Ebru Şahin olarak sıralandı. Gelen bazı yorumlarsa şöyleydi:
 
Marwa - "Burcu Özberk. Dramatik ve komik oyuncu. Aşırı güzel kadın. Su gibi samimi ve saf bir kalbe sahip. Çok seviyorum onu."
 
Why So Serious - "Valla isteyen istediğini söylesin beni dizi reyting oranları bağlamıyor. Aşağıdaki isimlerden EN YETENEKLİ olan çok net olarak Burcu Biricik. 
Diğerlerinin de sevenleri vardır ama kusura bakmasın kimse yetenek olarak asla kıyaslamam aşağıdaki diğer isimlerle kendisini."
 
B - "Bence Devrim Özkan'dı. Çünkü Feride olmak kolay değil ve Feride olduğuna inandırmak hiç kolay değil. Ama o bunu yaptı. İyi ki Devrim Özkan."
 

 
YILIN ERKEK OYUNCUSU
 
"Yılın erkek oyuncusu sizce kimdi?" sorumuza verilen yanıtlarda Alp Navruz, açık ara farkla ilk sırada yer aldı. Verilen yanıt sayısında onu, birbirlerine çok yakın sayılarla Can Yaman, Çağlar Ertuğrul ve Barış Arduç takip etti. Onların ardından beşinci sırada Taner Ölmez yer aldı.
 
"Neden?" sorumuza gelen yanıtlardan bazıları ise şöyleydi:
 
AlpNavruzzy - "Alp Navruz, nedenleri saymakla bitirilmez. Romantik, hüzün, sevecen, sahiplenme, aksiyon, yani açıkçası her sahnenin hakkını veren bir oyuncu olduğu için. Normal bir hayatta yaşanacak tüm karakterleri canlandıracak  bir oyuncu olduğu için... Eğer başarılı olmasaydı, dizisi bitmeden yeni teklifler ve yeni proje olmazdı. Biz onunla kişiliğiyle gurur duyuyoruz ve hep onun yanında olacağız. Seni çok seviyoruz."
 
Milena - "Alp Navruz, ilk görüşte karakterine ve oyunculuğa aşık olduğum bir oyuncuydu... Dürüst olmak gerekirse kalbinin yansımasını, gözlerinde görebilirsiniz. Kralımı hep seveceğim ve destekleyeceğim."
 
Alicia Giarratana - "Alp Navruz. Çok yetenekli ve profesyonel." 
 
Princz Yvette - "Benim için Alp Navruz, 2019'un en iyi sürpriziydi. Onu ilk kez Elimi Bırakma'da gördüm ve oyunculuğuna ilk görüşte aşık oldum. Bu proje sırasında çok gelişti. Gurur duyarak söyleyebilirim ki o sadece yakışıklı biri değil, yetenekli de."
 
AlpNavruzLATAM - "Alp Navruz. Türkiye'de, İspanya'da ve pek çok ülkede seviliyor. Çünkü çalışmayı asla bırakmıyor ve 2020 için şimdiden yeni bir dizisi var." 
 
AmelLaoudia - "Tabi ki Alp Navruz çünkü o hem yakışıklı hem çok süper bir oyuncu, bir de saygılı ve mükemmel bir adamdır. Onunla gurur duyuyoruz."
Lenka.Weawer - "Can Yaman. Hayranlarına olan sevgisinin sınırı yok!"
 
Veraneo77 - "Can Yaman harika aktör ve güzel insan."
 
Mel Silva - "Çağlar Ertuğrul. Afili Aşk muhteşem bir dizi. Kadınlara saygı, ihtiyacı olanlara yardım gibi çok sayıda sosyal soruna değiniyor. Ve tüm bunları akıcı ve dokunaklı bir şekilde işliyor. Çağlar da işini ustaca yapıyor."
 
Bayan Peregrine - "Sadece Ayşe değil, tüm ülke Çağlar Ertuğrul diyor. Nedeni aşığız."
 
Erva - "Kıvanç bu yılın değil, her yılın oyuncusu; önce onu bi açıklığa kavuşturalım... Ama tarafımız belli: Çağlar Ertuğrul."
 
Sol Gonzales - "Barış Arduç en iyi Türk aktör."
 
Mucize Doktor fanı- "Oyunculukları efsane olan; karakterleri oynamayan, adeta yaşatan iki efsane: Taner Ölmez ve Onur Tuna."
 
_darkness_004 - "Realistik olursak, gerçekten başarılı 3 oyuncu var: Kıvanç Tatlıtuğ, Aras Bulut İynemli, Taner Ölmez.
Diğer oyuncuları kötülemiyorum, ayrıca bahsettiğim başarı dizinin tutması da değil. Gerçekten, zor rolleri götürebileceğini düşündüğüm (ki bunu kanıtlayan) sağlam oyuncular.."
 
ArchZeynep - "Aras Bulut İynemli, 7.koğuştaki mucize filmindeki başarılı oyunculuğu için. Furkan Andıç, Her Yerde Sen dizisinde Demir'i bu kadar güzel yaşattığı için.
Taner Ölmez, Mucize Doktor dizisindeki müthiş Ali Vefa rolü için. (Üçü de benim için 1., o yüzden alfabetik sırayla yazıldılar.)"
 
NisYılmaz - "Kıvanç Tatlıtuğ'un olduğu listede başka kimsenin şansı yok."
 
Peri padişahının kızı - olduğun ne belli - "Akın Akınözü. Çünkü benim için rolünü en iyi oynayan o."
 
 
 
Elimi Bırakma Elimi Bırakma

Paylaş

 

Tüm Elimi Bırakma Bilgileri