Uzunçorap 25.10.2019 Sevgili Geçmiş
Sevgili Geçmiş

Bu akşam Star Tv'de Sevgili Geçmiş dizisi başlıyor. Kadro adeta yıldızlar takımı, say say bitmez. Ece Uslu, Emre Kınay, Sevda Erginci, Seçkin Özdemir, Elifcan Ongurlar, Melis Sezen, Burak Yamantürk, Burak Çelik... ve devam ediyor. Daha önce Meryem, Tatlı Küçük Yalancılar gibi dizilerde yer almış olmasına rağmen daha önce maalesef izlemediğim tek oyuncu, dizide "Azra Yılmaz" karakterini canlandıracak Özge Özacar. Dizi tür olarak dram. Dilerim başarılı bir iş olmuştur. Star Tv cuma akşamında en son İstanbullu Gelin'i yayınlamıştı ve dizi üç sezon sürmüş, mayıs ayında final yapmıştı. İstanbullu Gelin başta aldığı yüksek reytingleri sonraki sezonlarda yakalayamasa da yayınını sürdürmüş, çok da prestijli bir iş olmuştu. "Sevgili Geçmiş" İstanbullu Gelin'den boşalan yere geliyor. Bu bakımdan da iddialı, sağlam bir iş olmasını beklemek herhalde makul olur.

 
Yine de benim bu akşam için tercihim, genelde tür olarak mizah dizilerine meyilli olduğum için en azından şimdilik Jet Sosyete. Bilindiği üzere Jet Sosyete üçüncü sezonuna Puhu Tv'de devam ediyor. Puhu Tv dijital platform olmasına yani internet aracılığıyla, internete bağlanabilen cihazlarla izlenebilmesine rağmen, ücretsiz olması, seyirci için büyük avantaj. İşte dizilerin internetten izlenebileceği bir zaman da geldi, ne güzel. Hatırlıyorum da 2015'te böyle bir adımı atmayı Kanal D "Ulan İstanbul" dizisi için denemişti,  gerçi diziyi izlemek ücretsiz değildi, belki bir sitcom maliyetinden de daha fazla maliyetliydi ama devam edememişti. Şimdi ise işte böyle geniş kadrosu olan, bütçeli bir dizi bir online kanalda yer bulabiliyor. O zamandan bu zamana dijital platformlar acayip yol katetti. Daha doğrusu sadece yol katetmek de değil, çok daha fazlası, doğdular ve koşar adım gidiyorlar. Bu arada Jet Sosyete'nin geçen hafta yayınlanan ilk iki bölümünü izledim. Çok şükür ki, bölümün başında dijital platformda olmanın getirdiği özgürlüğün bayraklarıymış gibi dalgalandırılan küfürlü, dumanlı sahnenin devamı gelmedi. Ben de Jet Sosyete seyircisiyim ama genelde yansıtılmaya çalışılanın tam aksine duman, küfür vb. özgürlükleri kafeslemek. 
 
Bu arada Jet Sosyete'yi izlerken çıkan reklamlar da hoşuma gitti. Sesli kitap reklamı bolca çıktı mesela. Sesli kitap şahane bir fikir. Yalnız bu platformda kitapların sesli versiyonları dışında bir de e-kitap versiyonları da olsa, böyle genişlese ne güzel olmaz mı. Yayıncılıkta e-kitap dönemi başlayalı yıllar oldu ama tüm kitapların e-kitap versiyonları bulunamıyor. Böyle bir ihtiyaç var. 
 
Aslında cuma akşamında bir gözde dizim daha vardı: Fox'ta yayınlanan "Her Yerde Sen". Belki bildiğiniz gibi, bu haftayla birlikte cumartesi akşamları yayınlanacak. Fox cumartesi akşamları yayınladığı "Bir Aile Hikayesi"ne final yaptı ve ondan boşalan yere "Her Yerde Sen"i kaydırdı. Bakalım "Her Yerde Sen" daha yüksek reytingler alabilecek mi... Şahsen "Bir Aile Hikayesi"ni geçen sezon bölüm atlamadan izlemiştim fakat bu sezon daha başlayamadan dizi bitti. Bu sezon yazdan getirdiğim dizilere yani içinde komedi mizah dozu yüksek Afili Aşk, Benim Tatlı Yalanım ve Her Yerde Sen dizilerine öncelik verdim, onlara bir de bu sezondan Kuzey Yıldızı'nı ekledim, dram dizilerine dönemedim. Kuzgun'da da öyle oldu, izledim izleyeceğim derken izleyemeden dizi bitti.
 
Bugün Fox'ın yeni dizisi Ferhat ile Şirin'den ilk fotoğraflar çıktı. Leyla Tanlar'ı Paramparça'da çok sempatik bulmuştum. Sonraki dizilerini, Mehmed Bir Cihan Fatihi ve Şahin Tepesi'ni izleyememiştim. Bakalım bu sefer denk gelecek mi. Konu epey tutkulu şiddetliye benziyor. :) 
Sevgili Geçmiş Sevgili Geçmiş Sevgili Geçmiş Sevgili Geçmiş Sevgili Geçmiş Sevgili Geçmiş

Paylaş

 

Tüm Sevgili Geçmiş Bilgileri