1001 Tv 19.03.2018 Mehmed
Mehmed

19-25 Mart haftası dört yeni dizi yayına başlıyor. Her biri birbirinden iddialı bu dizilere yakından bakalım. 


 8. Gün 


Başrollerini son olarak Burcu Biricik, Buğra Gülsoy ve Musa Uzunlar'In paylaştığı "8. Gün" Ay Yapım tarafından Atv için hazırlanıyor. Dizinin yönetmenliğini, Musa Uzunlar'la Poyraz Karayel'de de çalışan ve son olarak Bu Şehir Arkandan Gelecek'i yönetmiş olan Çağrı Vila Lostuvalı ve Ender Mıhlar yapıyor. Senaryo Toprak Karaoğlu, Savaş Korkmaz ve Seda Çalışır'a ait. Oyuncu kadrosunda ayrıca Ceyda Dücenci, Cem Davran, Yiğit Kirazcı ve Hakan Kurtaş da bulunuyor.

Pazartesinin yoğun rekabetine grmeye hazırlanan dizi, ayrıca Ay Yapım'ın bu sezondaki en güçlü projesi olan Çukur'la da karşı karşıya gelecek.

Konusu: Bahar, eşi Ahmet'le çok mutlu bir hayat sürerken annesi Şehnaz'ın ani ölüm haberiyle perişan olur. Başarılı bir yazılım mühendisi olan Şehnaz ölmeden önce, ülke güvenliği için bir devrim niteliği taşıyan milli jet yazılımını tamamlamış ve bu sayede çalıştığı şirketin gözbebeği olmuştur. Şehnaz, yazılım aktif hale getirilecekken büyük bir sorunla karşılaşır; sisteme sızılmıştır. Bu, Tek kurşun atmadan ülkeyi ele geçirebilecekleri anlamına geliyordur. Şehnaz, bu felakete engel olmaya çalışırken sisteme sızan adamlar tarafından durdurulur ve tuzağa düşürülür. Şehnaz'ın ölüm haberi tüm ülkede büyük bir şok etkisi yaratır. Bahar ise annesinin öldüğüne başta inanmasa da bu durumu kabullenmek zorunda kalır. Şehnaz'ın ölümüne sebep olanlar şimdi Bahar'ın peşindedir; Bahar'a hayatının en kötü gecesini yaşatırlar. Bu karanlık adamların başında Ozan vardır. Tüm hayatı bir anda alt üst olan Bahar, artık yolun sonuna gelmiştir. Bu sefer de karşısına eli kanlı bir mafya eskisi olan Hayati çıkar. Bundan sonra Bahar için hiçbir şey ve hiç kimse eskisi gibi olmayacaktır.

19 Mart Pazartesi, 20.00 - Atv

Mehmed Bir Cihan Fatihi


Hazırlık aşaması uzun bir süredir devam eden; bu aşamada senaristi, yönetmeni ve pek çok oyuncusu değişen, hatta ilk bölümü yeniden çekilen dizi nihayet yayına başlıyor.

Fahit Sultan Mehmed'i Kenan İmirzalıoğlu'nun canlandırdığı dizinin kadrosunda ayrıca Çetin Tekindor, Gürkan Uygun, Büşra Develi, Hazal Filiz Küçükköse, Ertan Saban, Funda Eryiğit, Sedef Avcı, ismail Demirci, Serdar orçin, Toprak Sağlam, Leyla Tanlar, Mert Yazıcıoğlu gibi çok sayıda yıldız oyuncu bulunuyor. Bu dev prodüksiyonun yapımı O3 Medya'ya ait. Cevdet Mercan dizinin yönetmenliğini üstlenirken, senaryoyu Ercan Mehmet Erdem kaleme alıyor.
 
Konusu: Kadim şehir yüzyıllar boyunca defalarca kuşatılmış; ama ne toplar güçlü surlarında tek bir gedik açabilmiş ne de Haliç’in devasa zinciri düşman gemilerine geçit vermiştir. Üstelik Mehmed şehri almak istiyorsa yalnız Bizans İmparatorluğu'na ve arkasındaki Hristiyan âlemine karşı değil, devlet içindeki en büyük muhalifi kudretli veziriazam Çandarlı Halil Paşa’ya karşı da mücadele etmek zorundadır.
 
Çağının çok ötesindeki bu büyük Sultan parlak zekâsı, askeri ve stratejik dehası, aklı ve zafere olan inancıyla, her türlü engeli aşarak ilerler. Tahta çıktıktan iki yıl sonra şehri kuşatır, yalnızca 53 gün süren bir kuşatmanın ardından, “imkânsız” denileni başararak Konstantinopolis’i fetheder.  En büyük hayalini gerçekleştirerek adını tarihe yazdırır. O günden sonra Fatih namıyla anılan Sultan Mehmed Han, bu zaferiyle yeni bir çağın kapısını aralar ve yüzyıllar boyunca kıtalara hükmedecek olan büyük bir Cihan İmparatorluğu'nun da temellerini atar.
 
20 Mart salı, 20.00 - Kanal DTehlikeli Karım


Japon dizisi ‘My Dangerous Wife'tan uyarlanan 'Tehlikeli Karım'ın yapım firması, pek çok başarılı uyarmalamaya imza atmış olan MF Yapım. Suç, aşk ve kara mizah üçgeninde ilerleyecek olan dizinin uyarlama senaryosu Nalan Merter Savaş ve Vilmer Özçınar'a ait. Yönetmenliğini Çağrı Bayrak'ın üstlendiği 'Tehlikeli Karım'ın başrollerini Gonca Vuslateri ve Seçkin Özdemir paylaşırken, kadroda ayrıca Mustafa Üstündağ, Bige Önal, Erdem Akakçe, Ceren Soylu,Bihter Dinçel, Fatih Soylu gibi oyuncular bulunuyor.

Konusu: Tehlikeli Karım evli bir çiftin aşk ile başlayan ilişkilerinin gün geçtikçe hayatın da yüklediği telaşla değişimini ele alıyor. Bu değişim sonucunda bir kadının, bir erkeğin ve çevrelerindeki insanların şaşırtıcı bir şekilde nelere sebep olabileceğini suç, aşk ve kara mizah üçgeninde anlatacak olan Tehlikeli Karım izleyicisini her bölüm şaşırtmaya hazırlanıyor. Aldatılan bir kadın için üç seçenek vardır; ayrılmak, affetmiş görünüp mücadele etmek ve görmezden gelmek. Derin bunların hiçbirini yapmadı!


25 Mart Pazar, 20.00 - Show Tv


Yasak Elma 


Daha önce 'Altın Tepsi' adıyla bilinen, ardından isim değişikliğine gidilen 'Yasak Elma'nın yapım firması MED Yapım. Şevval Sam, Talat Bulut, Eda Ece, Onur Tuna ve Sevda Erginci'nin başrollerini paylaştığı dizinin senaryosunu Melis Civelek ve Zeynep Soyata kaleme alırken, yönetmenliğini de Neslihan Yeşilyurt üstleniyor. Şafak Pakdemir, Kıvanç Kasabalı, Barış Aytaç, İrem Kahyaoğlu, Nilgün Türksever de kadroda yer lan isimlerden.

Konusu: Zeynep (Sevda Erginci) ve Yıldız (Eda Ece) birbirine çok düşkün ama hayalleri birbirinden tamamen farklı olan iki kardeştirler. Yıldız’ın hayatı sosyetenin kraliçesi Ender Argun’la (Şevval Sam) tanışınca değişir. Ender, Yıldız’ı kocası Halit Argun’dan (Talat Bulut) kurtulmak için kullanmaya karar vermiş ve Yıldız’a hayatının teklifini sunmuştur. Yıldız’ın hayatında bunlar olurken, Zeynep’in çalıştığı firma Alihan Taşdemir (Onur Tuna) tarafından satın alınır. Alihan son derece kibirli, ukala, zengin bir iş adamıdır. Zeynep ve Alihan’ın zıtlıkları kısa zamanda bir etkileşime dönüşür. Zeynep’in bilmediği şey ise Alihan’ın Halit’in ortağı ve ikinci karısının kardeşi olmasıdır. Yıldız’ın vereceği karar sadece kendini değil Zeynep’i de etkileyecektir.

19 Mart Pazartesi, 20.00 - FOX

Mehmed Mehmed Mehmed Mehmed

Paylaş

 

Tüm Mehmed Bilgileri